forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dieta- lekarstwo czy bujda ??
PostNapisane: 29 mar 2010, o 02:09 
Offline

Dołączył(a): 25 sie 2009, o 22:59
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ostatnio przeczytałam książke dr Ewy Dąbrowskiej "Ciało i ducha ratowac żywieniem". Dr Dąbrowska pisze w niej że pod wpływem postu owocowo-warzywnego organizm oczyszcza sie i regeneruje a w 5 tygodniu "wymieniają" się wszystkie chrząstki. Nie wiem ile w tym prawdy (mam nadzieje że sporo) ale czytałam gdzieś w internecie komentarz w którym pewna kobieta napisała że " post wyleczył ją z chondromalacji".
Słyszeliście kiedys może o takiej formie terapii?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dieta- lekarstwo czy bujda ??
PostNapisane: 29 mar 2010, o 08:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Hmmm... ja interesowałam się kiedyś głodówkami (więc trochę co innego niż post owocowo-warzywny) - w rodzinie mojej koleżanki pewna osoba, uważa, że z astmy wyleczyła ją właśnie głodówka. Trudno było mi znaleźć wiarygodne informacje na temat skuteczności takich sposobów leczenia. Szukałam lekarza, pod którego kontrolą można byłoby się poddać takiej kuracji, ale nie znalazłam. Pamiętam tylko prace naukowe (dostępne w Internecie) na temat prób leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów głodówką. Efekty były takie, że w czasie głodówki rzeczywiście ustępował stan zapalny i kondycja stawów się poprawiała, jednak po jej zakończeniu choroba wracała. Uzasadniano to w ten sposób, że w czasie głodówki organizm nie ma siły na odpowiedź immunologiczną, której efektem jest stan zapalny.

Osobiście nie mam zaufania, do stwierdzeń typu "w piątym tygodniu wymieniają się chrząstki". Kto to stwierdził i jak? Gdyby tak było odkrywca dostałby już chyba Nobla... Choroby chrząstki trapią sporą cześć ludzkości...

No, ale w Niemczech głośno o lekarzu i ośrodku, który przeprowadza takie kuracje. Chyba mają jakieś efekty... Nie wiem, co o tym sądzić i chciałabym, aby mnie ktoś przekonał, że trochę człowiek popości i już będzie dobrze :-).

Aaaa... no i trzeba pamiętać, że niszczenie chrząstki jest często wynikiem mechanicznych wad stawów - na to diety raczej nie pomogą...

Również ciekawa jestem opinii a może doświadczeń innych forumowiczów :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dieta- lekarstwo czy bujda ??
PostNapisane: 29 mar 2010, o 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ps. A i wspomnianej książki nie czytałam... :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL