forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 14:42 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2011, o 17:43
Posty: 18
Lokalizacja: Olecko
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Początkowa Chondromalacja i możliwe przyparcie rzepek w wieku 15 lat
Cześc Izolda ;p narazie nie chodzilem w stabilizatorze ale to na swoj sposob tez pomaga, bo nie strzela tak duzo kolano to jest plus a mionus jest taki ze np.: ja mam dwa jeden taki sciagacz co moge nosic caly dzien a drugi taki dobry stabilizator bardzo usztywnia ale ponisze go 3 godziny i musze dac nodze "odetchnac" zeby odpoczela bo pozniej jezeli nie zdejme to naisla sie bol a jak zdejme to wdzytko jest ok. Ale to dobre jest, tylko szkoda ze nie wyleczy. 29 kwietnia mam wizyte u trzeciego ortopedy u mnie na miejscu zobaczymy co powie. Najgorszego czego sie obawiam jest to ze postawi 3 diagnoze zupelnie inna od poprzednich ;d A jak u Ciebie poprawilo sie troche czy nic ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 19:36 
Offline

Dołączył(a): 12 paź 2010, o 03:53
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja I-II stopień, przyparta rzepka
jakubmr napisał(a):
Cześc Izolda ;p narazie nie chodzilem w stabilizatorze ale to na swoj sposob tez pomaga, bo nie strzela tak duzo kolano to jest plus a mionus jest taki ze np.: ja mam dwa jeden taki sciagacz co moge nosic caly dzien a drugi taki dobry stabilizator bardzo usztywnia ale ponisze go 3 godziny i musze dac nodze "odetchnac" zeby odpoczela bo pozniej jezeli nie zdejme to naisla sie bol a jak zdejme to wdzytko jest ok. Ale to dobre jest, tylko szkoda ze nie wyleczy. 29 kwietnia mam wizyte u trzeciego ortopedy u mnie na miejscu zobaczymy co powie. Najgorszego czego sie obawiam jest to ze postawi 3 diagnoze zupelnie inna od poprzednich ;d A jak u Ciebie poprawilo sie troche czy nic ?



oby się okazał jakiś konkretny ten ortopeda...u mnie b/z , wszystko skłania się ku tej boreliozie,bo badanie potwierdziło, zaczęłam leczyć, niestety mój organizm nie mógł znieść takich dawek antybiotyków doustnie( wg polskich wytycznych bierze się przez miesiąc 1 antybotyk ale ja leczę się wg amerykańskiego systemu ILADS i miałam przepisane 3 antyb naraz) i teraz muszę odpocząć i od przyszłego miesiąca brać dożylnie przez 1miesiąc....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 7 paź 2012, o 22:23 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2011, o 17:43
Posty: 18
Lokalizacja: Olecko
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Początkowa Chondromalacja i możliwe przyparcie rzepek w wieku 15 lat
Przez ostatni rok jakoś sobie dawałem rade. Byłem u jednego lekarza ktory powiedzial ze jest to pierwsza faza chondromalacji. Poszedlem pozniej do 2 nastepnych powiedzieli ze nic nie ma. wszystko jest ok.... tsaa
Od paru tygodni po wysilku fizycznym mam taki ból kolan ze nie moge wytrzymac. a czasami tak ni z gruchy ni z pietruchy jak ukucnę jak zakłuje w kolanie taki niemilosierny ból że tego nawet nie mozna opisac po 3 sekundach moge wyprostowac noge. Gram w siatkówke. Ostatnio przy odbiorze piłki jak poleciałem do siatki to znowu mnie kolano mocno zabolało. Najczęściej mam bardzo mocne bóle kolan obydwu po wysiłku fizycznym często po boeganiu, czy po treningu w siatkowke. na prostej nodze nie czuje tego bólu ale jak ukucne to znowu powraca niemiłosierny ból jakby coś mi tam blokowało w kucaniu. POMOCY !!! Co ja mam w tej chwili zrobic do lekarza nie chce mi sie isc bo znowu beda posylac od annasza do kajfasza i powiedza ze to przez rosniecie mam 16 lat. Moze i tak ale one tak cholernie bolą. ;///// Nosze stabilizatory naszeczescie to teoche pomaga. ale co z tego przeciez cale zycie nie bede chodzil w stabilizatorze a mam zamiar isc na studia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i jak mnie tam przyjmą ?! Moje plany legną w gruzach. Miał ktos kiedys taki przypadek ? Powiedzcie co mam robic ?! Pomóżcie !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 8 paź 2012, o 09:44 
Offline

Dołączył(a): 12 paź 2010, o 03:53
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja I-II stopień, przyparta rzepka
Słuchaj musisz iść do lepszego lekarza, a to będzie niestety kosztowało.....polecam Rusina z Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie, ul. Wawelska (niedaleko Pomnika Lotnika), 140zł wizyta (przynajmniej tyle kosztowała rok temu) on będzie odrazu wiedział co jest grane ,możliwe że zleci jeszcze jakieś dodatkowe badanie (usg lub rtg) ktore można tam od ręki zrobić i odrazu wracasz z tymi wynikami do niego, a wiec nie placisz za kolejną wizytę, za rtg osiowe kolan placilam 60 zl a usg mialam porzadne zrozbione w lublinie więc nie kazał mi ponawiać, ale jeśli Ty nie masz dobrego USG to pewnie czeka Cię ta przyjemność i ten wydatek.... wiem że to wszyskto są duże koszty ale może niech rodzice jakoś odłożą na to, bo to takie błędne koło powstaje bez kasy nie masz na porzadnego lekarza ale bez zdrowia mozesz nie miec kasy jak będziesz mieć problem z pracą.... Na mój gust jeżeli tak Cię bolą kolana to nie jest normalne, jak lekarz nie wie co mlodemu pacjentowi dolega ot najlepiej zgonić na dojrzewanie, moja znajoma w wieku 21 lat przewrocila sie i zlamala kregposlup(ale bez przerwania rdzenia kregowego) chodziła z tym choć bolało ją, i dopuiero po 3ech tygodniach poszla do lekarza który powiedział jej że rośnie ...dopiero w innym miescie zrobili jej przeswietlenie i okazalo sie ze kregoslup zlamany... bez komentarza... Poza tym wiem po sobie ze nieraz trzeba zaufać swojemu ciału i nie słuchać lekarzy bagatelizujacych problem tylko drązyć dalej....Trzymam kciuki za dalsze leczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 8 paź 2012, o 14:29 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2011, o 17:43
Posty: 18
Lokalizacja: Olecko
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Początkowa Chondromalacja i możliwe przyparcie rzepek w wieku 15 lat
Tzn. No sam nie wiem. Ja mieszkam w Olecku to jest 40 km od Suwałk i 30 od Ełku jakby coś. Do Warszawy mnie tak rodzice nie puszczą bo w Warszawie sami specjaliści. By tak pewnie powiedzieli. Byłem u lekarza w Białymstoku w wojewódzkim szpitalu, który miał tytuł doktora rehabilitowanego czyli już ma doświadczenie. I to właśnie on powiedział, że to przez rośnięcie, a nie żadna chondromalacja bo on zlecił RTG i wykazało, że w kolanie nic nie ma. Ale moim zdaniem powinno to byc USG bo RTG pokazuje tylko połamane kości, a już USG lepiej. Ale w moim regionie nie ma żadnego lekarza, który robi USG kolan. lecz ja tam lekarza nie będę pouczał bo on jeszcze powie że gówniarz nie będzie go uczył zawodu.... Nie boli mnie te kolano non stop, tylko zawsze po wysiłku fizycznym lub od tak można by powiedziec. Tak jak już wspominałem jak ukucne czasem to nagle pojawia się gwałtowny i kujący ból tak znienacka co utrudnia szybkie wstanie. Ostatnio cwiczac na siłowni podnosiłem cięzar na nogi taki jak zawsze podnosiłem a chyba nawet lżejszy i tylko raz podniosłem raz! ! To potem mnie kolana bolały niemiłosiernie do teraz a cwiczylem ostatnio w piątek czyli już 3 dni bolą bez przerwy. Może znacie jakiś lekarzy dobry w woj warmińsko - mazurskim lub podlaskim ? a wcześniej lekarzy obchodziłem 1,5 roku temu bo dokładnie sie zaczeło to 1.03.2011 roku lecz właśnie wtedy poszedłem do tego lekarza w Ełku mówił o pierwszej fazie chondromalacji później z Białegostoku że to przez rośnięcie zapisał mi masc Reparalil Gel N nawet pomogło poszedłem jeszcze do 3 z Gołdapi potwierdził tezę drugiego. Rok nawet póltora było spokoju czasmi strzeliło w kolanach czy właśnie w wakacje zaczeły się te kłujące bóle przy kucaniu ale to sporadycznie. i od sierpnia po wysiłku fizycznym zaczęły się częste bóle, ktoś też tak może miał ? Albo co ja mogę zrobic ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 8 paź 2012, o 19:29 
Offline

Dołączył(a): 12 paź 2010, o 03:53
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja I-II stopień, przyparta rzepka
Masz rację - Rtg pokazuje kości a nie tkanki miękkie i zwykłe prześwietlenie może pokazać jedynie zaawansowane zwyrodnienia, więc jeśli takie Ci lekarz zlecił to chyba na odwal bo nie wiem co chciał tam zobaczyć. Natomiast jest coś takiego jak Rtg osiowe które robi się na zgiętych kolanach lekko kucając i to pokazuje czy są przyparte rzepki. Chyba Ci więcej nie pomogę, bo nie znam żadnych lekarzy w Twoim rejonie, może załóż osobny wątek z zapytaniem o lekarzy bo tutaj pewnie mało kto zagląda. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL