forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 13:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 9 sty 2010, o 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2009, o 14:23
Posty: 13
Lokalizacja: Toruń/Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I-II w lewym kolanie + boczne przyparcie -czekam na artroskopie, w prawym zaczyna dziać się to samo
A ja podobnie jak madn3ss1916 zauważyłam pogorszenie stanu mojej wątroby. Poza tym wydaje mi się to oczywiste, jeśli lekarze zalecają branie tabletek przez 2 miesiące i miesiąc przerwy to coś tam jednak obciążać musi:) Jeśli chodzi o poprawę to sama nie wiem czy takowa nastąpiła, ale stwierdziłam że ostatecznie jeśli mi bardzo nie szkodzi to może pomoże( "wcale nie czuję, że rymuję":D) i dalej sukcesywnie kuracja trwa.
pozdrowienia,
Ola

_________________
http://www.garfield.com/comics/vault.html?yr=2009&addr=091103


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 13:25
Posty: 8
Lokalizacja: Poznan
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondropatia rzepki
Witam!
Glukozaminę biorę od roku, najpierw brałam Arthryl przez 4 tygodnie żadnej poprawy nie zaobserwowałam. Ponieważ Arthryl jest drogi zrezygnowałam z niego na rzecz Artresan 1 a day i to biore do dzisiaj. Mój ortopeda zalecił branie glukozaminy 3 razy w roku przez 20 dni, więc tak robie. Wyraźniej poprawy nie zauważyłam, kolano jak bolało tak boli. Trochę lepiej jest mniejwięcej w połowie brania glukozaminy i 2 tygodnie po zakończonej 20 dniowej kuracji, później wszystko wraca do normy czyli ból towarzyszy mi codziennie :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 22 kwi 2010, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
Ja niedawno zakończyłam drugą dwumiesięczną kurację Arhtrylem i Structum. Wiele miesięcy wcześniej i miesiąc po uzupełniałam glucosaminą Olimp. Efektów nie widziałam ale zwróciłam uwagę na post Kitty i myślę. Jakiś czas po zakończeniu poczułam na 1 tydzień poprawę:
:| ustąpił ucisk i ból w kolanie po pierwszych krokach po wstaniu z łoża
:| znacznie zmniejszyła się się rotacja
:) prawie odzyskałam ruchomość, zgięcie
Ale dużo ćwiczyłam, także na siłowni. Dwa pierwsze efekty właściwe zanikają. Dlatego zastanawiałam się czy glukozamina nie wspomaga. Jednak sama w sobie, bez rehabilitacji ruchowej- nie wierzę :!: Choć to nie kwestia wiary.
Wątroby mi nie ruszyła, potwierdziły to wyniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 25 cze 2010, o 15:29 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
ostatnio od mojej rehabilitantki (ktora zainteresowala sie chondromalacja i popytala tu i owdzie) ze glukozamina i owszem, dziala... po 200 latach! <hahaha> tak wiec mysle ze nie warto meczyc sie z tymi specyfikami i obciazac organizm bo po 200latach to srednio nam sie przyda. moze kiedys wymysla jakis lek na bazie glukozaminy jakos szybciej dzialajacy ale jak na razie tak sie sprawy maja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 13 lip 2010, o 23:23 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2010, o 21:34
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolanko prawe-Chondromoloacja III stopnia, wycięte fragmenty uszkodzonych łąkotek i wyrośli rzepki , częściowo uszkodzone wiązadło, rekonstrukcja chrząstki metoda mikrozłamań, wycięcie wolnego ciała.
Dorzuce swoje 3 grosze. Przyłączam sie do opinii ze sama glukozamina to chyba sciema. Po zabiegu odbudowy chrzastki metoda mikrozlaman lekarz przepisal mi Arthron complex. Objawy jakie mialem to mocne klucie przy wyproscie kolana. Preparat nic nie pomogl. Udalem sie po ok 2 miesiacach do sklepu z odzywkami. Polecono mi Animal Flex. Powiem wam ze po 2 tygodniach zazywania tego preparatu odczulem duza roznice. Kolanko jakby zostalo przesmarowane i przy wyproscie kluci zmalalo prawie calkowicie. W preparacie tym tez jest glukozamina ale rowniez wiele innych substancji i moze w nich tkwi sekret. Kosz kuracji 40dniowej ok 100zl wiec chyba nie tak duzo. Polecam sprobowac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 08:50 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 08:43
Posty: 1
Typ użytkownika: Profesjonalista
Glukozamina przy lekkich stanach małych brakach w chrząstce może cos pomóc w przypadku większych nie ma mozliwości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 10:30 
Offline

Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 10:00
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: PRZESZCZEP CHONDROCYTÓW
glukozamina wpływa też na poziom cholesterolu.
Poza tym chrząstka nie ma właściwości odbudowywania się więc... glukozamina jej nie odbuduje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy glukozamina pomaga?
PostNapisane: 14 mar 2013, o 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dzisiaj lekarz po raz kolejny zalecił mi Arthryl (czyli glukozaminę). Z głupia frant zapytałam: a to pomoże?
Doktor odpowiedział... "Nie wiem" :-). Wbrew pozorom spodobała mi się ta odpowiedź - uważam, że jest najuczciwsza. Potem jeszcze uzupełnił, że jeżeli w ogóle ma zadziałać to teraz po artroskopii ma największe szanse. I dodał, że nie zaszkodzi.

Po prostu osobisty wybór. Ja po raz kolejny zasponsoruję te biedne koncerny farmaceutyczne ;-). Uważam tylko, że jak już brać to dobry preparat, najlepiej lek a nie suplement.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL