forum o naszych kolanach

Teraz jest 18 kwi 2024, o 07:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rzepka nastolatki. Błagam o rady!
PostNapisane: 5 lut 2012, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2012, o 20:29
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Mam 14 lat. Dwa razy miałam zwichniętą rzepkę. Ostatni raz rzepka zwichnęła mi się 1 grudnia 2011 roku. Miałam pozrywane troczki. Przeszłam operację rekonstrukcji troczków. Rehabilituję się od 1,5 miesiące. Mam zgięcie 100 stopni. I przyrośniętą do tkanki bliznę po drenie.
Cześć! w grudniu miała operację kolana. Rekonstrukcja troczków po zwichnięciu rzepki. Rzepka zwichnęła mi się już 2 raz. teraz chodzę na rehabilitację. mam dopiero jakieś 100 stopni zgięcia. Niestety moim problemem jest zanik mięśnia czworogłowego. Najważniejsze jest teraz dla mnie zgięcie nogi, ale nie mogę zaniedbać mięśnia. boję się cokolwiek robić, bo mam wrażenie że zwichnięcie się powtórzy. ale to już psychika.
znacie jakieś ćwiczenia które pomogą mi w odbudowaniu mięśnia.? teraz musi być silny żeby trzymał rzepeczkę ;D
Proszę o odpowiedź. Mam 14 lat i nie chcę być taką kaleką :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka nastolatki. Błagam o rady!
PostNapisane: 5 lut 2012, o 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Marysiu,

Twoja rehabilitacja po zabiegu powinna obejmować ćwiczenia wzmacniające głowę przyśrodkową. Mamy ich trochę na forum, najwięcej w dziale "Boczne przyparcie rzepki", ale szczerze radzę, abyś robiła je zgodnie z zaleceniami i pod kontrolą fachowca, a nie na własną rękę - przede wszystkim trzeba je dobrać odpowiednio do stanu kolana (zarówno rodzaj, jak i ilość). Zapytaj również o możliwość stosowania elektrostymulacji - może ją już masz. Nie zastąpi ona ćwiczeń, ale powinna wspomóc odbudowę mięśnia.

Głowa do góry, kolano niemal zawsze dochodzi do siebie wolniej niż byśmy chcieli po zabiegu - pamiętaj o tym. Nerwowe ruchy i leczenie na własną rękę mogą tylko zaszkodzić. Naprawdę najlepiej zdaj się na fachowca (zakładam, że jest to osoba, która budzi Twoje zaufanie - od tego wiele zależy).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rzepka nastolatki. Błagam o rady!
PostNapisane: 12 lut 2012, o 14:55 
Offline
Administrator

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 16:34
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Marysiu, bardzo proszę nie spamuj naszego forum.
Jeśli koniecznie chcesz zachęcić nas do wejścia na jakąś stronę, możesz to zrobić w dziale Hyde Park lub Reklama. Dodaj przy tym parę słów wyjaśnienia. Komentarz typu "Wchodzić!" albo brak sensownej informacji spowoduje usunięcie postu (tak jak to się stało w przypadku tego ostatniego).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL