forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 10:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 22 gru 2011, o 11:26 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Na rehabilitacje wybiorę się po świętach do Mediq-a w którym miałem zabieg, koszt 90 zł za zabiegi-około 2 godzin rehabilitacji.
A wyciąg to rolka przyczepiona do sufitu, linka i od strony ciągania jej ręką dałem 2kg ciężaru dla wspomagania podnoszenia nogi- siedzę na łóżku i kąt zgięcia dochodzi do +- 45stopni. Staram się ćwiczyć osiowo ;) a na panelach raczej mniej wygodnie bo trzeba by jakimś paskiem ciągnąć nogę-robiłem tak na łóżku hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 22 gru 2011, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
To jest zupełnie przyzwoita cena, w wielu ośrodkach płaci się tyle samo za godzinę (czasami mocno jej pilnują). No, ale wiadomo, że rzecz nie sprowadza się do samej ceny. Powodzenia!!!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 22 gru 2011, o 13:22 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
oto chodzi że w tej cenie jest wiele zabiegów w zależności od potrzeb, pole magnetyczne laser itp do tego ćwiczenia.
Leżał ze mną na sali chłopak co miał już tam rehabilitację(potrzebna była mu przed zabiegiem) i mówił że jak ktoś się przykłada do ćwiczeń to rehabilitant często przedłuża ćwiczenia :) dlatego nie chce szukać innych miejsc:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: już po operacji :)
PostNapisane: 30 gru 2011, o 10:58 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Hej zdam małą relację, minęło już 3 tygodnie od operacji(osteotomia+podcięcie troczków) kąt zgięcia nogi to około 90 stopni, po domu chodzę bez stabilizatora(kilka minut dziennie hihi -reszta czasu w stabilizatorze).
I najważniejsze :) Dam radę prowadzić samochód- tylko stabilizator muszę odblokować żeby był kąt zgięcia. Tylko nie bardzo chcą mi na to pozwalać...
powodzenia dla innych po operacji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już po operacji :)
PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:35 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Obrazek

Hej w środę minie 6tyg od mojego zabiegu OSTEOTOMI oto moje rady co do własnej rehabilitacji-przedstawiłem je na rysunku:)
Do tego wykonywać inne ćwiczenia z forum :)
Po 5tyg od zabiegu miałem kąt zgięcia około 110stopni albo więcej i zdjąłem stabilizator. Chodzenie po schodach na początku było na prostej nodze ale już w miarę normalnnie mi to idzie:) o dalszych postępach dam Wam znać ijeszcze raz polecam domowy wyciąg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już po operacji :)
PostNapisane: 17 sty 2012, o 19:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ho, ho, profesjonalna instrukcja i profesjonalne rozwiązanie!!!
Jak rozumiem z rysunku Twój wyciąg pomaga w podnoszeniu i prostowaniu nogi?

Szyna CPM spełnia nieco inne zadanie bo służy raczej zwiększaniu kąta zgięcia - jest to troszkę inny ruch. Chociaż i Twój wyciąg można chyba tutaj zaprząc opuszczając nogę powolutku ze stanu wyprostu do zgięcia. Czy używałeś go również w ten sposób?

Najważniejsze, że tak szybko robisz postępy w dochodzeniu do siebie! Korzystasz jednak również z rehabilitacji w Mediq? Mam nadzieję, bo nasze forum, choć na pewno wspaniałe :lol: , raczej nie zastąpi kontaktu z rehabilitantem :-).

Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już po operacji :)
PostNapisane: 18 sty 2012, o 00:38 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Szczerze powiem że nie miałem czasu jeździć na rehabilitację-byłem tam chyba dwa razy.
Co do wyciągu to im bardziej wysówa się biodra do krawędzi łóżka to tym mniejszy kęt zgięcia ustala się z którego chcemy startować-wtedy można stosować to jak szyne CPM następnie jak ruchomość stawu się poprawia możemy starać się prostować noge za pomocą mięśni-samemu się wyznacza granicęwysiłku. Ja korzystałem około godziny dziennie z wyciągu.
Jednak ćwiczenia to podstawa, trzeba mieć zacięcie..którego mi brakuje hehe
Powiem Ci Ewo że w chwili obecnej, chodzę po schodach w górę i w dół(troszkę gorzej mi idzie), jeżdzę samochodem, dziś miałęm spacer :) i dziwię się że tak szybko wracam do sprawności, wiadomo ciężarów jeszcze nie noszę :) ale Maciek też szybko doszedł do siebie po zabiegu-dał mi parę rad-aż dziwiłem się że tak szybko jest to możliwe.
ps żeby nie było kolano troszkę boli-ale ruchomość jest dobra


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już po operacji :)
PostNapisane: 18 sty 2012, o 07:44 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
januszWWL napisał(a):
ps żeby nie było kolano troszkę boli-ale ruchomość jest dobra


Jak powiedział mi ostatnio ortopeda "nie interesuje mnie zakres ruchów, interesuje mnie, żeby pacjenta nie bolało"... Warte przemyślenia...

Brak czasu i konsekwencji to największy wróg zdrowych kolan.

Mimo to cieszą Twoje sukcesy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już po operacji :)
PostNapisane: 18 sty 2012, o 10:18 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
ogólnie kolano nie boli przy chodzeniu tylko przy ćwiczeniach a dokładnie rzecz ujmójąc to przy maksymalnym wyproście kolana-boli mnie okolica blizny po altroskopi(ta dziurka od wewnętrznej strony kolana) poza tym jest dobrze jak na 6 tygodni po operacji :) po woli wracam do aktywności zawodoowej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: już po operacji :)
PostNapisane: 23 sty 2012, o 21:56 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
dodam zdjęcie fragmentu kości co mi wyjęto z kolana 1,5cm na 2,5cm, takie coś sobie latało- w drugim kolanie mam to samo również czeka mnie operacja ale nie teraz...+-za rok
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL