forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rzepka
PostNapisane: 17 kwi 2011, o 08:57 
Offline

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 16:28
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: złamanie rzepki zespolenie popręgiem webera
Witam Ciebie i dzięki za odpowiedź. Przeczytałam raz jeszcze Twojego maila i rozumiem ,że ty nie miałeś założonego popręgu webera ?I może dlatego tak szybko kolanko doszło do siebie. Ja na chwilę obecną nie będę konsultować się już z trzecim ortopedą bo nie chcę robić sobie wody z mózgu ani zostać królikiem doświadczalnym naszych lekarzy. Bardzo zależy mi na szybkim powrocie do sprawności i zdaję sobie sprawę ,że potrwa to długo ale gdybym uzyskała zgięcie kolana na 100 stopki to byłabym w niebo wzięta. Mam nadzieję , że lekarz do którego teraz będę chodziła i co najważniejsze to on będzie mnie operował to znany specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii . Jest też lekarzem piłkarzy Lecha Poznań więc myślę że dobrze trafiłam. A co do rehabilitacji to potwierdza się teoria ,że noga po złamaniu może być już poddana zabiegom rehabilitacji zaraz po zdjęciu szwów czyli średnio dwa tyg po operacji nogę też w gipsie można poddać magnetoterapii co ma pomóc w szybszym zrastaniu się stawów , ale te wiadomości dotarły do mnie jak ja już byłam po zdjęciu gipsu i w nodze doszło do zrostów i cholera wie do czego jeszcze.Chodząc prywatnie na zabiegi masażu mój rehabilitant zwrócił też uwagę na to że rzepka nie opuszcza się w dół co może być przyczyną zszycia skóry właściwej z mięśniem zakładał mi tepy ale po11 masażach się poddał bo kolano zginało się na ok 30 i dalej nic a każde mocniejsze powodowało taki ból ,że ja wymiękałam. Z kolei na państwowej rehabilitacji to panie nie miały czasu zająć się moim przypadkiem ponieważ uznały ,że najszybsze efekty uzyskam po wyjęciu popręgu i teraz pozostaje mi tylko masaż i ćwiczenia w domu . Dodam ,że ja dużo chodzę to zalecenie rehabilitanta, staram się nogę zginać , wyginać i ciągle nią ruszam nawet gdy się przebudzę w nocy (to już schiza) ale nie poddaję się. Mam 39 lat i jeszcze tej nogi potrzebuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rzepka
PostNapisane: 17 kwi 2011, o 15:12 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2011, o 08:39
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: złamana rzepka
Popręg Webera mam założony i to jak najbardziej. Wyciągać (kolejny zabieg) będę go pod koniec roku. Nodze daleko jeszcze do sprawności. Po wysiłku (chodzenie) puchnie i sztywnieje.
Do mnie pewne rzeczy też dotarły jak zdjąłem gips ale wtedy to już było po ptokach. U mnie "rozruch kolana" czyli powiększanie zgięcia też powoduje "taki ból ,że ja wymiękam".
Rzepka nabierała ruchliwości stopniowo ale po 2-3 masażach już trochę chodziła (na początku góra - dół).
Co do chodzenia to widzę że są różne szkoły. Mnie wszyscy zalecają odwrotnie tzn jak najmniej chodzić a jak najwięcej ćwiczyć. Jak chodzę i się zapomnę albo boli mnie kolano (często !) to po prostu kuleje a jest to bardzo niekorzystne zjawisko. Można sobie uszkodzić biodro i nabrać jeszcze gorszych nawyków które później będzie ciężko wyeliminować.
Ja mam 53 lata i też się nie poddaję. Dodatkowo chodzę na basen (nie pływam bo nie wolno !!) i w wodzie robię różne ćwiczenia. Woda bardzo rozluźnia tkanki i łatwiej jest ćwiczyć. Tak samo na basenie masuję kolano biczami wodnymi.
Możliwe że Ty masz coś spieprzone z kolanem i potrzebny jest dodatkowy zabieg. Ja z początku myślałem że nigdy nie uda mi się dojść do sprawności bowiem postępy były minimalne.
W moim przypadku postęp jest zauważalny nie po dniu tylko tygodniu. Ktoś przy mnie skończył rehabilitację i po 6 tygodniach miał 80 - 90 % sprawności. Mnie na to samo będzie trzeba kilku miesięcy. Sama odbudowa mięśni to bardzo długotrwały proces. Ja po zdjęciu gipsu nie mogłem (leżąc) podnieś nogi do góry.
Reasumując trzeba być dobrej myśli (wiem że to trudne) i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Rehabilitant (oby dobry) tylko powie co i jak ale efekt końcowy zależy głównie od nas samych.
Życzę dużo samozaparcia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrowienia.;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL