forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: LATERALIZACJA RZEPKI, HELP
PostNapisane: 22 lis 2013, o 23:18 
Offline

Dołączył(a): 22 lis 2013, o 23:05
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: lateralizacja rzepki
\oslabiony miesiec czworoglowy
Hej, Liczę na Waszą pomoc, może ktoś z Was miał taki problem jak ja teraz i chętnie da mi jakieś wskazówki. Bardzo na to liczę.( proszę piszczcie co wiecie, każde informacje są cenne )

Od jakiegoś czasu mam straszny ból kolana, przez długi czas lekceważyłam sprawę, do czasu kiedy kolano nie zaczęło puchnąć. Poszłam do ortopedy, zrobiłam rezonans z którego wyszło:
-niewielkie zwiększenie ilości płynu w jamie stawowej z przewagą przedziału bocznego
-niewielkie pogrubienie błony maziowej w zachyłku nadrzepkowym
-rzepka z cechami niewielkiej lateralizacji w ustawieniu spoczynkowym

co prawda wszystko wyszło niewielkie, mam od 10 dni rehabilitacje.. codziennie ból po niej jest nasilony (magnetron,laser,krioterapia,ćwiczenia) po rehabilitacji kolano też jest zgrubione. teraz mam 2tygodnie przerwy i dalej ćwiczenia. dzisiaj byłam u specjalisty - okazalo sie,ze nie moze nic powiedziec twierdzac, ze miala duzo roznych przypadkow, ale z takim sie nie spotkala. [ zbadala moje kolano ] stwierdzone zostalo tylko to ze miesien czworoglowy jest duzo slabszy w prawej nodze niz w lewej co mozna zauwazyc golym okiem,ze faktycznie jest mniejszy..



Teraz czekam na wizyte u lekarza. Kozieł. tak naprawdę nikt nie postawił mi jasnej diagnozy .. sama sugeruje się każdą wskazówką i mysle sobie ze może przez ten słaby miesien mam bol w kolanie? (bol wystepuje i w dzien i w nocy, codziennie) naprawde jest to bardzo meczace, dlatego pisze tutaj,liczac na wasza pomoc i cenne wskazowki.

mimo rezonansu, nikt nie umie konkretnie zdiagnozowac, jeden mowi z wiekiem przejdzie , drugi rece rozklada. i co robic?

DODAM,ŻE BÓL KOLANA TRWA BLISKO 2 LAT, A ZACZĘŁO SIĘ TAK : (PO UKLĘKNIĘCIU W KOŚCIELE MIAŁAM PROBLEM ZE WSTANIEM)

W TYM MOMENCIE JESTEM NA TAKIM ETAPIE ZE NOGE ZEGNE GDY LEZY PLASKO(CIAGNE JA) JEZELI TRZYMAM W POWIETRZU NOGE ZEGNE DO POLOWY, DALEJ POJAWIA SIE BOL PO CZYM NOGA SPADA PO PROSTU.. (A NAJSMIESZNIEJSZE JEST TO,ZE NIE ZROBIE NAWET PRZYSIADU, TAK SAMO DO POLOWY I BOL W KOLANIE)
POMOZCIE.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: LATERALIZACJA RZEPKI, HELP
PostNapisane: 23 lis 2013, o 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2013, o 17:40
Posty: 5
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: Centrum-Synergia Chorzów
Wszystko wskazuje na to że masz boczne przyparcie rzepki lub niestabilność stawu rzepkowo-udowego z tendencją do zwichania która też prowadzi do bocznego przyparcia inaczej lateralizacji. Jest to sytuacja w której rzepka w wyniku nieprawidłowego ustawienia kończyny dolnej zmienia swój tor ruchu i przypiera do bocznego kłykcia kości udowej. W tym schorzeniu należy kompleksowo zająć się kolanem . Przede wszystkim należy pozbyć się stanu zapelnego, przywrócić rzepce jej prawidłowy tor ruchu poprzez ćwiczenia osi kończyny dolnej i trening stabilizacyjny. Odbudowa masy mięśnia czworogłowego a w szczególności głowy przyśrodkowej ma również ogromny wpływ na powodzenie terapii. Najlepszą opcją byłoby wybrać się do gabinetu rehabilitacji w którym terapeuta wytłumaczy wszystkie ćwiczenia i powie jak pracować aby pozbyć się problemu a co najważniejsze aby problem nigdy nie powrócił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: LATERALIZACJA RZEPKI, HELP
PostNapisane: 23 lis 2013, o 15:29 
Offline

Dołączył(a): 22 lis 2013, o 23:05
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: lateralizacja rzepki
\oslabiony miesiec czworoglowy
dzięki za odpowiedź.. teraz czekam na rehabilitację którą niedługo zacznę,ale wcześniej idę do specjalisty od kolan żeby w końcu ktoś dokładnie zdiagnozował moje kolano...bo jak narazie byłam u 2 i nic nie umieli powiedzieć..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL