forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakub
PostNapisane: 3 cze 2010, o 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 13:36
Posty: 21
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe - już sam nie wiem co ;)
Witam wszystkie forumowiczki i forumowiczów.

Sprowadza mnie do Was problem, a jakże- kolanowy. Prawe kolano i jego rzepka konkretnie. Pierw 4 lata temu wyskoczyła mi rzepka po upadku. Wskoczyła z powrotem. Kilka tygodni gipsu, rehabilitacja i miało być niby wszystko ok. Oczywiście lekarz zaznaczył, że może już być tendencja do zwichnięcia. Przez 4 lata spokój. Sport bez ograniczeń - góry, żagle, skitury, rower, bieganie, tenis, czego dusza zapragnie... I wszystko było okej. Do zeszłego tygodnia, kiedy to 'ni stąd ni z owoąd' podczas 'gorączki sobotniej nocy' na parkiecie nagle rzepka wyskoczyła, a mnie ścięło z nóg. Póki co gips, potem ma być stabilizator. Ale rokowania nieciekawe, bo artroskopia [troczki], długa rehabilitacja po zabiegu [~6miesiecy] i powrót do pełni sprawności po około roku. Ogólnie nieciekawie. Stąd też zaczynam szukać po necie czy faktycznie to aż tak nieciekawie wygląda.

Jak na kolanowego weterana przystało z drugim też coś się działo - naderwane więzadła [poza jednym] póki co ze strony stawu cisza. oby jak najdłużej.

Pozdrawiam i życzę wszystkim rychłego powrotu do pełni sił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakub
PostNapisane: 3 cze 2010, o 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Jesteś biegówkarzem, Kuba? Witaj w klubie :-). Doskonałe zdjęcie!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakub
PostNapisane: 3 cze 2010, o 23:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 13:36
Posty: 21
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe - już sam nie wiem co ;)
biegówkarzem również, o ile sypnie śniegiem w Katowicach na tyle, że nie sunie się po asfalcie ;) A zdjęcie dzięki. Skitury to jest złoty środek na góry zimą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakub
PostNapisane: 5 cze 2010, o 09:28 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
Hmm.. Gips? No coz. Z racji ze juz jakis czas chdze na rehabilitacje i 3 razy bylam w szpitalu znam tez pare osob ktorym wypadla rzepka i od razu wyladowaly w szpitalu a na nastepny dzien artro, stabilizator no i zaraz po wypisaniu rozpoczecie rehabilitacji. Moze to zalezy od lekarza co ma zamiar zrobic z tym fantem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakub
PostNapisane: 5 cze 2010, o 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, o 13:36
Posty: 21
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolano prawe - już sam nie wiem co ;)
Najbardziej by mi pasowało, żeby z nim nic nie robił ;) a żeby działało bez problemów :)

a na serio... no właśnie, fajnie by było, jak by było tak jak mówisz. Czyli: awaria, diagnostyka, leczenie:operacja, rehabilitacja... i powrót do normalnego życia. W sensie np. bez czekania na artroskopię 1.5 roku ;) Jednak przy naszej służbie zdrowia i z własnego doświadczenia przypuszczam, że 'takie rzeczy tylko w erze' albo trzeba mieć wagon pieniędzy i robić wszystko prywatnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakub
PostNapisane: 5 cze 2010, o 21:33 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
moze 1,5 roku czekac na artro to przesada ale i tak dlugo by bylo... jak by od razu wpadli na artro po wypadku to bez kolejki powinni robic. dzieci tj soby do 18stki maja latwiej bo np w warszawie w szpitalu na kopernika na artro czekaja ok 1 mies. a artroskopie prywatnie to kupa forsy a przy tym jeszcze to ze lezy sie w szpitalu oplaca sie oddzielnie ;/ katowickich lekarzy nie znam (bo podejrzewam ze tam mieszkasz z tego co pisales) bo orientowalam sie jedynie na terenie warszawy. a lekarze ktorych znam przyjmuja albo jedynie w wsdz na kopernika albo i tu i w enel-medzie (dla doroslych albo jak na kopernika nie ma terminu a wizyta potrzebna) ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL