forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 09:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sport...
PostNapisane: 2 sty 2015, o 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
Żabka 2010. H0,ho, to już przeszłość. Teraz żabka kryta, nogi nożycowo lub inne łagodne ułożenie. Terapeuci z pływalni polecili odpowiednio miękkie mi średnio długi płetwy, które odciążają kolana (sprawdza się), Czas pływania musi być poprzedzony rozgrzewką i przerywany odpowiednimi ćwiczeniami. To stosujemy indywidualnie ale żadne tam od brzegu do brzegu przez 1-2 godz.
Część tych zajęć poświęcam na kąpiel wirową kolan nad i po, pobudzanie mięśni od samych stóp- ale tak jak uczyli terapeuci. Absolutnie trzymać się z dala od od walenia strumieniem wody po kolanie. . Mam przykre doświadczenie z małego baseniku w centrum rehabilitacji. Duża ilość osób powodowała ogromny ruch fal podwodnych i stawy kolanowe były tak rozchwiane, że podziękowałam.
Pływanie na plecach- owszem sporo, naprzemianręczne , motylkowo i tyle aby nie czuć zmęczenie kolana lub kręgosłupa (uważać na prawidłowo ustawienie kręgosłupa, pracę brzucha). Dużo ale przerwy relaksujące potrzebne.
Crowl i tego stylu się nauczyłam, początkowo myślałam, że szkodzi na kręgosłup piersiowy ale podłapuję właściwe ułożenia. Mało tak pływam. Ostrożnie się wdrażam.

Przebywam na pływalni 2 godz. 2-3 razy w tyg. Pływania i gimnastyki pół na pół włącznie z wykorzystaniem masażu strumieniowego, który na mojej pływalni jest w osobnym baseniku-15 min. Oczywiście unikam walenia z grubej rury w kręgosłup, tylko spokojna relaksacja delikatnie masującymi falami. Ale kręgosłup to mój wielki problem i może was nie dotyczy. Tak jak i biodro wraz z nogą po rwie kulszowej ,operacji pracują inaczej niż druga strona i szukam wciąż odpowiednich rozwiązań.
Po kąpielach wirowych kolan w dawce i sile samodzielnie zaaplikowanej chodzę niezaszybko, ale bez bólu. Joge może i popróbowałabym ale indywidualnie, gimnastykę, terapię manualna też zasadniczo mam asymetrycznie prowadzoną a ćwiczenia równomierne prawej i lewej strony dla utrzymania ich sprawności.
Dodam, że bardzo sobie chwalę Basen przy Studium wych. fiz.Wrocław ul. Kamienna (przy dawnej AE). Dla mnie blisko, nie za dużo ludzi.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport...
PostNapisane: 17 maja 2015, o 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
Ewa Max-Kolanko napisał(a):
Acha, no i jeszcze opinia jednego lekarza o basenie:

Lekarz: Tak, basen jest wskazany, ale nie tak, żeby rąbać wodę przez 2 godziny.
Ja: Ja tylko godzinkę pływam.
Lekarz: Też za dużo. 10 minut pływania, 15 minut odpoczynku!

Tylko co to za przyjemność i kto to wytrzyma ;-)??? No, ale odpoczywać można też pływając z pull buoyem. Pływam ostrożniej, ale jednak nie do końca zgodnie z tymi zaleceniami :-).


PŁYWANIE Coraz bardziej się zgadzam. Ostatnie próby kończyły się klęską, rozhuśtane kola ( w tapingach+ płetwy dla odciążenia), o kręgosłupie nie wspomnę. Podejrzewam, że nadmiar ruchów mięśniami narusza struktury nerwowe i więzadła położone blisko rdzenia. No i krzywa miednica, mocniejsza praca jedną ręką czy nogą ( jak na rowerze) szkodzi. Z 2 godz. zupełnie lekkiego pływania z gimnastykę zeszłam do 1 g. Warunek - spokojna tafla. Ale i to ostatnio nie bardzo się sprawdza. Muszę spróbować jeszcze raz kolejny wariant. Uprawiam style różne, te inwazyjne króciutko ( żabka, kraul) tylko dla doświadczenia działania i angażowania nieangażowanych długo mięśni. Kiedyś wspaniale reagowałam na masaże strumieni wodnych od stóp po uda (zgodnie z regułami, taka autowirówka kolan i próba masażu mięśni) zamontowane w dyszach ścian basenu. Obecnie mnie też rozwalają, chyba należy bardziej uważać na miejsca unerwione i spróbować łagodniej. Oczywiście nigdy nie walę po kręgosłupie.
Jeszcze nie zrezygnowałam tylko postanowiłam wyciągnąć wnioski i dokładnie przeczytać podane forum. W końcu, po 1,5 r. od operacji kręgosłupa potrafię już dłużej posiedzieć ale z....UMIAREM :!: :!: :!: Ale 10 minut! Szkoda sie rozbierać! :lol:

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport...
PostNapisane: 28 sie 2017, o 12:07 
Offline

Dołączył(a): 28 sie 2017, o 11:55
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Onenen23 napisał(a):
Jaki sport dla niepełnosprawnych polecacie? Mam problem z kolanami a chciałbym wkońcu się gdzieś ruszyć i zacząć coś robić w końcu ! :)


Polecam narciarstwo biegowe, najlepiej po płaskich ubitych ratrakiem trasach. Nie obciąża kolan, a w dodatku to bezpieczny sport, w którym rzadko dochodzi do kontuzji.

_________________
Narciarstwo biegowe, sprzęt sportowy - Megaoutdoor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sport...
PostNapisane: 18 sie 2020, o 22:20 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2019, o 10:34
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
powiedzcie mi proszę czy żeglowanie jest dobrym pomysłem w przypadku nawracającej rwy kulszowej? znajomi mnie zapraszają, bo posiadają jacht stillo 30, ale boję się by mnie od tego nie złapało znowu

_________________
Planujesz firmowy wyjazd integracyjny? Zorganizuj go razem z eventy mazury.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL