forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Kolano skoczka" pomocy!
PostNapisane: 8 lis 2014, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 8 lis 2014, o 11:22
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zapalenie więzadła rzepki
Witam, mam na imię Bartek, mam 17lat. Z góry przeproszę, jeśli wybrałem zły dział.
Dobra to do rzeczy: Mój problem to ból pod rzepką który towarzyszył mi po większym wysiłku a z czasem np. po godzinie grania w koszykówkę również w trakcie gry. Jakieś 2 miesiące temu byłem u ortopedy, który po USG powiedział, że z racji obecności jakichś tam płynów można stwierdzić zapalenie więzadeł rzepki. W prawym kolanie problem nie jest tak duży jak w lewym. Ortopeda dał mi lek w tabletkach przeciwzapalny oraz traumon. Po wykorzystaniu 3x traumon oraz tych tabletek nie było zauważalnej poprawy. Lekarz na wizycie powiedział, że przejdzie po miesiącu.. No niestety tak się nie stało. Dodam, że 25.11 mam wizytę więc bd mógł wykonać USG i sprawdzić co się dzieje. I teraz tak.. Dostałem info, że maść "mobilant" jest dobra w takich i podobnych przypadkach, zakupiłem ją. niestety dzisiaj tj. po 2 dniach statowania wstałem z podpuchniętymi kolanami. I tutaj pierwsze pytanie. Stosować dalej tą maść ? Jedziemy dalej :D Więc wraz z ze stosowaniem maść planuje teraz robić 15 minutowe okłady z lodu(tego niebieskiego płynu co się wkłada do zamrażalki) 3-4 razy dziennie, planuje również kupić roller do wałkowania, aby upewnić się ze moje nogi są w dobrym stanie. Dawno nie ćwiczyłem. I teraz pytanka.
1.Jak już pytałem czy ta maść jest dobra, czy stosować ją jeżeli kolana lekko puchną ? To coś złego, poza samym faktem, że są opuchnięte?
2.Dostałem również radę aby masować sobie codziennie palcami pod kolanem i nad, dociskając wykonywać ruchy.. I tutaj pytanie czy takie masaże mam wykonywać kiedy mam jeszcze zapalenie? Czy dopiero po wyleczeniu zapalenia ? Tkliwość pod rzepką cały czas..
3.Czy w trakcie zapalenia robić streching mięśni czworogłowych, dwuchłowych i mięśni łydki ?
4.Miał ktoś podobną przygodę? Jak się ona zakończyła?
Jak przyjdzie mi na myśl więcej pytań to bd pisał :D Dzięki z góry wszystkim za odp. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Kolano skoczka" pomocy!
PostNapisane: 8 lis 2014, o 14:02 
Offline

Dołączył(a): 8 lis 2014, o 11:22
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zapalenie więzadła rzepki
Dodam, że opuchnięte kolano to raczej reakcja alergiczna gdyż po 15 minutach obkładania lodem opuchlizna nie zeszła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL