forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ochania
PostNapisane: 3 sie 2011, o 17:38 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Witam wszystkich
zdecydowałam się zarejestrować na tym forum licząc na odrobinę wsparcia i zrozumienia i pomocy, gdyż odrobinę sytuacja mnie przerasta. Z chondromalacją zmagam sie od 1,5 roku, z czego przez pierwsze 8-9 miesięcy nie była zdiagnozowana, więc długo trwalo zanim trafiłam na lekarza, któw w ogóle potrafił powiedzieć co mi jest i prze calły ten czas byłam jak dziecko we mgle zmagając się ciągle z ostrym bólem. Teraz już wiem co mi jest w kolana i jestem po Synviscu w prawe kolano (na jesieni ma być lewe) ale niestety przez cały czas zmagam się z niesamowitym bólem, który nie pozwala mi normalnie funkcjonować - ból nie tylko kolan, ale też kręgosłupa.
Na początek to tyle o mnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 3 sie 2011, o 17:57 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Piszesz jeszcze, że masz nadmierną ruchomość stawów. Na jakiej podstawie to u Ciebie stwierdzono?
I jak się czujesz po Synviscu? Pomógł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 3 sie 2011, o 18:08 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Synvisc na razie spowodował odrobinę mniejsze "chrzęszczenie" prawgo kolana, natomiast bóle sa jakie były i trudności w zmaganiu się ze schodami. Ostatni zastrzyk miałam 18 lipca i lekarz powiedział mi, że efekty będą odczuwalne dopiero oklo września/października, więc należy jedynie czekać
Nadmierną ruchliwość stawów stwierdziło mi dwóch lekarzy na podstawie badania, przeprostów w rekach i w nogach (te w nogach mam ponoć bardzo duże). Badanie polegalo na rozciąganiu się w różne strony i wyginaniu w rózne pozycje (np. dotknięcie całymi dłońmi do podłogi w pozycji stojącej z prostymi nogami).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 3 sie 2011, o 18:13 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
A czy lekarze kiedykolwiek zasugerowali Ci, że problemy z kolanami masz właśnie przez nadruchomość stawów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 3 sie 2011, o 18:19 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
tak jak najbardziej - przyczyny jakie mi podano to nadmierna ruchomość stawów, delikatna koślawość kolan (okolo 3 stopni, więc mieszcząca się w normie), niestardardowa budowa kolan, lateralizacja rzepek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 3 sie 2011, o 19:48 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
To ciekawe i interesujące zarazem. Moje doświadczenie jest takie, że przy nadmiernej ruchomości stawów należy ograniczyć zabiegi inwazyjne do minimum. I przede wszystkim znaleźć bardzo dobrego fachowca - zarówno fizjoterapeutę jak i ortopedę, który "nie boi się" problemu wiotkości.
Tego drugiego widzę, że znalazłaś już w Otwocku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 5 sie 2011, o 10:37 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
Też masz nadmierną ruchomość jak rozumiem? Co masz na myśli - czy chondromalacja wraz z nadmierną ruchomością to coś na co bardzo trzeba uważać? Wybieram się właśnie na rehabilitację, więc moze mozesz polecic dobrego fizjoterapeutę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 5 sie 2011, o 21:44 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
U mnie lekarze twierdzą, że mam nadmierną ruchomość stawów, inaczej uogólnioną wiotkość stawową. Diagnoza została postawiona podobnie jak u Ciebie na podstawie przeprostów w łokciach, możliwości dociągnięcia kciuka do przedramienia, itp.

Chondromalacja plus wiotkość to nie najgorsze co może być ;) Chodziło mi raczej o to, że ingerencja w kolano osłabia mięśnie, a nam z wiotkością bardzo trudno jest odbudować i wzmocnić te struktury. Stąd czasem po zabiegu zamiast być lepiej jest nieco gorzej. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia za sobą.

Fizjoterapeutę mogę polecić jedynie w okolicach Krakowa ;)

Pozdrawiam,
P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 6 sie 2011, o 20:42 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
niestety fizjoterapeuty muszę szukać raczej w okolicach warszawy :) do tej pory nie miałam pojęcia, że to ta właśnie wiotkość - rozciągliwość jest przyczyną tego, że mięśni nie mogę zbudować, jak bardzo bym się nie starała - a ćwiczę regularnie i dużo :)
wybieram się niedługo na rehabilitację z powodu wiotkości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ochania
PostNapisane: 8 sie 2011, o 08:56 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ludziom z wiotkością nieco trudniej jest "obudować" stawy mięśniami. Ale podobno jest do zrobienia, niestety trzeba uważać żeby nie przeciążyć. Co masz na myśli mówiąc że idziesz na rehabilitację z powodu wiotkości? Co masz wpisane na skierowaniu na rehabilitację?

Co do diagnozy wiotkości to jest z tym bardzo różnie. Podobno same przeprosty nie powinny być wykładnikiem diagnozy. Słyszałam o 2 zespołach genetycznych, w których cechą charakterystyczną jest wiotkość stawów. W Polsce podobno badania są nie do zrobienia, najbliżej w Niemczech. Ale tym się już nie interesowałam, a mój lekarz też jakoś się ku temu nie kwapi.

Powodzenia w rehabilitacji. Niestety w okolicach Warszawy nie znam nikogo, ale jest tu dużo osób, które doświadczyły już rehabilitacji w stolicy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL