forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 16:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Leczenie :) i cierpienie :( za granicą
PostNapisane: 20 lis 2012, o 06:19 
Offline

Dołączył(a): 20 lis 2012, o 05:47
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano skoczka, chondromalacja, podejrzenie plica syndrom
Piszę z Japonii, gdzie ujawniły sie moje problemy z kolanami, które usiłuje zdiagnozować i leczyć - póki co, od roku, bez większych sukcesów. Zastanawia mnie, czy wynika to z racji innego podejścia do teamtu tutejszych lekarzy, czy skomplikowanej materii rzeczy samej w sobie... Odpowiedź próbuje znależć na tej stronie.
Moje niemiłe przygody zaczęły się po wielogodzinnej, kilkudniowej pracy w pozycji klęczącej na zmiane z kucajacą, na zimnym, twardym betonie.... Efekty były już po jednym dniu, ale kupiłam ochraniacze, zcisnęłam zęby i poszłam dalej robić, co musiałam. Aż pewnego ranka organizm powiedział "dość" i nie mogłam wstać z łóżka - taksówka i do ortopedy. Tam punkcja i usuwanie płynu z oby kolan i z dołu podkolanowego (cysta Bakera). Leki przeciwzapalne, plastry i odpoczynek. I nakaz powrotu, do kontroli, gdyby bolało. Ale nie wróciłam, bo wolę lekarza z którym lepiej sie porozumiem niż na migi tudzież rysując obrazki 8-) (nie mówię po japońsku). Kolejny ortopeda - bo kolana puchły i bolały, pojawiały sie jakieś bolesne fałdy i guzki - doktor stwierdził stan zapalny i przypisał maści i leki... Jako, że nic to nie dawało, a ja nie chciałam po prostu łykać kolejnych tabsów, poszłam do 3-go lekarza - tym razem w szpitalu sportowym. Zdiagnozował kolano skoczka i zarządził ćwiczenia z rehabilitantką + ultradziwięki, po 5 min. na każde kolano. To było jakies 7 m-cy po "wypadku". I prze ten czas zero jakiegokolwiek badania tkanek miękkich, typu USG , MRI czy cuś... Zdecydowałam zrobic USG we własnym zakresie podczas wizyty w Pl. Diagnoza - szczegółowo terminologii nie pamiętam, ale - objawił się problem z łąkotkami, chrząstkami, przerostem błony maziowej, stan zaplany i wysięk.
Po powrocie do Jp. powiedziałam o tym swojemy doktorowi, zdecydował sie zrobić MRI (chyba mu wjechałam na ambicje ;) ). Wypatrzył tam - do znudzenia: stan zapalny i wysięki (ile to może trwać?), chondromalację (stopnia nie określił, albo nie zapamiętałam) i pękniętą łąkotkę. I to by było na tyle. Żadnej propozycji leczenia, bo jeszcze "młoda jestem".... :? No właśnie - młoda jestem, więc kolana muszą mi dłuzej służyć! I tak trafiłam do 4-go ortopedy, który obejrzał MRI (tylko jednego kolana, bo poprzedni lekarz założył, że w drugim prawdopodobnie jest tak samo, wiec nie ma co robic badania... :shock: ). Zaproponował zastrzyki z kolagenu i wkładki, bo podobno mi trochę kolana do środka skręcają. Zastrzyk zrobił w jedno kolano (patrzył na MRI lewego a wkłuł sie w prawe!!!!) - nie skomentowałam, może dlatego, że chwilowo prawe mnie bolało bardziej. Od wkładek bolą mnie kostki w stopach, jak dla mnie nienaturalnie wykrzywione do środka. PO zastrzyku nei czuje różnicy, poza dodatkowym pobolewaniem w miejscu wkłucia. Moja walka trwa dalej, tak jak i ból, wysięki i opuchnięcia.... Tylko nadziei coraz mniej... Pozdrawiam Was kolanowcy!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Leczenie :) i cierpienie :( za granicą
PostNapisane: 20 lis 2012, o 12:23 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2012, o 18:25
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja IV
Witam.Jestem rok po artroskopi,ale kolano zawsze mnie boli jak je obciąże.Ostatnio ortopeda zalecił mi zastzyki.Niby to cos nowego.Dostałam 3 razy po 2 ampułki co 7 dni i nie powiem .na mnie to działa .Te zastrzyki to MD KNEE..POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL