forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 26 paź 2009, o 14:17 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, o 12:17
Posty: 63
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Flexus zawiera i glukozamine i kolagen typu II, więc chyba można łączyć bez obaw :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 5 lis 2009, o 17:44 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2009, o 16:18
Posty: 31
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II/III w prawym kolanie stwierdzone po artroskopii, lewe po objawach podobnie
Potwierdzone przez mojego lekarza :) Można używać równocześnie glukozamine i kolagen :D

_________________
Tegestolog poszukujący podkładek z Polskich Browarów Piwnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 20 lut 2010, o 01:05 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2010, o 00:38
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja III
Ja stosuje kolagen z Olimpu. 2x dziennie po 2łyżeczki na 100ml wody. Równocześnie z animal flex i glukozamina z chondroityną. Efekty są a to najwazniejsze.

_________________
"Są dwie rzeczy nieskończone - wszechświat i głupota ludzka, ale nie jestem pewien,co do tej pierwszej" A.Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 24 lut 2011, o 16:17 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2011, o 11:54
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ja sobie 2 dni temu kupiłem ten kolagen 4flex bo lekarz mi zalecił jakiś preparat na odbudowę chrząstki stawowej. Mam nadzieję, że to pomoże bo zwłaszcza rano przez kilka minut strasznie bolą mnie kolana. Ten 4flex to jednak drogi jest, w jednej aptece chcieli za opakowanie prawie 140 zł. Dopiero w płockiej aptece za grosze udało mi się go wyrwać za niecałe 90 zł. Oby się jednak okazał skuteczny bo to i tak wysoka cena jak na moje możliwości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 8 kwi 2011, o 13:09 
Offline

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 12:56
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Moi rodzice korzystają z 4flexu i sobie chwalą akurat. Opinie są różne, ale generalnie lepiej się ludzie jakoś tak wyrażają o tym środku niż tych takich tanich za kilka pln. Nie wiem, może kwestia ceny i takiej autosugestii :D W każdy bądź razie mówię, moi rodzice sobie chwalą i kupują dalej, tylko musieli trochę na mieście popytać w aptekach bo niezły rozstrzał cenowy jest, gdzieniegdzie nawet po 120-130zł, ostatnio jeśli jest ktoś z Łodzi to polecam aptekę za grosze w manufakturze, 4flex jest po 87zł, tyle płaciłam w poniedziałek jak rodzicom kupowałam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 9 kwi 2011, o 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Fizjoterapeuta, zajmujący się moją rehabilitacją (jestem 6 tyg. po artroskopii, usunięcie chrząstki) polecał kolagen z Olimpu, w glukozaminę miał mniej wiary- "skoro nie przyniosła rezultatu przed".
Lekarze nawet nie zająknęli co do wspomagania rehabilitacji lekami. Idzie mi ciężko, czuje, że czegoś potrzebuję.Nie chciałabym przepłacić.
:?: Czy ktoś, kto trochę już pojadł na podobnym etapie leczenia, mógłby jeszcze raz podać parę nazw zachwalanych mixów z możliwą rozpiętością cenową?
Przepraszam za fatygę,śledzę wątek ale kręgosłup tak nawala, ze niezadługo wytrzymuję przy kompie., w poniedziałek muszę coś kupić(Wrocław).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 13 maja 2011, o 21:00 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
Jeśli chodzi o inne kolageny to praktykowałem żelatyne spożywczą z torebki w ilości około 25g. Jadłem to to śniadania lub obiadu przez jakieś 4-5 miesięcy i miałem efekty pozytywne po 2 miesiącach zażywania. Generalnie to cholerstwo smak ma obojetny. Do tego łykałem jeszcze Recalcin. "Leczyłem" tym tylko skutki gdyż nie znałem przyczyny moich dolegliwości przez pewnego konowała który stwierdził iż "ma pan zniszczoną chrząstke stawową - chondro - leczenie tylko zwyrodnieniowe". Więc ograniczałem się przez kilkanaście miesiecy to tego typu środków

Obecnie zacząłem rehabilitować się ćwiczonkami i przy tym ponownie zacząłem swoją kurację żelatyną po niespożywaniu jej przez rok czasu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 27 lip 2013, o 17:32 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2013, o 16:41
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromolacja
Przez 3 lata wypiłem 12 opakowań tzn pudełek po 30 szt 4flex i efekty, żadne. Właśnie się dowiedziałem że w jednym kolanie mam już chondromolację III stopnia a w drugim IV i ledwo chodzę. 5 września mam wyznaczony zabieg z wsztawieniem membrany kalogenowej i przeszczepienia chrzatek z mojego szpiku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 27 lip 2013, o 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
I ja już zarzuciłam trucie się wszelkimi odmianami glukozaminy i kolagenu. Choć staram się mieć podobne składniki w diecie. Jestem w desperacji, sporo wciąż płacę za terapie manualne. Ostatnia porada to.... gęsi smalec wcierać w kolana(3,6 pl słoiczek w sklepie Społem) i po głębokim masażu mięśni przykręgosłupowych + rozciąganie wcieranie oleju z dziurawca (26 pl za 100 ml w sklepach zielarskich). Podobno nawilża krążki międzykręgowe. To ostatnie info dla tych, którym siada też kręgosłup.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 4flex (i inne kolageny)
PostNapisane: 27 lis 2014, o 12:38 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2014, o 12:28
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
Witajcie.

Planuję rozpocząć kurację kolagenem na coraz bardziej dokuczliwy ból kolan. Czy kolagen w postaci kapsułek/proszku może mieć słabsze działanie niż w postaci roztworu? Tutaj znalazłem coś takiego https://www.apo-discounter.pl/doppelher ... 52638.html ale nie wiem co o tym myśleć. Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL