forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 04:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 22 paź 2010, o 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 20:15
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nieodgadniony stopień w prawym kolanie od roku i czasem dokuczające kolano lewe
CEL: nie poddać się:]
Weria jak tam po operacji z zaciekawieniem przeczytałam cały wątek. Mam nadzieje że wszystko jest dobrze i że lekarze potrafią zdziałąć cuda:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 23 paź 2010, o 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2010, o 14:51
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 2004 wypadek samochodowy, złamanie nasady i przynasady kości piszczelowej, zespolenie śrubami i niestety szpotawe kolano, później prostowanie kolana, przeszczepy kości, aparaty zewnętrzne itp. Chondromolacja stawu IV stopień, brak łąkotek, zerwane wiezadła to tak w skrócie:). Obecnie jednoprzedziałowa endoproteza stawu i jeszcze dalsze leczenie.
Niestety a może stety, ale operacja odroczona, ponieważ jestem w ciąży:) i niestety nie można zrobić operacji a więc dopiero po rozwiązaniu:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 23 paź 2010, o 22:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ho, ho, Werciu, ciąża i macierzyństwo z chorymi kolanami to będzie na pewno wyzwanie. Ale wierzę, że znadziejsz potrzebną siłę i rozwagę, a także niezbędną pomoc bliskich. Niech się wszytko dobrze ułoży :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 24 paź 2010, o 07:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2010, o 14:51
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 2004 wypadek samochodowy, złamanie nasady i przynasady kości piszczelowej, zespolenie śrubami i niestety szpotawe kolano, później prostowanie kolana, przeszczepy kości, aparaty zewnętrzne itp. Chondromolacja stawu IV stopień, brak łąkotek, zerwane wiezadła to tak w skrócie:). Obecnie jednoprzedziałowa endoproteza stawu i jeszcze dalsze leczenie.
No napewno będzie ciężko, ale np już wiem że z powodów ortopedycznych moja dzidza urodzi się przez cięcie cesarskie. Wiem że kolano napewno da mi popalić, już mi daje, a nie mogę brać proszków ale dam raade i już!!!! a jak urodze to będe miała wymiane endo i implant rzepki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 25 paź 2010, o 20:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 20:15
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nieodgadniony stopień w prawym kolanie od roku i czasem dokuczające kolano lewe
CEL: nie poddać się:]
maluszek, to chyba największa słodycz :] naciągając przysłowie miód na kolana:D więc głowa do góry będzie dobrze:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2011, o 12:23
Posty: 2
Lokalizacja: Wwa i okolice
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja II-III ogniska IV, świeżo po artro - skierowany na osteotomie
Witam,
Czy ktoś z Was przechodził operację kolana metodą AKR, czy macie może jakieś praktyczne info odnosnie tej metody?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 10 wrz 2011, o 10:44 
Offline

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 13:37
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja? oby nie!
Witam wszystkich,
od kilku miesięcy śledzę forum, czytam Wasze posty i do wczoraj myślałam "oby mnie to nie spotkało, u mnie na pewno to nic wielkiego". Niestety, po 4-ch miesiącach leczenia się u różnych lekarzy ortopedów (jeden twierdził, że wystarczy pobrać glukozaminę w tabletkach i ból minie, drugi zalecił 3 zastrzyki z Flexusa, które nic nie pomogły, a nawet po 2-ch tygodniach od ostatniego ból się nasilił, trzeci stwierdził, że trzeba operować) wczoraj byłam u dr Słynarskiego. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenia, bo jako jedyny nie zajął się skutkiem, ale poszukał przyczyny bólu i problemów z kolanem. Zalecenie: "klin w piszczel" mówiąc prosto ;) , a więc wspomniana przez Was na forum metoda AKR. Cena operacji mnie poraziła, mam mętlik w głowie. Czy zdecydować się na "czyszczenie" kolana u trzeciego lekarza (o dobrej opinii specjalisty) łudząc się, że to wystarczy, czy jednak zapożyczyć się i zrobić raz a dobrze w CMS'ie?! Dr Słynarski sugerował, że jego metoda jest jedyną, która zapewni mi normalne funkcjonowanie nie tylko kolan, ale bioder i kręgosłupa również, a On sam jest jedynym lekarzem w Polsce, który może to zrobić. I to mnie zszokowało: jak to!!! Jeśli się nie zdecyduję to mam być kaleką???? albo cierpieć do końca życia?? Przecież musi być jeszcze jakieś rozwiązanie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 14 paź 2011, o 18:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 wrz 2011, o 14:52
Posty: 57
Lokalizacja: London
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja rzepki + boczne przyparcie rzepki + bone bruise.
koberaz napisał(a):
Witam wszystkich,
od kilku miesięcy śledzę forum, czytam Wasze posty i do wczoraj myślałam "oby mnie to nie spotkało, u mnie na pewno to nic wielkiego". Niestety, po 4-ch miesiącach leczenia się u różnych lekarzy ortopedów (jeden twierdził, że wystarczy pobrać glukozaminę w tabletkach i ból minie, drugi zalecił 3 zastrzyki z Flexusa, które nic nie pomogły, a nawet po 2-ch tygodniach od ostatniego ból się nasilił, trzeci stwierdził, że trzeba operować) wczoraj byłam u dr Słynarskiego. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenia, bo jako jedyny nie zajął się skutkiem, ale poszukał przyczyny bólu i problemów z kolanem. Zalecenie: "klin w piszczel" mówiąc prosto ;) , a więc wspomniana przez Was na forum metoda AKR. Cena operacji mnie poraziła, mam mętlik w głowie. Czy zdecydować się na "czyszczenie" kolana u trzeciego lekarza (o dobrej opinii specjalisty) łudząc się, że to wystarczy, czy jednak zapożyczyć się i zrobić raz a dobrze w CMS'ie?! Dr Słynarski sugerował, że jego metoda jest jedyną, która zapewni mi normalne funkcjonowanie nie tylko kolan, ale bioder i kręgosłupa również, a On sam jest jedynym lekarzem w Polsce, który może to zrobić. I to mnie zszokowało: jak to!!! Jeśli się nie zdecyduję to mam być kaleką???? albo cierpieć do końca życia?? Przecież musi być jeszcze jakieś rozwiązanie!



Ciekawe pytania zadaje koberaz.
Czy potrafi na nie odpowiedzieć ktoś, kto miał tego typu zabiegi? Sama jestem bardzo ciekawa jak to wygląda w praktyce.

_________________
If you live your life fully, you will die only once. But if you are scared of every step, fear will kill you day after day.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 18 paź 2011, o 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Pytania ciekawe, ale ciekawej odpowiedzi raczej nie ma... Niestety sami musimy wybrać, któremu lekarzowi zaufamy i nie jest to proste.
"Czyszczenie" stawu to metoda często stosowana, ale też często niezbyt skuteczna (lub skuteczna na krótko). Nie znaczy to, że w niektórych przypadkach nie przyniesie dobrych efektów - szczególnie w połączeniu z dobra rehabilitacją. Mnie np. lekarz po zabiegu powiedział: "NIEKTÓRYM to pomaga". I tak to bardzo często wygląda. Inna sprawa, że przed zabiegiem wykazywał dużo więcej pewności, że będzie dobrze.
Alternatywą jest metoda wykonywana przez jednego lekarza w Polsce, co przy całym szacunku do lekarza, niesie jednak za sobą pewną niepewność... Nie wiem, czy ktokolwiek pomoże Ci w wyborze... Bardzo cenny byłby tutaj głos naszych forumowiczek, które poddały się temu zabiegowi.
Jeśli jednak masz możliwość, to nie oszczędzaj - wybierz to rozwiązanie, które merytorycznie wydaje Ci się najlepsze i lekarza, któremu najbardziej ufasz... 10 tys za zabieg to naprawdę jeszcze nie tak dużo. Ja dostałam propozycję za 40 tys :-).

Czy są inne rozwiązania? Rehabilitacja, zastrzyki z kwasu hialuronowego - ale skoro zostałeś zakwalifikowany do metody AKR, to myślę, że ich skuteczność będzie ograniczona. Szczególnie tego drugiego.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: implant (metoda AKR) i endoproteza Journey Deuce
PostNapisane: 19 paź 2011, o 06:29 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zgadzam się z Ewą, że wybór lekarza należy do nas samych, trzeba mieć bardzo dużo zaufania do ludzi, żeby oddać komuś swoje kolano do naprawy. Tym bardziej, że skutki są dla nas samych niezwykle ważne.

Co do kosztów operacji - zawsze znajdą się droższe niż nam proponowane. Pytanie czy masz te 10 tys żeby zapłacić za zabieg? Brak operacji nie zawsze przecież oznacza kalectwo w niedługim czasie ;) Zawsze możesz wybrać się do polecanego przez dr Słynarskiego fizjoterapeuty i spróbować początkowo samych ćwiczeń. Musisz rozważyć za i przeciw, porozmawiać z lekarzem o swoich wątpliwościach, choć czasem jest to bardzo trudna rozmowa.

Jak już pisałam wiele razy nie zawsze nasz ogląd na efekty operacji jest taki sam jak ogląd lekarza - trzeba znaleźć złoty środek tych dwóch podejść, żeby podjąć decyzję o operacji ;)

Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL