forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 05:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bóle w kolanach.
PostNapisane: 27 maja 2013, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 14:54
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam na początku trochę o mnie.
Mężczyzna, lat 20.

Od jakiegoś roku mam problem z kolanami. Po grze w szkole nagle zacząły mnie boleć cholernie kolana, na drugi dzień tzn. ból przy schodzeniu/wychodzeniu ze schodów.
Najgorzej było przy grze w siatkówke, jeżeli bym nie rozgrzał kolan, to po 3-4 wyskokach! by mnie tak kolana napieprzały, że pograniu.
Po rozgrzaniu byłem w stanie grać, ale ból był odczuwalny, pare godzin po grze i szczególnie na drugi dzień nie było zbyt kolorowo.
Dodatkowo jak np. długo stoje w jednej pozycji(np. w kościele) gdy mam kleknąć to jest potworny ból z tym związany...

Dodatkowo po zgięciu kolan ciągle skrzypią mi kolana. wkurzyłem się poszedłem do lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy, on mi nawet powiedział, że kolana skrzypią to nic się nie dzieje bo jemu też skrzypią, myślałem, że mnie szlak tam trafi. W końcu mi dał te skierowanie(choć bardzo nie chciał tego zrobić). Po wykonaniu zdjęć i zbadaniu kolan ortopeda stwierdził, że mam problem z chrząstką kostną. Troche dla mnie żałosne to jest, że w takim wieku taki problem...
Zalecił branie structum 500 i zapisał mnie na 10dniową rehabilitacje(do tego tak cholernie mi termin nie odpowiada).
Kończe brać lek, ale czy efekty są nie wiem, nie grałem od tej chwili w siatke.
Do tego chodze regularnie na siłownie, ćwicząc oczywiście całe ciało.

Miał ktoś podobne objawy i udało mu się je przezwyciężyć...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bóle w kolanach.
PostNapisane: 18 lis 2013, o 23:40 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2013, o 23:28
Posty: 4
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
może przy siatce jednak za bardzo obciążasz kolana? nie każdy sport jest dla każdego. Dużo masz ruchu czy mało? skrzypiące kolana to albo objaw "zasiedzenia" przed komputerem albo problemów stawowych. Ale to można stwierdzić po badaniu a nie na oko na forum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bóle w kolanach.
PostNapisane: 2 gru 2013, o 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Perend

większość tego forum poświęcona jest właśnie takim problemom. Dlatego polecam lekturę. Możesz zacząć od działu chondromalacja. Sukcesy w zwalczaniu takich problemów są różne, ale zaczynając wcześnie właściwą rehabilitację masz duże szanse. W skrócie - leczenie polega przede wszystkim na właściwej rehabilitacji, a ściślej ćwiczeniach. 10 dni przysługujące z NFZtu to raczej za mało.
olecki ma rację siatka to sport mocno obciążający kolana i zastanów się czy przynajmniej chwilowo nie warto sobie odpuścić.
To prawda lekarze nie przywiązują wagi do skrzypienia kolan, jednak z mojego doświadczenia to był pierwszy sygnał rozpoczynających się problemów.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL