forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sztuki walki
PostNapisane: 15 gru 2012, o 12:21 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2012, o 17:43
Posty: 1
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Boczne przyparcie rzepki kolanowej L i P, degeneracja st II w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej kolana P, więzadło przednie krzyżowe rozwłóknione w kolanie P, płyn w kolanach gdzie się tylko da, zmiany wytwórcze w części stawowej podstawy rzepki kolana P, prawa rzepka typu II wg Wiberga
Witam wszystkich :)
Jak napisałam w temacie, chciałabym uprawiać sztuki walki (krav maga, aikido). Mam boczne przyparcie rzepki w obu kolanach oraz, jeszcze niezdiagnozowane, "strzykanie" lewego więzadła pobocznego strzałkowego w kolanie prawym. Po prostu czuję, jakby mi coś tam przeskakiwało. I tutaj pojawia się problem:czy mogę uprawiać ww sztuki walki? Chodzi o to, by bardziej nie uszkodzić kolana. Miałam dwie serie rehabilitacji (dwutygodniowe) obejmujące magnetronik x20 ( lub magnetoterapię - nie mogę rozczytać skierowania), TENS x10, elektrostymulację mięśnia czworogłowego (20x lewy, 10x oba) i 10x rehabilitację ruchową na wzmocnienie czworogłowego. Wnioskuję więc, że przyparcie spowodowane jest za słabym czworogłowym właśnie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sztuki walki
PostNapisane: 17 gru 2012, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Moim zdaniem powinnaś pierw doprowadzić nogi do porządku zanim zaczniesz uprawiać intensywnie jakikolwiek sport, bo jak sobie coś uszkodzisz to będzie już za późno. Nie lekceważ tego. Mnie nikt nie uświadomił swego czasu i teraz mogę już tylko mieć nadzieje, że nieuniknione czyli wymiana kolana na sztuczne odwlecze się jak najbardziej w czasie, oczywiście dodatkowo liczę też na jakiś cud w ortopedii.

Dobry fizjoterapeuta powinien przygotować Tobie serie ćwiczeń jakie powinnaś wykonywać.
Powodzenia.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sztuki walki
PostNapisane: 17 sty 2014, o 06:43 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2014, o 14:12
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Ogolnie strasznie mi zalezy, zebym mogl to kontynuowac. Bieganie w plenerze jest jedna z rzeczy ktore sprawiaja mi najwieksza przyjemnosc. Mysle, ze to dopiero poczatkowy etap w odczuwaniu bolu w tamtych miejscach i ludze sie, ze jest nadzieja aby to przezwyciezyc jakimis ludzkimi metodami, bez wydawania kupy kasy. Czlowiek chce w przyjemny i malo kosztowny sposob sie wzmocnic, to i wtedy znajdzie sie jakies ale.

_________________
http://www.pass-4sure.info
http://www.cisco.com/
http://www.harvard.edu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Cisco_Systems


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sztuki walki
PostNapisane: 30 maja 2014, o 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2014, o 14:52
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kilka miesięcy po rekonstrukcji więzadła. Enobutton + biosure. Wciąż problemy z pełnym wyprostem.
@aliciarohail a co Ci dokładnie jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sztuki walki
PostNapisane: 11 cze 2014, o 23:38 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2014, o 23:25
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Staraj się wzmocnić na siłowni i stopniowo zaczynaj walczyć
__________________________
Zobacz ofertę - stolarka aluminiowa producent Grupa ECO. Najwyższa jakość!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL