forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akupunktura
PostNapisane: 5 mar 2010, o 23:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Alia pochwaliła się doskonałymi efektami jakie przyniosła u niej akupunktura http://www.kolana.hg.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=237.
Ja mimo przygody z akupunkturą nie miałam tak dobrych doświadczeń. Ale to temat niewątpliwie wart zainteresowania. W Niemczech zabiegi akupunktury są nawet refundowane przez kasy chorych.
A jakie są Wasze opinie i doświadczenia?

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akupunktura
PostNapisane: 9 mar 2010, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Coz, ja samej akupunktury nie mialam, ale wspominany przeze mnie doktor z Bydgoszczy praktykuje prace z punktami spustowymi. Po krotce jest to rozluznianie np spietych za bardzo miesni igla wbijana w najbardziej bolesny punkt. Mialam to robione zarowno w przypadku nog jak i plecow, z uwagi na problemy z kolanami siadal mi rowniez kregoslup ledzwiowy. Powiem szczerze, ze w moim przypadku byla to metoda niezawodna.
A wyglada to tak:
http://www.xn--blekrgosupa-i-urazysport ... Metody.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akupunktura
PostNapisane: 9 mar 2010, o 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ha, no niezły ten kawałek o poprawieniu zgięcia kolana o 20 stopni w ciągu 5 minut :-).

Ja przeszłam też igłoterapię (bo tak się to oficjalnie nazywa) w ośrodku doktora Rakowskiego właśnie. Mało było operowania na samych kolanach a więcej na kręgosłupie i okolicach bioder. Efekty były dwa:
1. chyba w czasie drugiego zabiegu, po wierceniu igłą w okolicach biodra, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęłam wykonywać pełny przysiad i samodzielnie wstawać z niego. To było prawie jak cud - wcześniej było to zupełnie niemożliwe. No, ale niestety ten efekt przeszedł po kilku miesiącach.
2. drugi efekt był negatywny - ponieważ metody te zakładają sprawdzanie, czy ból ustępuje po różnych nakłuciach, trzeba było ten ból prowokować, czyli obciążać kolana. No i ostatecznie mi to zaszkodziło - przez kolejny miesiąc zmagałam się z pogorszeniem stanu kolan. Myślę, że byłoby dużo lepiej gdyby zabiegi nie odbywały się dzień po dniu.

W każdym razie ja również polecam wypróbowanie tej metody - choć mam nieodparte wrażenie, że tam pod Poznaniem znacznie lepiej znają się na kręgosłupie niż na samych kolanach. Kosztowało to też jak dla mnie b. dużo.

Acha, pani, która mi to robiła wspominała, że choć sposoby dojścia do obu metod (akupunktury i igłoterapii) były różne, to punkty nakłuć bardzo często się pokrywają.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akupunktura
PostNapisane: 29 lut 2012, o 15:42 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 23:03
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II
Zacząłem chodzić na akupunkturę do polaka, który studiował u chińczyka. Mój kolega kiedyś był z bolącą nogą u pani doktor z Mongolii od akupunktury i twierdził, ze go przestała boleć . Ta pani wyjechała do Mongolii, wiec chodzę do polaka. Na razie zacząłem leczenie więc trudno mi coś powiedzieć w każdym bądź razie nie jest gorzej.Lekarz stosuje medycynę holistyczna leczy mnie całego, zorientowałem się ze nie koncertuje się tylko na kolanach ale w bija igły związane z rożnymi organami organizmu i tez ze stanem psychicznym. Diagnozował mnie przy pomocy pulsu i oglądał język. Stwierdził ze problemy z ostrogami piętowymi z powodu których zdążało mi się kuleć kilka razy wynikają z wątroby. Tez zamówi dla mnie zioła chińskie które zacząłem pić. Zobaczę co dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akupunktura
PostNapisane: 25 lis 2014, o 10:13 
Offline

Dołączył(a): 20 lis 2014, o 10:55
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Były kolarz (mam nadzieje że tymczasowo), po wypadku, problem z lewym kolanem.
Kiedyś nawet miałem zamiar iść, po tym jak mi znajomy naopowiadał jakie to dobre i super. Ale jakoś tak... ostatecznie zrezygnowałem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akupunktura
PostNapisane: 25 lis 2014, o 17:28 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 23:03
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II
W poradni leczenie bólu leczą akupunktura z NFZ. Są osoby które uważają, ze im to pomogło.
Ja ostatnio byłem na pijawkach na jedno kolano. Ale sam nie wiem czy są rezultaty. Na razie jet ból mniejszy. Ale niestety po pijawkach przez całą noc lała mi się krew, trzeba dobrze zabandażować kolano. W końcu zostaną do wyboru komórki macierzyste lub przeszczep chrząstki lub endoproteza;-) Trochę jak radzić sobie z bólem z perspektywy buddyzmu czyli być tu i teraz.
[/url]http://sasana.wikidot.com/jak-radzic-sobie-z-chronicznym-bolem[/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akupunktura
PostNapisane: 7 mar 2016, o 16:26 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 23:03
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II
Mnie kolana bolą o wiele mniej po akupunkturze ale czasem bóle nawracają. Z tym, ze ja tez chodziłem na pijawki.
Jeden zabieg na kolana a podobno trzeba trzy po cztery pijawki na kolano w punktach wokół rzepki tak samo jak się w bija się igły przy akupunkturze. Pijawka żywe zwierze nie zawsze chce pić krew. W tym miejscu gdzie chcemy ;-)
Niektórzy lekarze akupunktury dają tez leki ziołowe chińskie ale trudno mi powiedzieć o ich skuteczności. Bo nie stosowałem . Zabiegów akupunktury robi się najmniej 10, niektórzy poczuli poprawę po kilku seriach po 10 zabiegów. Ja chodziłem tez prywatnie
http://medycynachinska.org/
na pijawki:
http://pijawki-nowysacz.pl/[url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL