forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 09:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Piłka Ręczna | Siatkówka
PostNapisane: 28 sty 2013, o 16:33 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2013, o 15:30
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
7 Stycznia 2012 r. Wypadło mi kolano na stronę zewnętrzną stało się to na w-f . Przyjechała karetka zabrali mnie lekarz założył mi gips i nic więcej nie powiedział tylko tyle żeby skontaktować się za tydzień z ortopedą więc umówiłem się z ortopedą on powiedział mi ,że jest zerwane więzadło ale nie powiedział jakie i kazał 3 tyg. w gipsie chodzić po 3 tygodniach przyszedłem na zdjęcie gipsu zrobił się krwiak więc ortopeda wyciągnął i kazał przyjść za tydzień po tygodniu krwiak się wchłonął i więzadła się odnowiły lekarz powiedział ,że leczenie zakończone i muszę jeździć na rowerku stacjonarnym 3 razy w tygodniu po 30min. i zwolnienie z w-f do końca stycznia .Odszkodowania wgl nie dostałem gdyż powiedzieli mi ,że nie jest to trwały uraz . I moje pytanie jest takie czy pod koniec stycznia mogę zacząć ćwiczyć z powrotem czy muszę przechodzić jakieś rehabilitacje . Zależy mi na sporcie gdyż w 2gim zostałem mianowany najlepszym sportowcem powiatu . W tej chwili chodzę do 3 gim . Z góry dziękuje .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłka Ręczna | Siatkówka
PostNapisane: 29 sty 2013, o 13:42 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Masakra, współczuje, że w takie ręce się dostałeś. Jakie więzadło "maiłeś" zerwane? Myśle, że powinieneś zrobić MRI, żeby się upewnić czy na pewno więzadła są całe. Bo jeżeli nie to konieczna jest rekonstrucja a nie powrót do sportu.
Po drugie rehabilitacja jest niezbędna nie tylko z powodu, ze jakieś młotki wsadzili Ciebie na tyle czasu w gips ale po każdej kontuzji.
Dodatkowo niezbędna jest odbudowa mięśni, bo przy tak długim gipsie na pewno ich nie masz, porównaj sobie zdrową nogę z chorą. Powrót do sportu po odbudowie mięśni, po konsultacji z fizjoterapeutą, po sprawdzeniu MRI i konsultacji z dobrym ortopedą.
Nie lekceważ tego, bo ja kiedyś olałem tego typu kontuzja i bardzo żałuje, bo już 3 lat nie grałem w piłe, a mam kolana zniszczone jak u 60 latka.
Musisz być cierpliwy i poświęcić parę godzin dziennie na rehabilitacje.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Piłka Ręczna | Siatkówka
PostNapisane: 29 sty 2013, o 16:28 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2013, o 15:30
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Aha dzięki za radę :P Dzisiaj mi przyszedł jakiś dokument napisane tam jest ,że mam skręcenie kolana .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłka Ręczna | Siatkówka
PostNapisane: 14 mar 2013, o 16:07 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 17:58
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: MCL po szyciu, problemy z rzepką, duży zanik czworogłowego, głębokie złamania chrząstki stawowej.
Dość długo mnie tu nie było: ) W Twoim wypadku, najgorsze jest to jak zostałeś potraktowany. Myślę że powinieneś się się udać do lepszego specjalisty jeśli zależy Ci na dalszym uprawianiu sportu. Zerwane więzadło, jeśli jest to ACL to musi być operowane. Inaczej powrót do sportu jest praktycznie niemożliwy. Ja miałem zerwane poboczne(które ma zdolności do zrastania się), a jednak mój lekarz zalecił operacje i dobrze, bo miałem je zupełnie wyrwane z przyczepów.Jeśli jednak piszesz że uciekła Ci na bok to pewnie któreś z pobocznych. Nie odczuwasz uciekania kolana na bok? A reszta to tak jak kolega pisze powyżej-musisz dużo ćwiczyć aby wzmocnić czworogłowy. A o odszkodowanie Ci się NALEŻY o ile jesteś ubezpieczony w szkole, a na pewno jesteś. Kto Ci tak powiedział że nie jest to trwały uraz?


A tak btw. To nie wie ktoś czy jeśli kupię sobię stabilizator taki lepszy( za ok. 200-500 zł) to PZU zwróci mi za niego pieniądze? Poszedłem do lekarza ale on powiedział że przez 3 lata mam furtkę zamkniętą do refundacji NFZ'u ze względu że wziałem już orteze po operacji. Bo mam zamiar wystąpić 2 raz o odszkodowanie do PZU, ponieważ po operacji dali mi tylko 2% uszczerbku na zdrowiu i powiedzieli że to jest to taki wstępny. I że po zakończonym leczeniu mam się ubiegać jeszcze raz. Trochę to dziwne.Miał ktoś tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piłka Ręczna | Siatkówka
PostNapisane: 14 gru 2013, o 07:29 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2013, o 07:21
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: dgvxcv
Ja stracilem praktycznie dwa lata zycia, dlatego, ze po w sumie wcale nie jakims strasznie powaznym wypadku trafilem na lekarza, ktory byl kompletnym debilem i zbagatelizowal moj problem.

_________________
http://www.pass-4sure.me.uk/
http://www.juniper.net/
http://www.uchicago.edu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Juniper_Networks


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL