forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 8 sie 2011, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
na skierowaniu na rehabilitację mam dokładnie wpisane rozpoznanie - nadmierna ruchomość stawów
z moich poszukiwać w internecie na temat nadmiernej ruchomości czy też wiotkości nie ma nic właściwie na temat bólu, to jest dopiero właśnie przy EDS (zespół Ehlersa-Danlosa) czy jakoś tak. Rozumiem, że te choroby nie są tożsame, ale zastanawiam się czy jestem dobrze zdiagnozowana bo ilość bólu w moim życiu jest nieprawdopodobna, a to co znalazłam na temat wiotkości, mówi raczej, że to calkiem przyjemne schorzenie dzięki któemu można zostać baletnicą, łagodne itd, a sam lekarz też niezyt wiele mi naświetlił, chyba muszę do niego wrócić, bo chcialabym mieć dokładniejsze informacje.
Czy ty też masz wiotkość?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 25 lis 2012, o 18:16 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ochaniu- pisałaś kiedyś, że chodzisz na rehabilitację do Konstancina, właściwie jeździsz- możesz dać jakieś namiary na swoją terapeutkę?

Jak w ogóle sytuacja kolanowo- kręgosłupowo- stawowa?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 26 lis 2012, o 10:48 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Bardzo polecam właściwie wszystkich rehabilitantów z CKRu w Konstancinie - Centrum Kompleksowej Rehabilitacji na ul. Gąsiorowskiego, i generalnie to miejsce. Rehabilitacja jest na NFZ i czasem czas oczekiwania potrafi być zabójczy, niestety (polecam prosić lekarza o skierowanie na CITO). Jeżeli chodzi o personalnie moją rehabilitantkę, to muszę jej się spytać czy mogę jej telefon podać. Porozmawiam z nią, przypomnij mi się na privie :)
U mnie było duuużo lepiej, między innymi dzięki temu, że pozwoliłam sobie na 4-miesięczne wakacje, i właściwie jedyne czym zajmowałam się oprócz odpoczywania, to ćwiczenia :) Odkąd spowrotem pracuję bóle powróciły - czasem bardziej nasilone, czasem mniej, jednak na razie (tfu, tfu!) obywam się bez tabletek przeciwbólowych. Bardzo dużo ćwiczę, no i im więcej ćwiczę, tym właściwie lepiej się czuję, ale bardziej działa to na zasadzie, że jak przestaję to od razu jest gorzej, a jak ćwiczę z dotychczasową intensywnością to boli tylko czasem... Natomiast aby aktywnie przeciwdziałać postanowiłam się trochę przebranżowić - studiuję na AWFie warszawskim jogę, więc za czas niedługi będę instruktorką i liczę na to, że ten dodatkowy ruch także wyjdzie mi po prostu na dobre :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL