forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 09:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 6 cze 2010, o 15:28 
Offline

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 21:39
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe: zszywana łąkotka przyśrodkowa. usunięty bliznowiec.
konflikt rzepkowo-udowy - boczne przyparcie rzepki, lateralizacja rzepki.
kolano lewe: zwyrodnienie łąkotki. lateralizacja rzepki.
chondropatia
a mnie nie dziwią te problemy żołądkowe, bo kiedyś sama przez to przechodziłam, co prawda po innych tabletkach (dokładnie po Olfenie), ale wiem co to znaczy
Ajron dobrze by było gdybyś poprosiła ortopedę, bądź lekarza rodzinnego o przepisanie czegoś osłonowego typu Polprazol czy Controloc albo sama kupiła w aptece BioPrazol Bio (to chyba tak się nazywa) - powinno pomóc.
a z Nimesilem mam podobne problemy, tylko że jest to jedyny lek przeciwbólowy, który mi pomaga i który, przy moich problemach z układem pokarmowym, mogę brać.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 6 cze 2010, o 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Olfen i inne niesterydowe leki przeciwzapalne są znane z tego, że powodują problemy żołądkowe (i wymagają leków osłonowych).
Piascledine to jednak zupełnie inne substancje i takie komplikacje są rzadkością.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 7 cze 2010, o 20:04 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 02:08
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chore kolana
To nie jest post reklamowy; spróbuj jeszcze jeden miesiąc w opisie preparatu stoi iż działanie preparatu rozkręca się w okresie 1-3 miesiące na początku trzeba łączyć leczenie lakami przeciwzapalnymi i piascledine. Osobiście znam 3 osoby którym ten preparat pomógł /włączając w to mnie/ więc nie uogólniam. Ale niestety sam wytrzymuję bez niego około tygodnia, później zaczynają boleć kolana.
Nie zauważyłem natomiast jakiegokolwiek działania preparatów z glukozaminą. Z tego co obczytałem na forach nie wszystkim pomaga.

pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 7 cze 2010, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 11:21
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
Umówię się na wizytę do ortopedy na przyszły poniedziałek (mam nadzieję) to z nim podyskutuję jeszcze o tych problemach. W każdym razie niestety wygląda na to, że ból wraca. Co prawda bardzo, bardzo powolutku i jeszcze prawie go nie czuć, no ale... tak czy siak chyba przed nim nie ucieknę ;) . Z lekami osłonowymi rzeczywiście mogę spróbować, bo na myśl mi nie przyszło żeby je brać, skoro Piascledine to nie anytybiotyki.

Jeśli chodzi o rehabilitację, to zastanawiam się nad krioterapią. Wyczytałam gdzieś, że podobno daje świetne rezultaty. Śmieszą mnie troszkę sugestie, które słyszę czasami - żeby wzmocnić mięśnie nóg. Ojejku, kiedy ja już teraz ze wstydu nie mogę nosić sukienek przed kolano, takie wielkie mam uda :shock: . Chociaż po tym miesiącu oszczędzania prawej nogi wyraźnie schudła, szkoda tylko że za to zaczyna mnie coraz bardziej boleć i lewe kolano ;) .

I chyba wezmę zastrzyki... mam nadzieję, że nic nie mogą pogorszyć. Pozdrawiam kolanowców i dziękuję za rady!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 7 cze 2010, o 22:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Umcus, dzięki za odzew :-). Przyjmuję, że nie jest to post reklamowy :-) i trzymam kciuki, aby takie działanie Piascledine się potwierdziło.
Co do leków osłonowych - w przypadku antybiotyków i NLPZ (olfen itp) to znowu chodzi o dwie różne rzeczy, choć nazywa się je podobnie. W kuracji antybiotykowej dostajemy bakterie probiotyczne i/lub preparaty przeciwgrzybiczne. W przypadku NLPZ są to substancje hamujące wydzielanie soku żołądkowego (NLPZ je zwiększają i dlatego powodują problemy). Czy przy Piascledine pomogą - wątpię, ale oczywiście warto pogadać z lekarzem... Zawsze na każdym preparacie przeciwskazaniem jest "nadwrażliwość na preparat" więc być może masz po prostu coś takiego.

A może jednak to był przypadek. Nawet ta druga próba... ???

Co do tych mięśni, to oczywiście nie wszystkie wskazania są dobre dla wszystkich, ale nawet przy dobrze rozwiniętych mięśniach warto aby zostały ocenione przez fachowca. Możesz mieć dobrze rozwinietą jedną grupę, a słabą inną, niektóre mięśnie mogą być skrócone, itp, itd. Rehabilitacja to nie tylko wzmacnianie mięśni. Poza tym jeśli chora noga Ci schudła to masz już oczywistą nierównowagę mięśniową.

No, ale to już koniec na temat rehabilitacji - nie chcę być nudna ;-). Szczególnie, że teoria teorią, a rzeczywistość rzeczywistością i również rehabilitacja nie jest panaceum.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 14 cze 2010, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 11:21
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
Ufff... dzisiaj o 17:15 wizyta u lekarza. Chyba po prostu zgodnie z prawdą powiem, że boli mniej, ale boli. Jeśli stwierdzi, że powinnam brać zastrzyki, to wezmę. Co ma być, to będzie. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 14 cze 2010, o 20:00 
Offline

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 11:21
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
:( Przyznam szczerze, że trochę załamka... Przepisano mi zastrzyki Go-on, które kosztują 140 złotych w aptece internetowej DoZ, z której zawsze korzystam. Mam wziąć pięć, więc jest to spory koszt (kończę studia dzienne, więc siłą rzeczy nie pracuję na pełnym etacie), ale jakoś dałabym radę. Tylko... no właśnie, czy lekarz przy każdej wizycie inkasuje swoje normalne honorarium? Bo u mnie na to wygląda. A 5x140 + 5x100 to już całkiem spora suma :/.

Zastanawiam się też, czy zastrzyki musi robić lekarz? Moja ciocia jest pielęgniarką, nie wiem czy ona nie może ich wykonać? Odciążyłoby mnie to finansowo... echhh. Chyba skonsultuję się jeszcze z innym ortopedą, ale nawet nie wiem do kogo się zgłosić we Wrocławiu. Przeglądałam forum i "nasze" ;) i inne, ale jednoznacznie nic z tego nie wynika. Ilu ludzi, tyle opinii. No i chyba zapiszę się też na wizytę na kasę chorych, chociaż nie wiem czy w ogóle jest sens tyle czekać. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 14 cze 2010, o 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ajron, takie zastrzyki na pewno powinien robić ortopeda. Niestety tyle one kosztują...
Zapewne zależy od lekarza, ale nie sądzę, aby kasował Cię tyle, co za normalną wizytę. Zwykle zastrzyk kosztuje dużo mniej.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 22 lip 2010, o 20:37 
Offline

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 11:21
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
Hej!

Jestem po trzecim zastrzyku, zostały jeszcze dwa. Jak na razie czuję się lepiej - kolano na ogół nie boli, czasami jeszcze coś tam marudzi ;). 3 sierpnia mam jeszcze wizytę na kasę chorych w Kamiennej Górze, więc już się cieszę, bo wreszcie nie trzeba będzie płacić :).

Gorsza sprawa, bo tak się zastanawiam czy zastrzyki muszą być w odstępie tygodniowym? Pan doktor niestety pojechał w zeszłym tygodniu na urlop. Zamiast zastrzyku w środę miałam w piątek, teraz też powinnam mieć w piątek, ale absolutnie nie pasuje mi ten termin... Tylko czy takie przesuwanie jest dozwolone?

Dam znać po zakończeniu kuracji. Pozdrawiam kolanowców!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawe kolano do wymiany ;)
PostNapisane: 23 lip 2010, o 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Ja miałam zastrzyki GO-ON najpierw 1 i 2 w tygodniowych odstępach a 3 był 8 dni bo lekarz poszedł na urlop i skierowali mnie do innego lekarza. Uważam że chyba najlepiej co tydzień, tak jest zalecane.. Pewnie nic sie nie stanie jak będzie jeden zastrzyk później, ale może nie będzie miał takiego działania jak powinien mieć w tygodniowych odstępach?

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL