forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 12:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Powrót do sportu po chondrolomacji III stopnia
PostNapisane: 15 paź 2014, o 15:12 
Offline

Dołączył(a): 15 paź 2014, o 14:47
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: CHONDROMALACJA III STOPNIA UNIEMOŻLIWIA POWRÓT DO SZTUK WALKI
Witam w skrócie o mnie. 32 lata, absolwent wychowania fizycznego, wfista. Stwierdzono chondromolacje III stopnia chrząstki kolanowej.
Od 10 lat uprawiam sztuki walki, trzy lata temu podczas domowego podciągania się na drążku ten się zluzował i spadłem na kafelki rozbijając rzepkę. Dostałem od ortopedy suplement diety i po miesiącu , dwóch problem minął ( już wtedy uszkodziłem chrząstkę poważnie). Minęły 3 lata uprawiania sztuki walki ( judo, i brazylijskie jiu jitsu- to drugie, dla niezorientowanych to to co wyrabia na ziemi Mamed Chalidow czyli wkrecanie kończyn bez uderzeń) i na jednym treningu odczułem mocny ból kolana. W KONSEKWENCJI, pół roku później wylądowałem na artroskopii w celu usunięcia łakotki, okazało się jednak na stole operacyjnym, że z łąkotką ok, a problem jest z chrząstką- uszkodzenia II i III stopnia.
Lekarz ( uznany, z certyfikatami międzynarodowymi w leczeniu kolana) wykonał leczenie, cytuję wypis: " artroskopowe przecięcie fałdu IP oraz opracowanie uszkodzenia chrząstki CMP II -III stopnia." Pożegnał mnie słowami, że lepiej kolano wygląda niz sie spodziewał , dał zakaz klękania i oznajmił, że po miesiącu bede mół wrócic do sportu.
Po dwóch miesiącach na kontroli oznajmiłem mu, że nie w przypadku podjeżdżania rowerem pod góre, na stojąco, skakania prez kozła, schodzenia z góry z psem ciagnacym mocno na smyczy, , przenoszenia cięzaru z nogi na nogę - noga boli cały nastepny dzień.
Powiedział mi wówczas, że własnie wrócił z konferencji z Amsterdamu dotyczącej leczenia kolan i:
- możliwe, bardzo prawdopodobne że uraz( jeśli ma 3 lata) nie zaleczy się i zostanie tak już
- jeśli uraz jest sprzed pół roku ( zrobiony na treningu, wtórny do pierwszego, wczesniejszego o 2,5 roku) to...może się wygoić, bo chrząstka ma to do siebie, że czasem czyni cuda i sie regeneruje, choc z zasady jest nieukrwiona,
- że gojenie może to potrwać od miesiąca, do roku....
Dostałem kwas hialurynowy w zastrzyku za 300 zł w kolano ( dokładnie powyżej kolana) i czekam co będzie dalej.
Bardzo chcę wrócić do sportu, ale w moim sporcie, cały czas sie albo klęczy, albo ktos szarpie cie za kolana, albo podnosisz kogoś na nogach i kolanach do góry ( nawet 100 kg) .... moje pytanie jest takie: czy ktoś po uszkodzeniach chcrząstki stawowej III dtopnia wracał do sportu i jakie ma z tym doswiadczenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL