forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 23 sty 2018, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ahh, właśnie jestem w szpitalu. Dzisiaj miałam zabieg. W sumie nie spodziewałam się, że ten zabieg będzie tak bolesny. Śmiem to porównać do artroskopii. Teraz jest o tyle gorzej, że jak mam nogę w dole to jest jakaś masakra. Pod kolanem (w miejscu guzowatości ) jest bardziej spuchnięte teraz niż wtedy, kiedy mi te śruby zakładali. Ogólnie mogę normalnie stawać na nogę. Miałam też dzisiaj rezonans (miałam mieć jutro lub pojutrze), więc malutkie zaskoczenie, kiedy przyszła po mnie pielęgniarka i mówi, że jedziemy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 28 sty 2018, o 23:09 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jestem już w domu. Tak jak myślałam, na rezonansie zbytnio nic nie wyszło. Zmiany przeciążeniowe całej łąkotki przyśrodkowej i pojedyncze, punkcikowate ubytki przyśrodkowego przedziału kolana. I to jest bardzo ciekawe, bo kolano oszczędzam, a tu takie zmiany. Wygląda na to, że przyśrodkowa strona kolana jest bardziej obciążana. No cóż, jutro mam umawia mnie do innego ortopedy prywatnie. Na ściągnięcie szwów jadę 7 lutego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 11 lut 2018, o 23:13 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Oj, jak tu dużo już postów jest. Sama zawsze szukam dużo na temat jakiejś operacji i właśnie dla takich osób piszę tutaj, mam nadzieję, że komuś to pomogło/pomoże. No cóż, ostatnia wizyta jakoś mi otuchy nie dodała. Miałam RTG bioder, wyszły jakieś zmiany (ścieńczona kość?) i jak za rok będzie gorzej to diagnoza: koksartroza- zwyrodnienie biodra. Super po prostu. Dostałam skierowanie na MRI kręgosłupa, termin 2 październik. Dostałam też skierowanie na terapię manualną i pinoterapię. W czwartek do innego ortopedy, prywatnie- już się nie mogę doczekać! Z kolanem bez zmian.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 16 lut 2018, o 13:26 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jestem po wizycie. Niestety prawdopodobnie będzie potrzebna operacja, ponowna transpozycja guzowatośći. Niewykluczone, że w drugim kolanie też. W czwartek mam TK i się wszystko okaże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 21 lut 2018, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 12:11
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja rzepki II/III stopnia w strefie przyśrodkowej kolana, fałd przyśrodkowy błony maziowej, przerost ciała Hoffy. Jestem już po dwóch artroskopiach teraz czeka mnie transpozycja guzowatości kości piszczelowej.
Cześć bardzo Ci współczuję kolejnych operacji, zdziwiło mnie, że znowu będziesz musiała tą samą operację przechodzić. Ja jestem już po transpozycji w zeszły piątek miałam operacje i mam pytanko co do ćwiczeń bo mi nikt o tym nie powiedział w ogóle to praktycznie niczego się nie dowiedziałam doktor miał do mnie przyjść po obchodzie i wszystko wytłumaczyć no i niestety zapomniał a dopiero jutro będzie w szpitalu i mam nadzieję, że się do niego dodzwonie bo za bardzo nie wiem co mam robić z rehabilitacją i wizytą kontrolną ponieważ byłam u niego prywatnie a u mnie nie mam do kogo pójść bo miejscowi ortopedzi twierdzili, że nic w tym kolanie nie ma. Ty do jakiej przychodni chodzisz na kontrolę bo ja nie znam Olsztyna mam nadzieje, że się czegoś jutro dowiem i jakie ćwiczenia wykonywałaś po operacji i pytanko czy Tobie też ta orteza tak uwierała bo bardziej mnie piszczel boli jak chodzę w niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 22 lut 2018, o 16:44 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
To tak, wtedy chodziłam do poradni ortopedycznej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym. Co do ćwiczeń, to ja przez pierwsze dwa tygodnie (do momentu pójścia do Kliniki Rehabilitacji) robiłam dwa ćwiczenia: napinanie mięśnia czworogłowego na 5s i podnoszenie nogi. Miałam tak robić przez około 10-15 minut co 1h. Co do ortezy to też tak niestety miałam, staraj się lżej zapinać w miejscu gdzie rana. Rób elewację, czyli trzymaj kolano wyżej niż biodro, a kostkę wyżej niż kolano. Jak leżysz to odpinaj całkowicie ortezę, niech noga trochę od niej odpoczywa. Rozumiem, że będziesz miała rehabilitację? To bardzo ważne. Ja dzisiaj miałam TK, wynik ma być do tygodnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 22 lut 2018, o 19:20 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 12:11
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja rzepki II/III stopnia w strefie przyśrodkowej kolana, fałd przyśrodkowy błony maziowej, przerost ciała Hoffy. Jestem już po dwóch artroskopiach teraz czeka mnie transpozycja guzowatości kości piszczelowej.
Dzisiaj się dodzwoniłam do ortopedy i powiedział, że mam napinać mięsień czworogłowy z tymi podnoszeniami będzie ciężko bo biodra się powoli buntują a z rehabilitacją mam się wstrzymać i dopiero po 6 tyg iść po wizycie u dr Surusa i tu mam problem bo byłam u niego prywatnie a teraz na NFZ raczej się nie dostanę ( póki co nie mogę się nawet dodzwonić do przychodni), więc pewnie znowu prywatnie będę musiała iść no i mam w przyszłym tygodniu iść na kontrole i mam iść u siebie w mieście, żeby nie wydawać pieniędzy na dojazdy tylko znowu mam problem bo muszę iść do tych co już byłam i twierdzili, że "nic w tym kolanie nie ma" no ale co zrobię. Jedyny plus, że mam wchłanialne szwy i tylko jeden będę miała do ściągnięcia ten od sączka czy jak to się nazywa :) Staram się też tą ortezę na dole luźniej zapinać i coś miekiego pod spód podkładać ale po chodzeniu po szpitalu już mi się siniaki porobiły więc muszę poczekać aż zejdą. No i ortezę kazał tylko zakładać do chodzenia. A jak tam sobie radzisz, ze szkoła te ciągłe operacje i wizyty u lekarzy mam nadzieję, że kolejne operacje Ci pomogą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 22 lut 2018, o 21:53 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Masz może Facebooka? Lepiej by się było komunikować. Jeśli chcesz ty wyślij mim w wiadomości prywatnej Imię i Nazwisko i tam porozmawiamy, bo mam kilka (dużo) pytań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 27 mar 2018, o 22:28 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Tak się wszystko złożyło, że będę miała osteotomie derotacyjna kości piszczelowej. Jeszcze nie wiem kiedy, ale to jest już pewne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Transpozycja guzowatości kości piszczelowej
PostNapisane: 3 kwi 2018, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 06:45
Posty: 106
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jutro idę do lekarza. Ten wątek chyba zamykam, a o następnej operacji będę pisała oddzielnie, żeby nie pomieszać. Wierzę, że będzie dobrze! Miłego dnia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL