forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 05:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Wskazówki do działu


W tym dziale użytkownicy zainteresowani reklamą produktów mogą umieszczać swoje informacje. Użytkownicy tego typu nie maja prawa pisania w innych działach.



Dział zablokowany Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowość w Polsce - dwufazowy kwas hialuronowy w patologiach zwyrodnieniowych i urazach stawów
PostNapisane: 14 lis 2011, o 10:51 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 10:00
Posty: 2
Typ użytkownika: Profesjonalista
Byłem na szkoleniu (5 listopada) w Warszawie, które prowadził prof Italo Capparucci (znany włoski ortopeda), który miał warsztaty nt. wpływu dwufazowego kwasu hialuronowego w patologiach zwyrodnieniowych i urazach stawów (w szczególności stawu kolanowego). W czasie warsztatów profesor przedstawił badania kliniczne, które dowodzą o lepszej skuteczności w porównaniu do leczenia jednofazowego lub pojedynczego zabiegu k.h.. Druga część warsztatów polegała na praktycznym podawaniu 2 fazowego kwasu hialuronowego w iniekcji wewnątrz stawu u pacjentek z problemami zwyrodnieniowymi i pourazowymi.
Była tam studentka, która miała uraz stawu kolanowego i była po operacjach. Problem jaki miała to trudności w zginaniu nogi oraz odczuwalny ból. Pod okiem profesora podano jej pierwszą fazę i zalecono, aby drugą fazę (stymulującą) ma otrzymywać w 3-ech iniekcjach z tygodniowymi odstępami. Kontaktowałem się z jej lekarzem prowadzącym, który powiedział mi o efektach działania 2fazowego k.h. - ból ustał :!: , jest w trakcie podawania 2fazy - więc na efekty należy poczekać, ale już teraz zginanie kolana poprawiło się o 5 stopni. :shock:
Dowiedziałem się, że 2 fazowy k.h. stosują np piłkarze AC Milan, a na dniach ma być podpisany oficjalny kontrakt z głównym fizjoterapeutą reprezentacji Włoch w piłce nożnej (już go stosują). Może dlatego ostatnio przegraliśmy 0:2 bo piłkarze włoscy mieli nasmarowane, a nasi nie :lol:
Z tego co wiem jest tylko jeden taki preparat 2 fazowy w Polsce, jego cena jest zaskakująco niska (chyba że promocyjna) i wynosi 103 złote za ampułkostrzykawkę (1faza+2faza stymulująca w 3 iniekcjach to koszt 412 zł)
Ortopedzi w swoim gronie stwierdzili, że warto wstrzyknąć sobie k.h. w staw kolanowy przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Lepiej posmarujesz, dalej pojedziesz ... , chyba zrobię to samo :)

Podaje do siebie kontakt (profesor przesłał mi materiały naukowe wpływu 2fazowego kwasu hialuronowego), więc chętnie się podzielę nowinkami): hezer@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość w Polsce - dwufazowy kwas hialuronowy w patologiach zwyrodnieniowych i urazach stawów
PostNapisane: 18 lis 2011, o 21:58 
Offline
Administrator

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 16:34
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Bardzo proszę nie spamować forum reklamami. Kilkanaście postów o tej samej treści zostało usuniętych z innych działów. W tej chwili możesz pisać tylko w dziale "Reklamy produktów". Jeżeli podobne problemy pojawią się znowu, wszystkie wpisy tego typu będą usuwane i spamujący użytkownicy również.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość w Polsce - dwufazowy kwas hialuronowy w patologiach zwyrodnieniowych i urazach stawów
PostNapisane: 19 lis 2011, o 16:26 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 10:00
Posty: 2
Typ użytkownika: Profesjonalista
ewa_adm napisał(a):
Bardzo proszę nie spamować forum reklamami. Kilkanaście postów o tej samej treści zostało usuniętych z innych działów. W tej chwili możesz pisać tylko w dziale "Reklamy produktów". Jeżeli podobne problemy pojawią się znowu, wszystkie wpisy tego typu będą usuwane i spamujący użytkownicy również.


Szanowna Pani :D , to nie jest reklama produktu, tylko przekazanie informacji o nowościach w zakresie leczenia zachowawczego stawów. Ponieważ na tym forum dość negatywnie wypowiadano się nt. stosowania hialuronu monofazowego, dlatego zdecydowałem się na przekazanie zainteresowanym informacji, że w krajach rozwiniętych stosowany jest z dużym powodzeniem 2 fazowy kwas hialuronowy w iniekcji do stawowej. :)
Zatem nie reklamuję 1 preparatu, bo wkrótce mam nadzieję, będzie podobnych preparatów z 2 faz k.h. co najmniej 3 lub 4 w sprzedaży w Polsce, ale przekazuje usłyszaną na wykładzie prof Capparucci informację, że nisko stężony kwas hialuronowy drugiej fazy - jak dowodzą publikacje naukowe (które otrzymałem na maila) - na lepsze właściwości regenerujące chrząstkę, co w średnim i długim okresie przyczynia się do odzyskania homeostazy metabolicznej i reologicznej stawu. :shock:
Stąd zdecydowałem się, wkleić w moim przekonaniu tą sama treść w kilku działach.
Jeśli naruszyłem regulamin, to przepraszam :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowość w Polsce - dwufazowy kwas hialuronowy w patologiach zwyrodnieniowych i urazach stawów
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 13:42 
Offline

Dołączył(a): 3 mar 2016, o 09:46
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
ortopeda u którego byłam ostatnio dr Grzegorz Kopeć też mi polecał ten kwas, od tego postu minęło już sporo czasu, a kwas stał się bardziej popularny...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL