forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 10:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: TANIEC
PostNapisane: 1 lut 2012, o 02:16 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2012, o 01:14
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II
koślawość kolan
Witam Wszystkich Kolankowcow:)

Jestem poczatkujaca na forum i nie wiem czy temat tanca pojawil sie juz wczesniej..?

Mam konkretne pytanie o konkretna forme tanca, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat byłąbym niezmiernie edzięczna za rady i sugestie.

Co do mojej osoby to w ciagu ostatniego roku stwierdzona 1-2 stopien chondromalacji, Poki co bez zadnych zabiegow, Nakazana aktywnosc fizyczna-basen i reguralne kontrole.
Kolanka nie bola zazwyczaj, zwykle tylko schadzac po schodach czuje ze czasem zabolą. Tylko to chrupanie...:(

Zawsze kochałam taniec, tańczyłam raczej amatorsko, rozne techniki..

Rok temu poznałąm tance latynoskie- bachata i salsa i niesamowicie mnie pochłonęły.. :)

Po pol roku przerwalm jednak regularne kursy i salsoteki bo po prostu sie wystraszyłam, nie wiedziałąm co sie dzieje z kolanami..

Ortopeda u ktrego bylam ostatnio powiedział żę nie ma jako tako przeciwskazań do 1 lekcji tanca w tygodniu..
1. Czy aby na pewno?
2. A co jesli chce sie wybrac na warsztaty bachaty (ok 5 godz z przerwami; uwazajac bardzo na pozycje czy intensywnosc) ?

Chcialabym to skonsultiwac tu na forum moze z kims kto rownież tańczy?

Zamieszczę tutaj filmik jak wyglada bachata na ktorej nauce najbardziej mi zależy..
http://www.youtube.com/watch?v=2cehkSxO ... re=mh_lolz

(zaznaczam ze to poziom bardzo zaawansowany, a ja jestem dopiero na przed-średniozaawansowanym ;) )

Bede wdzięczna za jakiekolwiek informacje :) Tu czy gg 9456169

Pozdrawiam,

Martini


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 23:51 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Taniec jest na prawdę super, aż chciałoby się dołączyć:)Jak w wiekszosci sportów najważniejsza jest stabilność tułowia a następnie przeniesienie tej stabilności na obwód , czyli kończyny. Partner tańczy głównie na półzgietych kolanach - to bardzo wymagające. Dlatego nogi musza być bardzo stabilne, pracować w osi. a po treningu koniecznie stretching aby doprowadzić włókna mięśniowe do stanu równowagi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 5 maja 2012, o 21:55 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Ja też jestem - raczej byłam pasjonatką tańca, jednak zrezygnowałam z niego, zresztą u mnie początki były obarczone bardzo silnymi i długotrwałymi bolami, więc i tańczyć się odechciewa...
Taniec rozwija rownomiernie mięśnie calego ciała i ma wiele plusów, najważniejsze jednak jest to, aby pamiętać i wiedzieć czego ewentualnie w twoim indywidualnym przypadku należaloby unikać (jakich pozycji, ruchów), albo jak je wykonywać w sposób bezpieczny dla kolan - bardzo polecam ci kontakt z rehabilitantem, który potrafiłby ci pomóc w tych kwestiach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 12 wrz 2012, o 21:14 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2012, o 20:56
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczna niestabilność rzepki chondromalacja
A co z tańcem przy bocznej niestabilności rzepki?
Jeden lekarz mówi, żeby tańczyć w opasce na kolanie, drugi, żeby zapomnieć :(
Jak długo od podwichnięcia rzepki trzeba odczekać z aktywnością fizyczną?
Siedzę już od miesiąca w domu i rosnę w oczach - wcześniej raz w tygodniu był tenis, taniec, czasem jakiś rower, basen, bieganie, czy chociażby spacery...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 06:41 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Co na to Twój fizjoterapeuta? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 14 wrz 2012, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 10:51
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 15/10 - rekonstrukcja MPFL, uwolnienie troczków bocznych.
cóż, osobiście z niestabilnością rzepki i zerwanymi troczkami przyśrodkowymi tańcząc nabawiłam się kolejnego zwichnięcia, dzięki któremu wiem, że jednak z taką przypadłością nie jest możliwe normalne funkcjonowanie.

wszystko zależy w jakim stopniu objawia się u Ciebie ta niestabilność, być może zwiększa się wraz z brakiem ćwiczeń i może prowadzić do zaniku mięśnia, dlatego przynajmniej ćwicz izometrycznie, wzmacniaj mięsnie ;) mi przy problemach z rzepką wielu lekarzy zalecało rowerek (z obawy przed zwichnięciem wybierałam zawsze stacjonarny) oraz basen ale np. z deseczką między nogami, aby mięśnie pozostały napięte i trzymała się rzepka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 29 lis 2013, o 08:40 
Offline

Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:53
Posty: 1
Typ użytkownika: Profesjonalista
Taniec jest na prawdę super, aż chciałoby się dołączyć:)Jak w wiekszosci sportów najważniejsza jest stabilność tułowia a następnie przeniesienie tej stabilności na obwód , czyli kończyny. Partner tańczy głównie na półzgietych kolanach - to bardzo wymagające. Dlatego nogi musza być bardzo stabilne, pracować w osi. a po treningu koniecznie stretching aby doprowadzić włókna mięśniowe do stanu równowagi. ???????

_________________
motorcycle-jackets www.motorcycle-jackets.info
learnproperspanish http://www.learnproperspanish.com/
excel training excel training
000-280 dumps 000-280 dumps


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 30 maja 2014, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2014, o 14:52
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kilka miesięcy po rekonstrukcji więzadła. Enobutton + biosure. Wciąż problemy z pełnym wyprostem.
Mój ostatni taniec się skończył stanem zapalnym w okolicach przeszczepu :/ Teraz się okropnie boję. Tym bardziej, że jak na parkiecie ludzie szaleją to nie patrzą co się dzieje wokół i łatwo z kopa dostać w kolano. W tym tańcu z filmiku chyba jednak wymagana jest pełna stabilność kolana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TANIEC
PostNapisane: 1 lis 2014, o 00:24 
Offline

Dołączył(a): 1 lis 2014, o 00:10
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Moja 10 letnia córka uprawia sportowo taniec.Od pewnego czasu skarży się na bóle kolan oraz pachwin i okolicy bioder.Lekarz stwierdził chondromalacje rzepki .
Witam
Moja 11 letnia córka tańczy w grupie sportowej tańca towarzyskiego.Od pewnego czasu pojawiły sie bóle kolan oraz okolicy bioder i pachwin.Lekarz stwierdził badaniem chondromalacje rzepki.Kazał zaprzestać tańca.Czy ktoś ma podobne doświadczenia.Córka jest załamana-były to jej marzenia.Proszę piszcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL