forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeszczepy autologiczne na skafoldach.
PostNapisane: 17 lut 2013, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:06
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: Inż. Biotechnologii. Poszukuje informacji...
Witam. Jestem świeżo upieczonym inżynierem, nie mam żadnego problemu zdrowotnego… jednakże zarejestrowałem się na forum gdyż chciałbym dowiedzieć się czy są tu osoby które miały kiedyś robione przeszczepy autologiczne chondrocytów, w szczególności z użyciem skafoldów. Obiektem moich zainteresowań jest wytwarzanie i testowanie skafoldów dla hodowli chondrocytów. Jak wiadomo, same skafoldy jak i zabiegi są drogie i nie koniecznie efektywne, lecz okazuje się że możliwe jest uzyskiwanie bardzo tanich i dobrze obiecujących skafoldów półsyntetycznych, o wysokiej elastyczności i wytrzymałości mechanicznej. Są to skafoldy zbudowane z nanokompozytów kauczuku GNR i polistyrenu wiernie odtwarzającymi naturalną ECM w tkance chrzestnej. Stety czy niestety nie mam funduszy na własne badania. A żeby postarać się na grant na badania naukowe oraz unowocześnianie obecnej aparatury, muszę odnaleźć jakiś nowatorski aspekt w rozwiązaniu problemów. No właśnie, i tutaj chciałbym zapytać kogoś kto miał przeprowadzany zabieg wszczepu. Jakie były realne efekty w regeneracji chrząstki? Jakie problemy pojawiały się po zabiegach, czy występowały jakieś komplikacje. Czy ktoś miał robione badania/zdjęcia związane z organizacją przestrzenną wczepionej tkanki po kilku/kilkunastu latach? Czy obecne możliwości rehabilitacyjne są zadawalające? Pytam o własne odczucia. Nie prowadzę sztywnej ankiety. Nie chcę też słyszeć o doniesieniach naukowych, bo obracam się w tym środowisku – i tylko tyle powiem, że w wielu przypadkach nowe odkrycia to przerost formy nad treścią, niektórzy naukowcy za wszelką cenę chcą podbudowywać swoje ego wyimaginowanym sukcesem jakiegoś zabiegu, by na chwilę zabłysnąć w środowisku naukowym. Jeżeli tematyka odbiega całkowicie od tego forum, to wybaczcie, ale jak przystało na naukowca jestem lekko szurnięty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeszczepy autologiczne na skafoldach.
PostNapisane: 17 lut 2013, o 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Jastrzębiu

dziekujemy za zainteresowanie. Umieściłam Twój post jako ogłoszenie globalne (na 3 mies.), aby był łatwiej widoczny dla odwiedzających. Mam nadzieję, że będzie odzew. Jednocześnie w miarę możliwości prosiłabym o dzielenie się tymi informacjami na forum. Mogą się one bardzo przydać pacjentom zainteresowanym tematem.

Fajnie byłoby tajże poznać obecny stan wiedzy na ten temat, skoro gościmy fachowca. Jeśli w wolnej chwili możesz nam więcej opowiedzieć lub podrzucić trochę informacji będzie wspaniale.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy :-),

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przeszczepy autologiczne na skafoldach.
PostNapisane: 17 lut 2013, o 20:02 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:06
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Mój problem: Inż. Biotechnologii. Poszukuje informacji...
Dziękuję. Przygotuję jakiś obszerniejszy tekścik na przyszły tydzień. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

//

TUTAJ opisano mniej więcej o co chodzi. Rusztowanie Bioseed C wykonane jest z włókien i pianki kwasu poliglikolowego z dodatkiem kw. hialuronowego. Na otrzymanym skafoldzie wysiano i namnożono chondrocyty. Dalsze operacje zawarte są w tekście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL