forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 1 sie 2011, o 19:08 
Offline

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 14:28
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dziękuję bardzo za odpowiedź. W Środę jadę na pierwszy zastrzyk. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze.
Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 8 lut 2012, o 23:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
A mnie lekarz (już inny) zaaplikował drugi tego typu zastrzyk w drugie kolano. I efekt podobny jak w przypadku pierwszego - czyli żaden... Mimo to, tak jak pisałam, wierzę, że te zastrzyki pomagają w niektórych przypadkach. Wiem to zarówno od pacjentów, jak i od lekarzy - takich których nie podejrzewam o spisek z producentami (zawsze mogę się mylić ;-)).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 9 lut 2012, o 10:31 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Mam podobne odczucia. Biore, bo mam nadzieje, że nie zaszkodzi a może pomoże :)
Ale ważne, żeby uświadamiać, iż zastrzyki same w sobie nie wywołają cudu. - obniżenie wagi, ćwiczenia i rehabilitacja to podsatawa - chyba ;)
Cytuje z tego artykuły Leczenie i próby regeneracji chrząstki stawowej
Cytuj:
Zaletą podawania preparatów kwasu hialuronowego miałyby być nie tylko ich właściwości zbliżone do naturalnego płynu maziowego, lecz także osłabienie aktywności receptorów bólowych w stawie zwyrodnieniowym poprzez ich „okrycie" oraz działanie przeciwzapalne i poprawiające właściwości reologiczne płynu stawowego.

Pomimo przeprowadzonych w kilku ośrodkach badań klinicznych rola siarczanu glukozaminy i kwasu hialuronowego w regeneracji chrząstki nie została jednoznacznie potwierdzona.

Tymczasem na rynku pojawiają się wciąż nowe preparaty zaopatrzone w ulotki przekonujące chorego, iż ich systematyczne stosowanie stwarza szansę lub nawet gwarancję zahamowania postępu zmian zwyrodnieniowych. Ich skuteczność wymaga jednak dalszych badań, natomiast własne przekonanie chorego, że zastosowanie tych leków bez uwzględnienia niepopularnych zaleceń, jak redukcja wagi ciała czy ćwiczenia doprowadzi w krótkim czasie do odnowy chrząstki stawowej - jest dużym błędem.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 9 lut 2012, o 11:59 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Mi ostatnio kilka osób siedzących w temacie powiedziało, że jeżeli zmiany zwyrodnieniowe nie są duże i jeżeli powodem bólu są tylko uszkodzenia mechaniczne to zastrzyki powinny pomóc, natomiast przy dużych zmianach w kolanach i gdy siedzi w nas jeszcze jakaś inna choroba (borelioza, chlamydia, RZS itp.) to niestety skuteczność tego będzie bardzo niska...

...w każdym razie kw. hialuronowy znacznie polepsza smarowanie w stawie, przez co spowalnia proces dalszej degeneracji chrząstki. Osobiście znam jedną osobę, która dzięki braniu zastrzyków regularnie przez kilka lat uciekła spod noża chirurga (a termin na endoprotezy już był zerezerwowany).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 11 lut 2012, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Tak, mój przypadek wydaje się potwierdzać tezę, że największą skuteczność zastrzyki mają, gdy zmiany nie są bardzo zaawansowane i tak też niedawno ktoś mi tłumaczył.
A jednak ten zastrzyk zaleciła mi lekarska gwiazda... ;-). Z drugiej strony mamy na forum zacytowany głos lekarza, który uważa takie zastrzyki za naciąganie pacjentów.
Chyba wiele tutaj odbywa się "na próbę" - dość drogą niestety.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 12 lut 2012, o 11:10 
Offline

Dołączył(a): 2 sty 2010, o 15:57
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja rzepki |-|| ,niestabilność rzepki, wysoko umieszczona rzepka
Witam,

Z mojego doswiadczenia mogę powiedzieć ze efekt działania zastrzyków z kwasu hialurnowego zalezy bardzo od ogólnej pracy stawu kolanowego. Trzy lata temu miałem operacje kolana prawego-płukanie kolana, lekarz zdiagnozował chondromalację
1/2 Trzy tygodnie po zabiegu zastrzyki w obydwa kolana + rechabilitacja NFZ-zero poprawy, a własciwie czułem sie coraz gorzej.Zdesperowany odwiedziłem Caroline ( dr Adamczyk) diagnoza-zabieg był niepotrzebny tylko rechabilitacja z prawdziwego zdarzenia.Powrót do domu i poszukiwanie rechabilitanta-bez sukcesu. Odłozyłen kasę i pojechałem do Caroliny
Od rechabilitanta dowiedziałem się więcej niz w czasie moich pięciu lat łazenia po róznych gobinetach. Trzy tygodnie pobytu na miejscu potem praca w domu i bardzo powoli zaczęla sie poprawa. pazdzierniku 2011r ponownie wziąłem zastrzyki w obydwa kolana i moge powiedziec ze teraz efekt jest bardzo odczuwalny Chodzę prawie bez żadnych dolegliwosci.Piszę prawie dlatego bo gdy bardzo pomęcze kolana to trochę się odzywają ale to jest nic w porównaniu do stanu z przed trzech lat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zastrzyki z kwasu hialurnowego w jednej dawce (Synvisc One, Durolane, itp)
PostNapisane: 9 sty 2014, o 14:19 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2010, o 21:34
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolanko prawe-Chondromoloacja III stopnia, wycięte fragmenty uszkodzonych łąkotek i wyrośli rzepki , częściowo uszkodzone wiązadło, rekonstrukcja chrząstki metoda mikrozłamań, wycięcie wolnego ciała.
Witam,
Dorzucę moje 3 grosze do wątku. Jestem jeszcze czynnym sportowcem(piłka kopana) choć już bardzo ograniczonym ze względu na zmiany zwyrodnieniowe w moim kolanie. Mam mocno zużytą chrząstkę stawową i po wysiłku kolano reaguje opuchlizną, a wcześniej też płynem w kolanie. Artroskopii miałem w to kolano ok 8-10 ...już nawet nie liczę :)
Ale do rzeczy u mnie Synvisc One sprawował się naprawdę dobrze. Tylko dzięki tym zastrzykom mogłem nadal trenować. Wcześniej wziąłem zastrzyk Jonexa i wystarczył mi na 2,5 miesiąca. Po tym czasie kolano znów zaczęło puchnąć. Lekarz doradził droższy Synvisc-One i ten trzymał mi ....żeby nie skłamać ok 5 miesięcy.Trenowałem 3 x w tygodniu i jakoś dawałem radę choć wiem, że już powinienem dać sobie spokój (rady lekarzy) bo może być tylko gorzej no ale trudno mi zerwać z nałogiem :)
3 miesiące temu miałem kolejną artroskopię (usunięcie wyrośli, wyrównanie powierzchni stawowych i pin węglowy na odbudowę chrząstki w miejscu największego ubytku).
Teraz po grze na orliku znów kolano puchnie choć już nie tak mocno.
Zamierzam znów wstrzyknąć sobie w kolano Synvisc-One żeby po wysiłku nie był takich objawów.
Niestety cena leku jest dużą, ale u mnie się on sprawdza i sięgnę do skarbonki.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL