forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 07:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ITBS czyli zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego
PostNapisane: 10 sty 2011, o 01:19 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Myślę, że wielu z Was może rozpoznać u siebie symptomy tego schorzenia. podsyłam linka do strony mojego kolegi - świetnego kolarza Pawła Urbańczyka, który sam się zdiagnozował i po rzetelnej poradzie fizjoterapeutycznej poradził sobie z tą przykrą dolegliwością...
http://www.pawelurbanczyk.ticom.pl/inde ... Itemid=114


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITBS czyli zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego
PostNapisane: 11 sty 2011, o 22:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dziękujemy, Moniko. Na pewno te informacje się przydadzą.

Przyznam, że akurat ja parę miesięcy temu "zdiagnozowałam" u siebie właśnie ITBS. Tylko nie od kolarstwa a z okazji przeciążenia nieoperowanej nogi po zabiegu. Byłam wręcz szczęśliwa, że w końcu mam coś, co nie budzi wątpliwości ;-). Również postanowiłam sama sobie poradzić - powolutku jest lepiej, choć problem ma tendencje do powracania. Zapewne dlatego, że ITBS jest tylko jego częścią (na pewno jest połączone ze wzmożonym przyparciem - które wręcz czuję, a kolano chrzęści jak żarna). Pewno więc w końcu od wizyty u fachowca się nie wywinę.

Uderzyło mnie to co pisze Paweł, że "zwykli" ortopedzi nie znają również i tego schorzenia - przecież to u sportowców chleb powszedni. I jak widać nie tylko u sportowców!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITBS czyli zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego
PostNapisane: 30 sie 2011, o 19:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Podłączam wątek bieganissimo http://www.kolana.hg.pl/forum/viewtopic.php?f=47&t=587, który pięknie opisał nam objawy ITBS.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITBS czyli zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego
PostNapisane: 4 mar 2012, o 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Bardzo dobre, jak mi się wydaje, materiały na stronie:
http://www.fizjoklinika.com/zespol_tarc ... owego.html

Warto zwrócić uwagę na rolę mięśni pośladkowych w powstawaniu i leczeniu tego problemu, w polskim internecie jeszcze chyba nie często się to tym wspomina.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITBS czyli zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego
PostNapisane: 19 cze 2012, o 02:22 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Mam pytanie:) Wyczytałam że przy ITBS ból może być także zlokalizowany w przednim przedziale kolana. Czy wiecie coś na ten temat?
Trafiłam do tego wątku w wyniku dzisiejszej wizyty u rehabilitanta który wybadał u mnie bardzo silne napięcie pasma biodrowo-piszczelowego. od kolana aż do posladka...
ponadto, u mnie również tak jak u Ewy do bólu kolana doszło w wyniku przeciążeń zdrowej nogi ( u mnie po złamaniu drugiej;] )
W sumie objawy by się u mnie zgadzały, zwłaszcza że mam przodopochylenie miednicy, słabe mięsnie pośladkowe, przeskakiwanie z boku kolana a ból nad rzepką mija podczas rozmasowywania pasma biodrowo-piszczelowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ITBS czyli zespół tarcia pasma biodrowo piszczelowego
PostNapisane: 15 wrz 2018, o 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
Ewa Max-Kolanko napisał(a):
Bardzo dobre, jak mi się wydaje, materiały na stronie:
http://www.fizjoklinika.com/zespol_tarc ... owego.html

Warto zwrócić uwagę na rolę mięśni pośladkowych w powstawaniu i leczeniu tego problemu, w polskim internecie jeszcze chyba nie często się to tym wspomina.

Ten wątek rzadko odwiedzany, może jest podobny. Po wielu przejściach (kolano, kręgosłup) szłam w kierunku rehabilitacji obręczy miednicznej. To trudne zadanie dla rehabilitanta ale niedawno na własnej skórze poczułam wieloczłonkowe;) efekty. Codziennie walczę z bólem niestabilnego kregosłupa i napięciami mięśniowymi, także w nogach. Odnoszę sie do artykułu- 2-3 l. temu, już po zabiegu czyszczenia chrząstki i operacji kregosłupa zauważyłam, że lewa noga jakby krótsza. Celowo chodzę po nierównym podłozu, tak aby lewa noga lekko opadała, Dodam, że od 2015 doznałam upadków: 2 razy lekkie złamanie przedramienia, niedawno skręcenie lewej kostki. Wynika to z problemów neurologicznych kregosłupa ale i problemów miednicowych. Niedawno udało mi sie ustawić.Nie tylko ból kregosłupa zmalał ale i obie nogi wróciły na swoje tory.Chwilo trwaj. Opisuje potocznie. ZTPBP i wszelkie zaburzenia w tym obszarze są bardzo indywidualne. Spróbuję przy pomocy terapeuty opisać mój przypadek i stosowane zabiegi bardziej merytorycznie. Może poszukam stosowniejszego watku, ale wymiana doswiadczeń przydałaby się.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL