forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kucie w kolanie
PostNapisane: 21 lip 2014, o 18:38 
Offline

Dołączył(a): 21 lip 2014, o 18:28
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam .Od jakiegoś już czasu walczę z bólem w kolanie.Tak szczerze nie mam pojęcia co to jest, bo ból tak mi się wydaje mam raz w jednym raz w innym miejscu i nie umiem go dokładnie zlokalizować , jak prostuje kolano i przyłożę rękę z tyłu kolana to czuje jak coś tam przeskakuje może to być ścięgno ? To jest jedno a drugie to np jak robię przysiad na jednym kolanie to w pewnym momencie nie jestem w stanie utrzymać kolana w jednym kącie i "puszcza" mi i muszę się podeprzeć nie wiem czy to mięśnie nei wytrzymują czy jest to coś innego.. to jest takie kucie w kolanie, to też się dzieje np przy wyskoku, trenuje siatkówkę , jak się rozgrzeje to jest lepiej i w czasie ruchu jest w miarę ok ale później po treningu czy tam turnieju czuje jakby miał cały czas coś tam naciągnięte tak dziwnie spięte . Prosił bym o jakąś poradę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kucie w kolanie
PostNapisane: 29 lip 2014, o 07:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2013, o 16:04
Posty: 32
Lokalizacja: Chorzów
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam.

Moim zdaniem jeśli zaczynają się problemy z kolanem, a jesteś osobą aktywną to nie można zbagatelizować problemu i niezwłocznie radziłabym udać się na wizytę do gabinetu fizjoterapeutycznego. Terapeuta powinien ocenić faktyczny stan kolana, zrobić podstawowe testy, ocenić jego stabilność. Jedną z przyczyn dolegliwości: braku utrzymania i "puszczania" kolana może być osłabienie siły mięśnia czworogłowego, a szczególnie głowy przyśrodkowej i bocznej - głównych stabilizatorów rzepki.
Może trzeba będzie zwrócić uwagę na zmianę schematów ruchowych, ustawienia kończyny w osi (kolec biodrowy, środek rzepki, drugi palec) oraz odpowiednia trening stabilizacji zarówno obwodowej (w przypadku kolana) oraz centralnej (na której powinniśmy bazować).

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL