forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 31 maja 2013, o 10:54 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2012, o 20:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczna niestabilność rzepki chondromalacja
Ja jeszcze nie mam wyznaczonego terminu, tzn. u nas na Fundusz na ten rok nie ma już miejsc, w grudniu podobno będą zapisywać na 2014 r.
O operacji wiem tylko tyle, że ma polegać na pobraniu przeszczepu z ścięgna z łydki i zastąpienie poluzowanego troczka po stronie przyśrodkowej przeszczepem ze ścięgna.
Nie jestem jeszcze zdecydowana na 100%, bo bardzo boję się komplikacji i tego, że "będzie gorzej", ale z drugiej strony brak możliwości normalnego życia - uprawiania sportu, prowadzenia samochodu, itd. też jest frustrujący :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 3 lip 2013, o 20:02 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2013, o 19:23
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 10.01.2012 - artroskopia (przycięcie troczków przyśrodkowych i wycięcie fałdu błony maziowej), nawykowe zwichnięcie rzepki kolana lewego, nieprawidłowy tor ruchu rzepki, rekonstrukcja MPFL, troczków przyśrodkowych i plastyka kolana.
Kochani jak sie czują wasze kolana?
W tamten czwartek miałam rekonstrukcję MPFL, troczków przyśrodkowych i plastykę kolana. Po operacji po prostu umierałam na łóżku szpitalnym, ratował mnie jedynie ketonal, który dostawałam dożylnie. Wczoraj byłam pierwszy dzień na rehabilitacji i u lekarza. Wymordowało mnie przechodzenie na laser, stymulacje lub pole magnetyczne, a największe katusze przeżyłam na szynie. Czułam jak więzadło się rozciąga i doszłam tylko do 30 st. Lekarz stwierdził, że kolano się ładnie goi, opuchlizna powinna niedługo zejść i mam się stawić za tydzień na zdjęcie szwów (o mało u niego nie zemdlałam z bólu). Dziś było o wiele lepiej (bo przeciwbólowy przed rehabilitacją wzięłam). Zgięcie jest 45 st. leżąc na brzuchu nogi nie mogę podnieść bo praktycznie mięśni nie mam, na ścianie zginam nogę do 30 st, ale jak chciałam w domu ćwiczyć to ledwo zgięłam na jakieś 20 st. Ogólnie chodzę o dwóch kulach, w ortezie, mogę częściowo obciążać nogę (za co dziękuję, bo moje ręce ledwo co wytrzymują), łydkę mam spuchniętą i nogę całe w siniakach (przy kolanie, na łydce i przy zgięciu). Teraz jedynie marzę o ściągnięciu szwów :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 5 lip 2013, o 21:47 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2012, o 20:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczna niestabilność rzepki chondromalacja
Trzymam kciuki! :) Ja ciągle myślę o operacji, mam nadzieję, że może po wrześniowych zabiegach mobilizacji rzepki z rehabilitantem coś się zmieni i nie będę musiała się kroić. Kurczę, boję się :( Nie trafiłam jeszcze na osobę, która opowiedziałaby mi o pozytywnych efektach zabiegu. No, a jak to teraz u Was jest dziewczyny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 6 lip 2013, o 21:07 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej..
Ja również jestem po rekonstrukcji MPFL(lewe kolano) 27 lipca mina 2 lata po zabiegu... i jak na razie jest wszystko dobrze i czuje ze rzepka jest bardziej ustabilizowana..czuje się pewniej. Chodz jak wiadomo zwichnięcia niszczą chrzastke w stawie która ja mam nawet mocno zniszczona i często boli mnie ale jakoś daje rade z tym żyć.. bywa że sie troche blokuje kolano.:) Ale ogolnie jestem zadowolona. W drugim kolanie w 2012 w marcu bylo robione przeciecie troczkow bocznych oraz podskórna duplikacja przyśrodkowych... wszystko ok chodz rzepka byla troche luzniejsza niz w lewym i jednak to srednio wytrzymalu u mnie bo jakos pod koniec maja 2013 delikatnie zwichneła sie rzepka.. i niestety naderwałam troczki... I na razie chodze w stabilizatorze jak wychodze na dwór ,ćwiczę 4głowy bo wiadomo osłab. Co do operacji to na razie czekam na ortopedy.. troche srednio mi się usmiecha mieć operacje w tym roku ale sie zobaczy:) Chętnie odpowiem na wasze pytania..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 11 lip 2013, o 18:08 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2013, o 19:23
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 10.01.2012 - artroskopia (przycięcie troczków przyśrodkowych i wycięcie fałdu błony maziowej), nawykowe zwichnięcie rzepki kolana lewego, nieprawidłowy tor ruchu rzepki, rekonstrukcja MPFL, troczków przyśrodkowych i plastyka kolana.
A też was tak strasznie coś ciągnęło w kolanie przy zgięciu?
Jestem już 2 tygodnie po operacji i zginam kolano do 60 stopni (wtedy strasznie boli), a na ortezie mam ustawione 40. I przy nawet lekkim zgięciu coś strasznie ciągnie z boku rzepki (przy wyproście boli.).
I powiedzcie mi jak tam u was było z chodzeniem o kulach. Lekarz kazał powoli obciążać nogę i zginać jak chodzę, ale potrafię odłożyć kule i przejść dłuższy dystans, bo nie boli..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 12 lip 2013, o 19:11 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej.
Hmm.. czy ciągnęło? NO trochę na pewno...ale to z czasem powinno minąć. Jetres 2 tyg po a juz masz nawet ładne zgiecie ja po 2 tyg dopiero zaczełam chodzic na reh...a w trzecim tyg mnilam kolo 50st na szynie. Jak cos sie dzieje nie pokojacego to najlepij isc do ortoedy prowadzacego lub zadzwonic do niego.:) Hm z chodze o kulach to u mnie było tak ze ja na drugi dzien po operacji juz delikatnie opierałam sie na nodze nie mogłam miec jej w powietrzu i skakac na jednej..:) Najlepiej jak chodzisz o 2 kulach to starac sie delikatnie zginać noge w czasie chodzenia..wiem ze to nie jest proste ale dasz rade:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 9 paź 2013, o 00:45 
Offline

Dołączył(a): 4 paź 2013, o 01:07
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki.
Jestem nowa w temacie ale to co do tej pory przeczytałam trochę mnie przeraziło. Nie wiem jak opisać moje początki ze zwichnięciem rzepki, ale gdy zdarzyło mi się to pierwszy raz po prostu wyprostowałam nogę i rzepka wskoczyła na swoje miejsce. Zdarzyło mi się to jeszcze parę razy, ale w większych odstępach czasu więc to zignorowałam. Niestety w sierpniu zwichnięcie było bardzo bolesne i poszłam z tym do szpitala gdzie założyli mi szynę na 2 tygodnie i wysłali do ortopedy. Tam zostałam wysłana na rezonans z którego wynikło, że mam 8mm torbiel bakera oraz powiększony troczek. Ortopeda powiedział, że torbiel nie jest groźny oraz że mam nawykowe skręcenie rzepki i dał skierowanie do szpitala na operację i tutaj rodzi się moje pytanie z czym to się wiąże, ile dochodzi się do siebie tzn. do normalnego chodzenia i jak długa jest rehabilitacja ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 10 paź 2013, o 16:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
To wszystko zależy od tego co mają Ci zrobić podczas tej operacji? No i oczywiście od tego jak będzie Ci się wszystko goiło i jak będziesz miała przeprowadzoną rehabilitację.
Przeczytaj na skierowaniu, na jaką operację Cię skierowali.

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 10 paź 2013, o 23:36 
Offline

Dołączył(a): 4 paź 2013, o 01:07
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcie rzepki.
Na skierowaniu jest napisane " Skierowanie na oddział ortopedii : Nawykowe zwichnięcie rzepki lewej. Proszę o leczenie "
A sam ortopeda który to wystawił mówił o artroskopii. Jestem umówiona do innego ortopedy o jeszcze jedną opinię, ale nie wiem czy zgadzać się od razu na operacje ?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka raz.
PostNapisane: 13 paź 2013, o 10:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
to idź na tą konsultacje do innego ortopedy. Może zaproponuje inne leczenie. Pamiętaj że każda ingerencja w ciało ludzkie (nawet artroskopia) niesie za sobą różne konsekwencje. Operacja to ostateczność. ;)

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL