forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 7 lut 2012, o 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
tak mi powiedział chirurg naczyniowy który robił mi trombectomię z rekonstrukcją tętnicy...
jak znajdę zdjęcia z tomografii to wstawię obraz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 19 lut 2012, o 22:59 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2011, o 21:57
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: osteotomia guzowatości kości piszczelowej
asz84: ja też miałam problem z blizną bo przyrosła w jednym miejscu, a dodatkowo wytworzył mi się ganglion. bliznę rozcięto przy wyjmowaniu śrub i lekko skorygowano a gangliona wycięto. dzisiaj jest ok. nie mam natomiast czucia w odległości 3cm od blizny po jej lewej stronie. na szczęście da się z tym żyć :)

na ewentualne zrosty pooperacyjne zalecono mi laser oczywiście po wyjęciu śrub.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 20 lut 2012, o 09:57 
Offline

Dołączył(a): 13 paź 2010, o 18:29
Posty: 10
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: po usunieciu czesci lekatki przysrodkowej, boczne podwichniecie rzepki, chondromalacja IV st rzepki i III st klykcia kosci udowej
agnieszka: dzięki za odpowiedź. czy ten ganglion to coś w rodzaju bliznowca? Mi niestety po pierwsze śrub nie będą wyciągać, a po drugie lekarz powiedział, że z tą blizną tak może być i nie zamierza z tym nic robić :/.
Z brakiem czucia mam podobnie, z tymże ja nie czuję z prawej strony, chociaż mi i lekarz i fizjoterapeuta powiedział, że czucie z czasem wróci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 22 lut 2012, o 00:37 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2011, o 21:57
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: osteotomia guzowatości kości piszczelowej
ganglion to taka torebka z płynem/mazią która robi się przy stawach a czasem przy bliznach pooperacyjnych. mnie takowy zrobił się od środka przy jednym z końców blizny.
Co do tego że da się żyć z bliznowcem i zrostami to na pewno, ja też bym mogła, ale zdecydowałam się na korektę tego przy wyciąganiu śrub. Kilkakrotnie zabolała mnie skóra, która z tej racji że zrosła się z tkanką blizny, nie przesuwała się na nodze swobodnie. mało przyjemne. laser i maści nie pomogły więc się długo nie zastanawiałam nad korektą, a że okazja była ...:)
czucie nie wróciło mi jeszcze chociaż od operacji już trochę czasu minęło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 8 lis 2013, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 8 lis 2013, o 12:21
Posty: 66
Lokalizacja: Płock
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczna niestabilność obu rzepek, artoskopia polegająca na usunięciu fałdu maziowego oraz marszczenie troczków 7 lat temu, obecnie osteotomia guzowatości piszczeli z przecięciem troczków
A ja mam pytanie nieco inne :) Czy staraliście się o odszkodowanie? Mam na myśli odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego. Pytam, ponieważ jestem po osteotomii guzowatości piszczeli i pani podczas rozmowy tel poinformowała mnie że mogę otrzymać uwaga, uwaga.... 600 zł za tą operację... Przecież to jest śmieszne... Tyle czasu rehabilitacji, bólu, pomocy innych, nie możności obciążania nogi i chodzenia i tylko 600 zł...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 15 sty 2014, o 11:42 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2014, o 11:33
Posty: 2
Lokalizacja: Świdnik
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Lateralizacja rzepki, boczne przyparcie rzepki, szpotawość kolan, guzowatość piszczeli, osteotomia puddu kości piszczelowej
Może mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej czeka się na osteotomie przez NFZ ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 15 sty 2014, o 13:23 
Offline

Dołączył(a): 8 lis 2013, o 12:21
Posty: 66
Lokalizacja: Płock
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczna niestabilność obu rzepek, artoskopia polegająca na usunięciu fałdu maziowego oraz marszczenie troczków 7 lat temu, obecnie osteotomia guzowatości piszczeli z przecięciem troczków
Ja czekałam 2 miesiace.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 18 mar 2014, o 19:50 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 19:38
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
witam, w zeszłym roku miałam szytą łąkotkę i boczne uwolnienie rzepki, po tym zabiegu nastąpiło ponowne podwichnięcie rzepki a z tym oczywiście okropny ból, nie mogę napiąć nogi bez bólu, wejść po schodach normalnie ani dłużej posiedzieć od razu boli mnie kolano a najbardziej pod rzepką. Ortopeda zalecił mi przesunięcie guzowatości kości piszczelowej. W związku z tym i małym szokiem przed ponowną operacją nie wypytałam się go o pewne sprawy i tu pojawiają się moje pytania: jak długo chodzi się o kulach? czy po tym zabiegu chodzi się w stabilizatorze? (jak długo), czy warto się poddawać temu zabiegowi? czy ból może sam minąć (pojawił się zaraz po zabiegu i jest do tej pory a i jeszcze przy każdym wyproście oraz podczas chodzenia przeskakuje mi coś pod rzepką, a przy chodzeniu czuję jak kość po kości się przemieszcza...), czy taką operację refunduje NFZ?jak długo dochodzi się do sprawności?czy po zabiegu po wygojeniu usuwa się śruby? jeżeli tak to mniej więcej po jakim czasie? pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 19 mar 2014, o 15:46 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Przez przynajmniej 6 tygodni od dnia wypisu ze szpitala chodzi się w ortezie, o dwóch kulach, bez żadnego obciążenia operowanej kończyny. Po około 6 tygodniach ( u mnie było 8) zdejmuję się ortezę stopniowo i stopniowo zaczyna się obciążać nogę i najpierw rzucamy jedną kulę, później drugą.

Miałam taką samą arttroskopię jak Ty, u mnie żadnej poprawy nie było, nastąpiło pogorszenie, więc myślę, że ból sam nie minie.

Operacja jest refundowana przez nfz, samemu trzeba kupić ortezę, jeśli jej nie zakupisz wkładają Cię w gips. Placisz za ortezę zwykle około 30 % całej ceny. Po zabiegu usuwa się śruby (chociaż spotkałam się już z takimi przypadakami gdzie nie były one usuwane, jednak warto je usunąć, bo z nimi nie można zrobić rezonansu). Czas po jakim się je wyjmuję jest bardzo różny, sporo tutaj zależy od nas i naszego lekarza.

Co do powrotu do sprawności. Tak do pełnej, tzn całkowite zgięcie, rozpoczęcie aktywności fizycznej i brak leków to około 4/5 miesięcy. Tak, żeby normalnie funkcjonować wystarczy około 2/3 miesięcy. Ja po moich doświadczeniach uważam, że zabiegowi warto się poddać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Osteotomia guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 19 mar 2014, o 22:02 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 19:38
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, jeżeli mogę się jeszcze zapytać jak już byłaś po tej artroskopii (przed przesunięciem guzowatości...) i Ci się po niej pogorszyło to jakie miałaś objawy-dolegliwości? po przesunięciu guzowatości pozostaje duża blizna? pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL