forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: mam 22 lata problem kolan
PostNapisane: 26 lut 2017, o 13:14 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2017, o 13:01
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: kolana
Witam dwa lata temu miałam artroskopie lewego kolana (nadciągnięcie ALC i pęknięcie chrząstki rzepki z licznymi szczelinami pęknięć później miałam 3xkwas podawany w kolano. I w tym roku podczas obrotu w tańcu usłyszałam trzask, kolano pobolało przykładałam zimne okłady maści itp na prywatną wizytę u lekarza czekałam 3 tyg, . Co najważniejsze jest to teraz drugie kolano PRAWE. Miesiąc temu lekarz stwierdził naderwanie przyczepu mięśnia 2głowego uda bo był tam mały krwiaczek (USG). Zalecił rehab, solar ultradzwięki pole magnetyczne i stwierdził że ból może być 4/6tyg. Jestem już po rehab, a prawe kolano boli głównie jak chodze po schodach, schylam się itp. Mogę zginać kolano w pozycji siedzącej. Jednak jak leże noga w górze i próbuje je zgiąć to chrupie bardzo. Boję się bo jest to drugie kolano. Psychika siada bo nie wiem czy poczekać jeszcze . Czy co robić... A wszystko to w tak młodym wieku,,,, Ubrać stabilizator?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: mam 22 lata problem kolan
PostNapisane: 2 mar 2017, o 21:19 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2016, o 20:21
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Wysokie ustawienie rzepki, boczne przyparcie i chondromalacja
Ehh, młody wiek, coś o tym wiem. Sama mam 15 lat i dwa kolana operowane a za trzy miesiące kolejna operacja. Myślę,ze powinnas znaleźć dobrego ortopede/fizjoterapeute. Mam mniej więcej podobne objawy, być może jest to boczne przyparcie rzepki,ktore powoduje chondromalacje, przez to może być to chrupanie. Możesz zrobić jakieś badania obrazowe, chociaż na swoim przykładzie mogę powiedzieć,ze u mnie przyczyna wyszła dopiero na TK, wcześniej miałam już RTG, USG i MRI.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL