forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 23 lip 2011, o 13:55 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Dziekuje za rady.Z kolanami nadal uwazam,choc jest ciezko bo jestem osoba ktora wszystko chcialaby juz!Jednak mysle ze nabralem troche doswiadczenia i wiem kiedy powiedziec stop.Przynajmniej w sprawie kolan :lol: Od wczoraj chodze na silownie i codziennie jezdze na rowerze stacjonarnym.Musze przyznac ze z dnia na dzien jest lepiej.Czuje ze czworoglowy powoli stabilizuje kolano w trakcie chodzenie :lol: Co do studiow to mam juz za soba nie udane pol roku na awf,zrezygnowalem z wiadomych powodow.Z perspektywy czasu jestem zadowolony z tej decyzji bo chyba naprawde odkrylem co chce w zyciu robic.

pozdrawiam i dziekuje za tak wspanialem forum.Bez wiedzy ktora tu zdobylem leczylbym sie u jakis ortopedow ktorzy widza tylko chondromolacje!

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 8 sie 2011, o 09:10 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Witam

Moje kolana maja sie coraz lepiej.Chodze juz na basen i najwazniejsze w tym tygodniu ide do pracy :lol: Zalatwilem sobie prace jako stroz na hucie dopoki nie skoncze rehabilitacji.Do fizjoterapeuty jezdze juz raz w tygodniu.Wedlug mojego fizjoterapeuty nie mam juz wysokiego ustawienia rzepki i lateralizacji w lewej nodze :lol: .24 sierpnia jade na kontrolne usg.Teraz z nim pracuje nad prawa noga.

pozdrawiam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 8 sie 2011, o 22:16 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
E to luzik. Jako ochroniarz to dobra opcja dla kolana. Posiedzieć, pochodzić wokół obiektu. Nie masz źle!
Jak już nie masz lateralizacji to pewnie bóle kolana są na pewno mniejsze jak wcześniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 14:42 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
hak, gratuluję postępów w walce z tym chondrobadziewiem ;-) Co do ubytów w chrząstce - jakie masz plany z tym związane, artroskopia? zastrzyki dostawowe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2011, o 17:21
Posty: 26
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: "Cechy ogniskowej chondromalacji II st. Lateralizacja czynnościowa rzepki do 4 mm"
Ja też, bo ostatnio tracę wiarę w to, że można z tym w ogóle jakkolwiek walczyć.
Jeździsz może rowerem? :)

_________________
Nie bez powodu przestępcy strzelają w kolana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 15:22 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Pytanie o rower było do mnie? Jeżeli tak, to już odpowiadam - jeżdżę jak diabli. W Krakowie kilkanaście km to raczej nie problem, ale teraz siedzę na urlopie nad Wigrami i w ciągu 4 dni zrobiłem aż 33km w dwóch turach. Wczoraj było 18km po lesie (kuuurrr, nigdy tak wolno nie jeździłem...) i dziś nogi trochę dają o sobie znać. Żona z córką właśnie pojechały na przejażdżkę, a ja, psiakrew siedzę w pokoju i czytam forum kolanowców. Trochę czuję się jak inwalida. Dziś rano zastanawiałem się, czy jeszcze kiedykolwiek będę mógł zrobić takie ot, głupie 40km po lesie bez szaleństw, ale też bez "odpokutowywania" tego na drugi dzień...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2011, o 17:21
Posty: 26
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: "Cechy ogniskowej chondromalacji II st. Lateralizacja czynnościowa rzepki do 4 mm"
Nie, do haka, bo że Ty jeździsz, to już wiem z wcześniejszych wypowiedzi :) Mnie generalnie wolne tempo by nie przeszkadzało, chciałabym pojechać na sierpniową masę krytyczną, ale nie wiem, czy będę mogła... wczoraj sobie machnęłam kilka km (coś z 7) na rowerze poziomym i teraz leżę i kwiczę.

_________________
Nie bez powodu przestępcy strzelają w kolana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 15:52 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Aaaa, to pytanie nie było do mnie... ale co tam ;-)

Wiesz, mi się wydaje, że trzeba patrzyć mocno do przodu, ale daleeeko, aż za horyzont ;-) Gdzieś znalazłem w sieci wypowiedź jednego rowerzysty mtb, który pisał, że ze swoją chondro II/III walczył 7 lat... ale wygrał, tzn. teraz bez bólu jeździ w maratonach. Tu na siłę nic się nie da, trzeba polikwidować wszelakie lateralizacje, przyparcia i dać zabliźnić się chrząstce. A na to niestety trzeba czasu... :-P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2011, o 17:21
Posty: 26
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: "Cechy ogniskowej chondromalacji II st. Lateralizacja czynnościowa rzepki do 4 mm"
No, ja akurat zapędów maratońskich nie mam ;) z kolei też czytałam gdzieś o 53-letnim trenerze tenisa, który prowadzi nadal treningi z czynnymi zawodnikami, mając chondro od I do IV, nawet już o tym pisałam. Gość trenuje prawie 5 godzin dziennie.
Ech, do (_;_) z tym wszystkim... całe życie człowiek był zdrowy jak rydz, a tu nagle...

_________________
Nie bez powodu przestępcy strzelają w kolana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciag dalszy!
PostNapisane: 10 sie 2011, o 19:24 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Witam

Tak jezdze na rowerze codziennie.Wczoraj mialem intensywny trening i balem sie o moje kolanka.Jednak na strachu sie skonczylo :lol: Jestem w coraz lepszej formie,jutro jade do fizjoterapeuty na kontrole.Co do ubutkow chrzastki po pierwszej wyplacie kupie Animal flex i sprobuje jak to dziala.Moj fizjoterapeuta mowi ze zastrzyki nie sa mi potrzebne,jutro jeszcze go pomecze.Mowi rowniez ze jak utrzymam sensowne napiecie miesniowe to nie bede mial juz nigdy problemow.

Czekam co na to wszystko powiem pani doktor na usg i moj ortopeda ktory robil zabieg.

pozdrawiam mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL