forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Leczenie niestabilnej rzepki kwasem hialuronowym i komórkami macierzystymi
PostNapisane: 13 mar 2014, o 00:15 
Offline

Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:24
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Niestabilność rzepki, zerwanie troczków rzepki prawej
Witam wszystkich,
jestem na forum po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość:)

Jestem po zabiegu rekonstrukcji troczków przyśrodkowych rzepki prawej, które zostały mi przeszczepione z więzadła podkolanowego. Generalnie wszystko jest w porządku chodzę już bez kul w samej ortezie z ograniczeniem zgięcia na razie do 30 stopni, nie boli już prawie wcale, ale dzisiaj lekarz (dr Sobieraj, Łódź) oznajmił mi że w związku z tym, że rzepki w obu kolanach od dawna mam niestabilne, to żeby wzmocnić moją popękaną chrząstkę będę mieć zastrzyki z kwasu hialuronowego, a później dodatkowo zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych pozyskiwanych z krwi.
Czytałam tu na forum, że kwas jest stosowany w celu wypełniania uszkodzeń chrząstki przy ciężkich urazach samej chrząstki, ale jak to się ma do wzmocnienia ścięgien mocujących rzepkę?
Czy ktoś z tu obecnych miał może podobną trapię kwasem i/lub komórkami macierzystymi w związku z problemem nawracającej niestabliności rzepki?
Czy osoby leczące się kwasem mogą mi podpowiedzieć czy zastrzyki można/trzeba kupować samemu tylko po konsultacji z lekarzem, czy trzeba mieć na to jakąś receptę? Może osoby obeznane z tematem będą też wiedziały czym poza stężeniem różnią się te wszystkie zastrzyki i co sprawia że jedne kosztują około 80-100 zł a inne 250?
Jeśli ktoś miał w podobnej sytuacji zabieg z użyciem komórek macierzystych, podzielcie się "wrażeniami" - jak długo w szpitalu, jak wygląda sam zabieg, jak długo wraca się do siebie po czymś takim, jakie są koszty takiego zabiegu (czy są szanse na zabieg refundowany)???

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL