forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 09:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Operacja medializacja guzowatości rzepki kolana-zwichnięcia rzepki ból kolana 1,5po operacji!!!
PostNapisane: 25 mar 2013, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2013, o 14:40
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego, lipiec 2011-operacja (medializacja guzowatości rzepki kolana lewego), po operacji ból kolana niewiadomego pochodzenia, przeskakiwanie rzepki
Witam,
Chcialabym opisać swoją historię choroby, może ktoś mi pomoże, przedstawi jakies sugestie albo może komus to pomoże w podjęciu decyzji w sprawie swojej choroby.
Zauważyłam ze prawie wszystkie historie dot. bólu kolana na forum nie związane sa ze żle przeprowadzoną operacją bądż złą diagnozą.

U mnie problem zaczął się tak naprawdę po operacji!!!!! Gdybym mogła cofnąć czas nigdy!!!! nie zdecydowałabym się na operację !!!!

Mam 31 lat. Od 13 roku życia zwichała mi się rzepka kolana lewego. Lekarze dawali w gips,potem nie szłam już do ortopedów bo rzepka sama wpadała na swoje miejsce, kolano było tylko obolałe a po kilku dniach nie było śladu zwichnięcia. Zawsze działo się to w najmniej odpowiednim momencie i zawsze dziwnym :) np. Podnosząc nogę zeby ją umyć w zlewie :) albo tańcząc na dyskotece sama:)
Rzepka się zwichała a potem na kilka lat miałam spokój, potem znów się zwichałai i znów kilka lat nic.

Przez 18 lat rzepka zwichała mi sie ok 13 razy przed podjęciem decyzji o operacji.

Po ok 5 latach spokoju problem powrócił i przez 2 lata rzepka zwichnęła mi się 4 razy. Postanowiłam cos z tym zrobic. Namawiana przez rodzinę poszłam do kilku ortopedów renomowanych:

prof. Trzaska z Poznania - chcial mi cos zrobic z rzepką, powstawiac jakies kliny bo mowil ze rzepka jest nie takiego kształtu i dlatego się zwicha, ponadto mam dyspazje stawów kolanowych (bruzda gdzie jest rzepka jest inaczej wykształcona, za płytka), nie bardzo go rozumiałam, bo o kolanach mało wtedy jeszcze wiedziałam, zrezygnowałam bo sie przestraszyłam tak inwazyjnej operacji

dr Kapica z Gorzowa Wielkopolskiego – medializacja i obniżenie guzowatości rzepki kolana lewego
dr Stempin z Poznania - medializacja guzowatości rzepki kolana lewego, zaznaczył, że przeszczepi 1/3 a nie całe więzadło rzepki bo tak robi i to się sprawdza

Zdecydowałam się na dr Stempina. W klinice promienistej w Poznaniu w lipcu 2011 przeszłam operację. Prywatnie!!! Dochodziłam do siebie prawie pół roku, długo, a wracając do pracy kolano nadal bylo inne, a problem się pogarszał.
Po ponad 1,5 roku jest koszmar. Mam ból kolana niezwiązany z ruchem i przeciążeniami, boli mnie nawet kiedy nie ruszam, rwie, czasem w środku na rzepce czuje pieczenie, kolano jest tkliwe. Ponadto rzepka cały czas przeskakuje a przed operacją nie przeskakiwała. Czuje że nie jest na właściwym miejscu, że o coś zawadza. Zycie stało się nie do zniesienia, nie mogę nawet iść na zakupy, prowadzę życie staruszki. Nie kucam bo wtedy czuję przeszywający ból na rzepce ale nawet nie próbuje tego robić bo nie kucałam od 1,5 roku więc mięśnie mam nieprzyzwyczajone do kucania.

Mam śrubę metalową, w kwietniu mam mieć wyjmowaną, potem rezonans. Lekarz z poznania dr Walczak powiedział ze na usg widać ze chrząstka rzepki jest cienka i ze dopiero po rezonansie można będzie coś więcej powiedzieć. Udg wykazało brak ciała obcego.Powiedział żę problem tkwi w dyspazji stawu, bruzda jest za płytka, inna niz normalna i rzepka po operacji przesuneła się troche i chyba zawadza o kość! Powiedzial ze takiej operacji nie robi się u dorosłej kobiety z dysplazją stawu bo to nie ma sensu (rzepka zmienia tor ruchu zeby sie nie zwichac ale skutkiem tego jest przyparcie do kości i ocieranie)!!! Matko myślałam ze padnę ale może mówił to bo już po operacji a sam może robi podobne.
Juz tyle się nasłuchałam od lekarzy ze już żadnemu nie ufam i nie wierzę.

Proszę o pomoc bo operacja zepsuła mi kolano!!! Teraz dopiero czuje ze jestem chora, wcześniej normalnie funkcjonowałam, kucałam i nigdy nie bolało mnie kolano!
pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL