forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kontrola ZUS - wasze doświadczenia
PostNapisane: 16 gru 2013, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 10 lis 2013, o 11:32
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja III, przyparcie boczne rzepki, nawykowe zwichnięcia, po osteotomii Fulkersona (12.10.2013)
Witam, nie wiedziałam gdzie umieścić taki wątek, w razie gdyby inna kategoria pasowała lepiej proszę o przekierowanie.
Dostałam dziś wezwanie do stawienia się na badanie przez orzecznika ZUS i nie wiem czego się spodziewać. 11.10.2013 przeszłam osteotomię metodą Fulkersona plus plastykę troczków, od tego czasu jestem na zwolnieniu. Po odczekaniu na zrośnięcie kości zaczęłam rehabilitację, na dziś dzień mam około 90stopni zgięcia, chodzę o jednej kuli. Czyli sprawność raczej średnia, ale internet jest pełen relacji ludzi z poważniejszymi schorzeniami, którym przerwano zwolnienie :? Czy ktoś z was stawał na takiej komisji? Uznawano wam zwolnienie bez problemu?
Jak wyglądała u was taka komisja - przeglądano papiery czy byliście badani? Orzecznik ZUSu może być lekarzem o odległej od ortopedii specjalizacji, mam nadzieję że nie wpadnie na pomysł sprawdzania czy przypadkiem ta noga nie zegnie mi się jeeeszcze troszeczkę... Może boję się na zapas, ale mam uraz po mega niedelikatnym badaniu pewnego mistrza ortopedii :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kontrola ZUS - wasze doświadczenia
PostNapisane: 17 gru 2013, o 09:27 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Hej,

odpowiedziałam Ci w Twoim wątku o osteotomii.
Ale jeszcze powtórzę. Przeszłam kilka takich komisji. I za każdym razem zwolnienie było uznawane za zasadne. Dopóki chodzisz o kulach czy kuli i masz ortezę to nikt Ci nie cofnie zwolnienia. Ludzie wypisują w internecie różne rzeczy, niektóre są prawdziwe, inne trochę mniej.

Ja nie spotkałam się z tym, żeby lekarz chciał na siłę mi cokolwiek zginać lub prostować. Zawsze kazali mi wykonać ruch tak jak mogę najwięcej i nie ruszali dalej. Dużo papierów wypełniają. Dobrze jest mieć ze sobą papiery ze szpitala, z przed szpitala i z obecnej rehabilitacji.

Komisja jest do przeżycia i od razu się dowiesz czy zwolnienie jest zasadne ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kontrola ZUS - wasze doświadczenia
PostNapisane: 17 gru 2013, o 22:53 
Offline

Dołączył(a): 10 lis 2013, o 11:32
Posty: 23
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondromalacja III, przyparcie boczne rzepki, nawykowe zwichnięcia, po osteotomii Fulkersona (12.10.2013)
Paunow napisał(a):
Hej,

odpowiedziałam Ci w Twoim wątku o osteotomii.
Ale jeszcze powtórzę. Przeszłam kilka takich komisji. I za każdym razem zwolnienie było uznawane za zasadne. Dopóki chodzisz o kulach czy kuli i masz ortezę to nikt Ci nie cofnie zwolnienia. Ludzie wypisują w internecie różne rzeczy, niektóre są prawdziwe, inne trochę mniej.

Ja nie spotkałam się z tym, żeby lekarz chciał na siłę mi cokolwiek zginać lub prostować. Zawsze kazali mi wykonać ruch tak jak mogę najwięcej i nie ruszali dalej. Dużo papierów wypełniają. Dobrze jest mieć ze sobą papiery ze szpitala, z przed szpitala i z obecnej rehabilitacji.

Komisja jest do przeżycia i od razu się dowiesz czy zwolnienie jest zasadne ;)



Bardzo dziękuję za odpowiedz. Jutro napiszę jak było ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kontrola ZUS - wasze doświadczenia
PostNapisane: 30 maja 2014, o 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2014, o 14:52
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kilka miesięcy po rekonstrukcji więzadła. Enobutton + biosure. Wciąż problemy z pełnym wyprostem.
Pamiętam, że się na początku potwornie przestraszyłam, byłam niecałe 2 miesiące po rekonstrukcji, byłam pewna, że mi każą kasę oddawać albo coś, ale samo spotkanie trwało 5 minut - pani się popatrzyła na wypis i stwierdziła, że jak po operacji to się nie ma co dziwić i kazała wracać do zdrowia. Koniec :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kontrola ZUS - wasze doświadczenia
PostNapisane: 26 lip 2017, o 16:26 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2017, o 15:12
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
no ja też nie rozumiem tych kontroli, ale denerwuje mnie, że ta która idzie tak sobie na L4 od razu jak się dowie choć jej nic nie jest i tak która ma np. plamienia i L4 jest zasadne - obie mają kontrolę i obie mogą mieć cofniętą wypłatę

_________________
naderwanie mięśnia dwugłowego uda leczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kontrola ZUS - wasze doświadczenia
PostNapisane: 25 paź 2017, o 22:28 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2017, o 20:29
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
to jest chore
np u nas w dużej korporacji jak babka zachodzi w ciąże to od razu jest wysyłana na l4 w sumie już po miesiącu czyli kiedy jest w 2 miesiącu ciąży obojętnie jak czy czuje się dobrze czy nie, przez miesiąc szkoli swoją następczynie bo firma nie może pozwolić sobie na to aby nagle kobieta w ciąży poszła na l4 i zostawiła wszystko
rozumiem też kobiety które pracują na nogach cały dzień
uważam że należy im się L4

_________________
hurtownia cukiernicza Warszawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL