forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 04:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 00:25 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
HEj. Wczoraj zwichneła mi sie rzepka to nie pierwszy raz chodz to 4 zwichniecie prawego kolana>Sama se ja nastwaiłam i wiem że po zwichnieciu należy chodzic ze sztywna noga 2-3tyg gdyz gips nie jest dobry mam opaske uciskawa ale na noc zakładam badaż elastyczny. Ale mam takie pytanie bo delikatnie tak do 30 stopni sginam tak moge i cos mi tam strzela czy też przeskakuje jakby jakas kostka tak zeskakuje.. i nie wiczm czemu tak sie dzieje?. Nigdy wczesniej tak nie mniałam. Na lewym kolanie mam nawykowe zwichniecia rzepki i jestem 6miesiacy po rekonstukcji troczków mpfl i jest nawet ok. :) TYlko mnie martwi to pykanie w prawy,,:( :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 09:06 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
091 musisz to raczej skonsultować z ortopedą bądź z fizjoterapeutą. Ja stawiałabym na to drugie rozwiązanie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 10:46 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
091 napisał(a):
...Ale mam takie pytanie bo delikatnie tak do 30 stopni sginam tak moge i cos mi tam strzela czy też przeskakuje jakby jakas kostka tak zeskakuje.. i nie wiczm czemu tak sie dzieje?....

Delikatnie to luz (oczywiście żartuje). Ja jestem pewny, ze po artroskopii takie coś (strzelanie, niepoprawna praca rzepki itd) nasila się bardzo. Przed operacją pewnie też to było tylko na tyle słabe i nieodczuwalne, że nie zwraca się na to uwagi.
IMO przyczyny tego stanu rzeczy należy doszukiwać sie przede wszystkim w niepoprawnie odbudowanej masie mięśniowej po artroskopii i oczywiście stanów zwyrodnieniowych kolana.
Mam też taką nadzieje w swoim przypadku, że jak odbuduje mięśnie to tzw. konflikt SRU (stawu rzepkowo-udowego) będzie ustępował.
Ja mam głównie problem, ze przejściem z przeprostu to zgięcia przy napiętym mięśniu czworogłowym.

Także trzeba się zaprzyjaźnić z siłownia i ćwiczyć. Oczywiście ćwiczenia powinien zalecić dobry fizjoterapeuta.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 11:33 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
HM...Bouli.
Tylko wiesz to prawe kolano nie jest po artroskopii..Ale dzieki za odpowedz.. wiem ze musze pracowac na 4głowym bo w lewej nodz on jest straszny..Dzis ide do rtopedy mnilam isc za tydzien ale ze sie tak stalo to pojde wczesnije bo to przeskakiwanie mnmie martwi..napisze pozniej co powedział..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Ok, ogolnie chodziło mi o jakikolwiek zabieg chirurgiczny powodujący zanikanie mięśni, również tyczy się to kontuzji i unieruchomienia nogi na jakiś czas. Tak czy inaczej zaburzenia w równowadze mięśniowej ciała prowadzą do niepoprawnej pracy stawów a tym samym do zwyrodnień, bólu i strzelania, strzykania itd.
Sam niestety uświadomiłem sobie to za późno :) Jedyna nadzieja (dla mnie), że ktoś wymyśli jak się cofnąć w czasie :D

PS. Czekamy na info od ortopedy.
Powodzenia.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 15:49 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej. Byłam już u ortopedy ale niestety nie zostałam przyjeta.. wiedziałam ze tak moze byc. Weszłam do kliniki i bylo bardzo dużo osob własnie do ortopedy..ale posiedziłam z 40min i doktordo mnie podszedł..i pytał co tam powedziłam ze rzepka sie zwichneła..yhm.. i kazała mi przyjsc jutro rano..wiec czekam do jutra..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 18:02 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Witam

Musze przyznac ze nie jestem w temacie,czytalem tylko kilka ostatnich postow.Tak to bywa z lekarzami,ty cierpisz a on ci mowi przyjdz jutro.Jak jest wypadek(w twoim wypadku zwichniecie rzepki to musi cie przyjac natychmiast!!)Jednak wielu lekarzy to bagatelizuje bo jak zwykle maja wazniejsze sprawy.Mialem podobny problem jak ty tzn po 3 razy zwichnalem rzepke w kazdej nodze,podczas grania w pilke i nie tylko.Pomogl mi fizjoterapeuta! Na lekarzy nie licz bo oni chca tylko robic artroskopie(od kazdej maja ok.1000zl).Sam przebylem nie potrzebny zabieg wiec wiem o czym pisze.Jezeli podczas zwichniecia nie zerwalas troczkow lub nie ukruszylas chrzastki to zabieg wedlug mnie jest zbedny.Dlatego dobrzy jest zrobic usg(u dobrego lekarza) ktory to stwierdzi.Jezeli masz slabe miesnie to ciezko zeby rzepka byla stabilna.Tu najlepszym rozwiazaniem jest udanie sie do dobrego fizjoterapeuty ktory oceni twoje miesnie,sprawdzi co moze wywolywac zwichniecia itd.Do tego dobierze ci zestaw cwiczen i sprawa powinna pojsc w dobry kierunku.Jest tylko male ale.Musi ci sie poszczescic albo musisz slono zaplacic za dobrego lekarza i fizjoterapeute.

pozdrawiam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 9 lut 2012, o 18:17 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
hej...
Wiesz nie jestm zła ani nic na lekarza poniważ wiem jaki on jest zabiegany chodze do niego od 2006 roku wiec siee troche znamy. Gdyby nie to ze cos tam mi przeskakuje to bym nie szła dzis czy jutro do ortopedy tylko juz poczaekała do przyszłego czwartku tak jak byłam umowiona na kontrole lewego kolna...także nie jest zła bo wiem jak postepowac po zwochnieciu mam nawykowe zwochniecia.. to juz chyba 8 zwichnieci liczac oba kolna razem..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 10 lut 2012, o 11:32 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Witam..
Dzis byłam u ortopedy trochu sie zmartwił..pytał jak to sie stalo..
Napisał : Boczne ustawienie rzepki kolana prawego z przyparciem-przeskok w stawie przed 3dniami. Obecnie ślad wysieku w zachyłkach,wyczuwalny przeskok w przedziale bocznym..i za tydzien kontrola..
A ten przeskok to możliewe ze cos tam troczek sie uszkodził cos tam sie obsunelo i fałd maziowy tak strzyka juz sama nie wiem..ale to strzykanie z czsem ustanie.. Zalecenie to opaska ,zimne okłady..i musze na sztywnej nodze chodzic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 10 lut 2012, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
To jeszcze przydałoby się udać do fizjoterapeuty. Powinnaś podjąć się rehabilitacji, która umożliwiłaby Ci odbudowanie masy mięśniowej ;)

Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL