forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Artroza rzepkowo-udowa
PostNapisane: 26 lip 2017, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 26 lip 2017, o 22:44
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Jestem przerażona! Artroza rzepkowo-udowa.. i co teraz?
Witam, jestem tu swierzakiem ale bardzo przerażona. A może nie potrzebnie i można z tym żyć? Dlatego tez pisze tego posta... może mnie trochę uspokoicie przed wizyta u doktora. Zaczęło sie 4 tyg temu przed urlopem... przy zgięciu nogi pykało mi kolano.. poleciałam do doktora rodzinnego, bo moja babcia ma problemy, juz ledwie chodzi, mama w wieku 50 lat implant w kolanie, kuleje, kolano boli.. pracować musi.. wiec sie przestraszyłam i poleciałam szybko za pierwszym dziwnym objawem.. dostałam skierowanie na MRI Scan który będzie w piątek 28.07. Będąc na urlopie podorszylo sie, zaczęło chrupać..przy każdym wejściu na schodek, słychać moje kolano, czuje dyskomfort, to nie ból.. czasami czuje ćmienia, ale nie boli bardzo, troszeczkę powiedziałabym.. poszłam prywatnie do doktora.. wizyta trwała chwile, bo doktor tylko raz zgiął nogę.. i powiedział Artroza rzepkowo-udowa, ale w jakim stanie jest kolano może powiedzieć dopiero po badaniu..doktor domowy wraca w środę, specjalistę mam na 08.08 i nurtuje mnie kilka pytań...
jutro pierwszy dzień pracy po urlopie.. sprzątam w biurach.. na co uważać? Czy może sie pogorszyć, skoro 2 tyg temu było lepiej i coraz bardziej chrupie? Co ze zginaniem? Może lepiej chodzić do pracy w stabilizatorze? Jak nigdy, pierwszy raz sie boje... proszę o podpowiedzi..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Artroza rzepkowo-udowa
PostNapisane: 27 lip 2017, o 21:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
po pierwsze nie panikuj czekaj spokojnie na rezonans i wizytę, po drugie: w pracy unikaj kucania to bardzo obciąża stawy, stabilizator nic raczej nie pomoże a dodatkowo osłabi mięśnie jeżeli zacznie bardzo boleć i puchnąć to okładaj kolano lodem powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL