forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mocno bolące kolano
PostNapisane: 24 cze 2013, o 22:40 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2013, o 22:30
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym przedstawić wam mój problem, który mnie ogranicza w sporcie który kocham.
A wiec tak zacznę od początku.
Ćwiczę podnoszenie ciężarów od 1,5 roku. Od kilku miesięcy strasznie zaczęło mnie bolec prawe
kolano. Tak się zacząłem denerwować . Ogranicza mnie we wszystkim. w ciężarach bylem naprawdę dobry i czuje ze to jest sport mojego życia po prostu to kocham. oczywiście nadal chodzę na siłownię ale robię partie górne ( klata , plecy ) itp.. bylem już na zdjęciu kolana, usg i wykryto coś tam ze osłabiona rzepka i coś jeszcze z chrząstkami. Następną wizytę dopiero mam w lipcu gdzieś bo miejsc nie ma :( jestem tak zły na siebie ze masakra. po prostu kocham ciężary i nie chcę odpuścić tak po prostu o. Wiem ze pozostaje mi czekać ale błagam pomóżcie mi trochę. Jak chodzę kolano mnie nie boli dopiero wtedy gdy zrobię przysiad albo skocze. Czasami nawet gdy dotknę się leciutenko w te kolano to tak boli ze masakra ;((


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mocno bolące kolano
PostNapisane: 31 sty 2014, o 12:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
witam,

trzeba wybrać się do specjalisty i porobić badania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mocno bolące kolano
PostNapisane: 3 lut 2014, o 06:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2013, o 16:04
Posty: 32
Lokalizacja: Chorzów
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam serdecznie.

Myślę jak poprzednik, że pierwszym krokiem powinna być dokładna diagnostyka kolana przeprowadzana w kierunku problemu , który wystąpił.
Ważne również abyś podczas wykonywanej przez Ciebie aktywności fizycznej jaką jest podnoszenie ciężarów skupił uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń, prawidłowe ustawieniu kończyny dolnej , zmianę schematów ruchowych. Niewłaściwe obciążanie danych struktur w kolanie może być przyczyną wielu dolegliwości .
Oś kończyny dolnej oznacza utrzymanie kd w trzech punktach : kolec biodrowy przedni górny - środek rzepki - 2 palce stopy. Stopy powinny byś ustawione na szerokość bioder, równolegle do podłoża. (zasady, których powinniśmy się trzymać podczas każdej aktywności). Może warto przy tak dużym obciążeniu stawów zastanowić się na treningiem stabilizacji centralnej i obwodowej pod okiem specjalisty, który wyjaśnił by podstawowe zasady ćwiczeń.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mocno bolące kolano
PostNapisane: 22 sie 2017, o 09:05 
Offline

Dołączył(a): 22 sie 2017, o 09:03
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
miałem ostatnio spory problem z kolanem, przewróciłem się w pracy lekarze nic na usg / tomografii i na zdjęciu rentgenowskim nie znaleźli... a kolano jak bolało tak bolało .. kupiłem takie coś http://sklep.torst.pl/polaryzatory-torsyjne/15-leczenie-stawu-kolanowego-miesni-konczyn-dolnych.html "cud" czy nie wiem jak to nazwać ale pomogło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Mocno bolące kolano
PostNapisane: 19 wrz 2017, o 01:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
to faktycznie CUD :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL