forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Blokowanie kolana i ból
PostNapisane: 2 sty 2016, o 02:35 
Offline

Dołączył(a): 2 sty 2016, o 02:12
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam!
Zarejestrowałam się na forum, ponieważ nie mam już siły, aby walczyć z moim kolanem.
Moja historia zaczęła się w maju 2014 roku. Siedziałam na podłodze i przy wstawaniu poczułam, jakby moje staw przesunął się w bok. Po chwili wrócił na swoje miejsce z dość głośnym chrupnięciem. Towarzyszył temu ból. Potem przez dwa tygodnie nic się nie działo. Niestety pewnego razu przy wstawaniu kolano mi się zablokowało. Nie mogłam go wyprostować i czułam okropny ból. Musiałam poprosić kogoś o pomoc w wyprostowaniu nogi. Znów przy "wskakiwaniu" stawu na miejsce usłyszałam dość głośny hałas. Od tego czasu kolano mi się blokuje (ostatnio wczoraj). Bywa, że przez miesiąc mam spokój, ale są też takie tygodnie, gdy kolano blokuje się kilka razy. Oprócz tego kolano często mnie boli.
W ciągu 1,5 roku byłam u sześciu lekarzy i żaden mnie nie zdiagnozował. Podejrzewano u mnie uszkodzenie łękotki, ale zarówno zdjęcie jak i rezonans magnetyczny nic nie wykazały (jedynie obecność niewielkiej wysepki kostnej).
Miałam również badanie na RZS, ale wynik wyszedł negatywny.
Ogólnie zdarzają mi się bóle innych stawów (głównie łokci i palców). Kiedyś jeden palec też mi się blokował.
Dodam jeszcze, że mam chorobę Hashimoto.
Czy ktoś ma może jakieś pomysły, co mi dolega? Czy warto zrobić jakieś inne badania? Co pominęli lekarze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Blokowanie kolana i ból
PostNapisane: 3 sty 2016, o 11:08 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Hashimoto nie ma nic do kolana, idź może do jakiegoś b.dobrego fizjoterapeuty, może on da radę jeżeli " liczne doktory" nie ogarniają swojej profesji.


Może masz ten staw rozklekotany,nie trzymają mięśnie rzepki, może kłykieć jest płytki i rzepka wypada, ale to by stwierdzili po badaniach obrazowych, no chyba, że ci lekarze to jakieś "wybitne" jednostki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Blokowanie kolana i ból
PostNapisane: 3 sty 2016, o 22:54 
Offline

Dołączył(a): 2 sty 2016, o 02:12
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dziękuję za odpowiedź.


Cytuj:
Hashimoto nie ma nic do kolana

Jeden z lekarzy powiedział, że to może być przyczyna moich problemów ze stawami, dlatego postanowiłam o tym wspomnieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Blokowanie kolana i ból
PostNapisane: 4 sty 2016, o 19:17 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
No, może jakieś bóle, ale wyskakująca rzepka to dal ludzi o naprawdę mocnej wierze ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL