forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 08:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: już po operacji :)
PostNapisane: 27 sty 2011, o 00:01 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam wszystkich!
Nazywam się Janusz i mieszkam w Kobyłce, również mam problemy z kolanami. Troszkę opowiem o moim problemie to może ktoś z Was coś stwierdzi czego to wina..
Zaczeło się to w wieku12-14 lat obecnie mam 25, właśnie w wieku 14 lat miałem zrobioną artroskopie czy coś takiego i stwierdzono przerost błonymaziowej a zaczęło się to od "urazu" jak biegałem to potrafiłem upaść ale tylko i wyłącznie z powodu "strzelenia" czegoś w kolanie miałem kilka razy spory obrzęk a to w prawym a to w lewym kolanie i robioną punkcje (nie płyn a krew) i przez tą krew każdy myślał że uraz polegał na mocnym uderzeniu kolana w podłoże. Przez okres Liceum nie obciążałem kolana(zero gry w piłkę czasem siatka ale urazy powracały sporo żadziej i mniejsze obrzęki). Od pewnego czasu mam problem bo przy chodzeniu po schodach i wstawaniu czuję ból w rzepce (od środka strony) dodatkowo w obu kolanach mam zwapnienia po tamtych urazach wielkości 1/3kciuka które można przemieszczać po całym kolanie-przeszkadza mi w przysiadzie bo uciska na staw i mięśnie(moje zaniedbanie że tego nie wycieli mi :(..) dodatkowo w lewej nodze lepiej to widać jest coś takiego że przy całkowitym wyprostowaniu nogi i napięciu mięśni rzepka tak jakby przeskakuje na zewnątrz kolana-wydaje mi się że te urazy były spowodowane tą wadą ale czy mam racje to nie wiem.
Jak może ktoś mi powiedzieć jakie to schorzenia to będę bardzo wdzięczny. Wizytę u ortopedy mam 1 lutego tak więc chcę się jeszcze czegoś na ten temat dowiedzieć
pozdrawiam kolanowców


Ostatnio edytowano 30 gru 2011, o 11:00 przez januszWWL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 9 lut 2011, o 16:26 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam ponownie, byłem na wizycie u lekarza i stwierdził podwichnięci rzepki i chciał skierować na artroskopie czy coś takiego,ale z tego co czytam na forum to robią wtedy podcięcie troczków co czasem nic nie daje...więc proszę o opinie co mam robić? I czy takie zabiegi dają rezultaty czy nie, jaki jest czas rehabilitacji? ewentualnie jakiś pomysł na inne leczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 9 lut 2011, o 16:50 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Janusz jak chcesz to skonsultuj to z innym lekarzem. Czy ten u którego byłeś nie powiedział Ci na czym zabieg ewentualnie miałby polegać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 9 lut 2011, o 19:12 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
sęk w tym że to była dziwna wizyta bo miałem nie ważne skierowanie"brak jednej pieczątki"(wina internisty) i obejrzał mnie na szybko-teraz zapiszę się prywatnie tylko nie wiem do kogo?(jak możecie mi kogoś polecić to będę wdzięczny) ogólnie z okolic Wołomina, może być Warszawa-tylko jakie są terminy u dobrego ortopedy i stawki za wizytę? Ile razy trzeba iść prywatnie żeby później można leczyć się państwowo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 9 lut 2011, o 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
czesc. Tez mialam takie przeskakiwanie rzepki przy napieciu miesnia. Rowniez mam stwierdzone podwichniecie rzepek. Przecieli mi troczki i trzeba przyznac ze juz nie przeskakuje i prawe kolano mnie juz mniej boli, co prawda mam wrazenie ze znowu zaczyna bolec. Niestety na lewe kolano wgl przeciecie troczkow nie pomoglo, teraz jestem aktulanie dwa tygodnie po usunieciu przerosnietego faldu blony maziowej i zobaczymy co bedzie.
Ja bym to skonsultowala z jeszcze jednym ortopeda.

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 10 lut 2011, o 08:37 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Janusz wejdź do działu 'gdzie się leczyć' - tam masz namiary na warszawskich ortopedów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 13 gru 2011, o 15:56 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Jeszcze raz witam wszystkich!
Obecnie jestem po operacji 07/12/2011, którą przeprowadził dr Tomasz Kozieł w Legionowie.
Operacja polegała na:
-podcięciu troczków
-osteotomii guzowatości piszczeli(poprawcie jak źle napisałem)
-wyjęciu ciała wolnego z kolana(naprawdę spory kawałek kostno chrzęstny-mam go na pamiątkę)
Wczoraj ćwiczyłem mięsień czworogłowy i troszkę przesadziłem-lekko spuchło kolano, więc robię dwa dni odpoczynku. Teraz zastanawiam się nad wypożyczeniem szyny CPM dla lepszej rehabilitacji-kto z tego korzystał niech się wypowie za lub przeciw temu urządzeniu...(jedną opinię już mam:) )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 21 gru 2011, o 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Janusz,

to będziesz miał święta pod znakiem rehabilitacji :-). Powodzenia, trzymaj się dzielnie. A my trzymamy kciuki!

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 22 gru 2011, o 11:00 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dziękuję za odpowiedź w sprawie szyny i duchowe wsparcie:)
Dodam historie choroby: 19 grudnia miałem zdjęte szwy i zrobioną punkcję-wszystko ok :)
Zalecone mam chodzenie bez kul-mniej więcej dwa tygodnie po operacji-tak też robię ;) jak zrobię za dużo pięter(chodzę od strychu po piwnicę-ciężko wytrzymać w jednym kącie) to noga lekko puchnie ale następnego dnia jest już po staremu :)
Co do wypożyczenia szyny to mam wątpliwości ponieważ zrobiłem wyciąg w domu i na nim ćwiczę zgięcie nogi-żeby było lżej podnosić nogę dodałem do linki przeciwwagę, bez wysiłku można ciągać linkę przez 30-40 minut:) Wydaje mi się że to w jakimś stopniu zastąpi szynę a w zamian będę miał kasę na prywatne zabiegi.
Co do ćwiczeń to głównie napinanie mięśni i wyciąg, trochę polecanych na forum-z wałkiem pod nogą itp :)

Ogólnie to już jest dobrze, lekka opuchlizna się utrzymuje ale nic nie boli. Często robię zimne okłady co niewątpliwie pomaga.
Jeżeli koś ma jakieś sugestie co do ćwiczeń albo innych rzeczy to proszę o wiadomość.
Pozdrawiam Janusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: hej
PostNapisane: 22 gru 2011, o 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ha, bardzo ciekawa jestem jak wygląda ten wyciąg :-). Niesamowite.
Niektórzy radzą sobie także suwając nogę po śliskim podłożu (np. po panelach z noga w skarpetce). Ważne jest tylko aby przy takich domowych metodach trzymać nogę idealnie osiowo (to właśnie zapewnia szyna) - inaczej mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Tak ostrzegał mnie rehabilitant.
Skoro tak dobrze Ci idzie to rzeczywiście można się zastanawiać, czy szyna jest Ci potrzebna.

Co do ćwiczeń, to jednak chyba lepiej konsultować się z rehabilitantem - jesteś jeszcze świeżo po zabiegu i lepiej zachować ostrożność.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL