forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 16:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 3 lis 2011, o 14:40 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 23:17
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Siema doznalem wczoraj zwichniecia rzepki prawej mam 16 lat
Zwichnieta bocznie rzepka kolana prawego.Bolesnosc okolicy.Bolesnosc wiezadel pobocznych,proby lakotkowe oraz testy szufladki tylnej i przedniej ujemne.Niewielki obrzek,bez zasinienia.Ruchomosc pelnia bol w granicznych wychyleniach.
Badania diagnostyczne na izbie przyjec
Badania RTG,Bez kostnych zmian pourazowych.
UWAGI/ADNOTACJE o podjetych czynnosciach
Longeta tutorowa
Zalecenia;Odciazenie chodzenie o kulach zakaz obciazania konczyny elewacja wysokoie ulozenie konczyny


I tu pytania moje dopiero za 5 dni mam kontrole ale chcialbym wiedziec czy to cos powaznego i co o tym myslicie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 29 lis 2011, o 16:12 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 23:17
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ok sciagli mi gips nie mam żadnych płynów lekarz powiedzial ze slaby miesien czworogłowy.Teraz mam pytanie jak duze jest prawdopodobieństwo i od czego zależy czy jeszcze kiedyś mi ta rzepka wypadnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 30 lis 2011, o 17:42 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Wszystko zalezy od rehabilitacji.Jezeli masz mozliwosc to udaj sie do fizjoterapeuty,on pokaze ci odpowiednie cwiczenia i bedziesz cwiczyl.Mialem podobny problem i radze ci wziasc sie porzadnie za rehabilitacje bo problem moze sie powtorzyc.Ja musialem wzmacniac dolny brzuch,miesnie wewnetrzne ud i czworoglowy.Nie dawno David Villa z Fc Barcelony zwichnal rzepke i za 3 dnii zagral 90 minut(tylko jego udo wyglada jak moje dwa :D).

pozdrawiam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 1 gru 2011, o 01:47 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 23:17
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Do fizjoterapeuty powinienem się udać po ostatniej kontroli u lekarza ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 2 gru 2011, o 12:42 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Czym wczesniej tym lepiej.Ja juz wiem ze jezeli cos mi sie stanie to nie ide do lekarza tylko do mojego fizjoterapeuty.Jezeli on mi powie idz do lekarza,to ide.Na nastepny raz pamietaj , nie daj sobie zalozyc gipsu bo z tego co wiem to jeden dzien gipsu rowna sie 10 dnii rehabilitacji.Z doswiadczenia wiem ze zakladaja gips na wszystko.

pozdrawiam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 14 gru 2011, o 00:27 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 23:17
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
jak bardzo rowerek stacjonarny pomaga wyćwiczyć mięsień czworoglowy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 14 gru 2011, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Samym rowerkiem 4głowego poprawnie nie wyćwiczysz. Możesz wzmonic środkowe i boczne (zewnętrzne) cześci mięśnia, ale głowa przyśrodkowa zostanie jaka jest. W efekcie wcale lepiej nie będzie (o ile nie gorzej :-P).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 14 gru 2011, o 15:43 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 23:17
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
To lekarz mowi ze pomoze a tu nagle sie okazuje ze do dupy no to ktoś się myli niech ktos sie jeszcze wypowie jak moze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 14 gru 2011, o 15:57 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Mi rok temu lekarz, na pytanie jak cwiczyc na chore kolana, odpowiedzial "o, tak" i zaczac sobie machac noga :-D

Jezeli chodzi o cwieczenia (rehabilitacje ruchowa) to ja do lekarzy mam zdecydowanie niskie zaufanie. Jezeli masz watpliwosci to polecalbym jednak skontaktowac sie z dobrym rehabilitantem... to, co Ci napisalem to dowiedzialem sie wlasnie od fizjoterapeutow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichniecie rzepki prawej
PostNapisane: 15 gru 2011, o 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Zgadzam się z Paffciem. Gdy lekarz zaproponował mi przecięcie troczków bocznych, a potem na pytanie o rehabilitację odpowiedział, że rowerek wystarczy, zrezygnowałam z zabiegu u niego.
Trudno mi się tu wymądrzać, ale według mojej wiedzy, rower stanowczo nie wystarcza do wyćwiczenia głowy przyśrodkowej, wręcz przeciwnie w dużych ilościach często nasila problemy z bocznym ustawieniem rzepki.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL