forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 10:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: pomocy
PostNapisane: 7 lut 2013, o 06:17 
Offline

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 05:51
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Osteotomia guzowatości piszczeli
Witam jestem po osteotomi guzowatości piszczeli, operacja była 29 listopada 2012 wiec już ponad 2 miesiące, mój problem wiąże się z brakiem ruchomości stawu. Poprostu kolano się nie zgina, no może max z 15 stopni potem jest ból i uczucie silnego ciagniecia.Nosilam orteze przez 8 tygodni ponieważ kość się nie zrosla na czas. Byłam na kontroli u lekarza ok 3 tyg temu i powiedział że do kolejnej wizyty którą mam za 2 dni noga powinna zginąć się minimum 90stopni. Niestety problem w tym że po 2 tyg rechabilitacji nie ma poprawy nadal jest 15 stopni. Rechabilitacje zaczęłam stosunkowo puźno z powodu braku pełnego zrostu kości. Czy ktoś był w podobnej sytuacji, martwi mnie ten stan ile czasu może zająć przywrócenie pełnej sprawonosci??? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomocy
PostNapisane: 7 lut 2013, o 14:30 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
komplikacje się zdarzają niestety, a wtedy czas powrotu do pełnej sprawności znacznie się wydłuża, musisz być cierpliwa, rehabilitant powinien określić jaki powód takiego małego zgięcia i czy wystarczy sama rehabilitacja czy potrzebne jest np operacyjne usunięcie zrostów, czy to inny powód. 8 tyg unieruchomienia nogi to bardzo długo, a 2 tyg reh to bardzo krótko.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pomocy
PostNapisane: 22 lut 2013, o 05:39 
Offline

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 05:51
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Osteotomia guzowatości piszczeli
Witam, dziękuję za odp., są już jakieś postępy,zgiecie ok 50 stopni. Lekarze mówią że "muszę się uzbroić w cierpliwość bo po takiej operacji powrót do pełnej sprawnosci może trwać nawet ok roku". Ale jestem dobrej myśli. Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL