forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rezonans - OPIS.
PostNapisane: 26 sie 2014, o 11:28 
Offline

Dołączył(a): 15 maja 2014, o 20:42
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Witam, jutro mam kolejną wizytę u ortopedy. Przechodziłem kontuzję bodajże od grudnia, wtedy stwierdzono u mnie kolano skoczka. Po rezonansie okazało sie, że ścięgno właściwe rzepki jest bez zmian, więc boli co innego. Jeszcze przed wizytą chciałbym wiedzieć, czy wyniki rezonansu są dobre, czy raczej rokują jakąś operację lub coś w tym stylu? Może miał ktoś coś podobnego/ podobne wyniki? Tutaj zamieszczam opis i prosiłbym o szybką odpowiedź, jeśli ktoś się orientuje.

""MR KOLANA LEWEGO
Badanie wykonano w sekwencjach FSE, GRE, FRFSE, STIR w obr. T1-, T2-zal. sag, cor, ax.

PCL, LCL, MCL, LM, więzadło właściwe rzepki, końcowy odcinek ścięgna m. czworglowego uda bez zmian.
ACL o zachowanej ciąglości, sygnał podwyższony w obr. T1-zal - częściowe uszkodzenie.
MM w rogu tylnym o podwyższonym niejednorodnie sygnale - uszkodzenie, nie uwidoczniono szczeliny pęknięcia.
Powierzchnie stawowe kłykci i rzepki równe, gładkie. Chrząstka stawowa bez cech nieprawidłowości. Sygnał szpiku kłykci i rzepki prawidłowy. Niewielka ilość płynu w jamie stawu i zarzepkowo. Widoczny fałd przyśrodkowy błony maziowej.
Dół podkolanowy bez nieprawidłowych przestrzeni płynowych."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL