forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: NZRz, lateralizacja, chondromalacja IV st. Witam :)
PostNapisane: 8 mar 2016, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 7 mar 2016, o 15:09
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witam :)

myślę, że całość moich przypadłości predysponuje mnie do tego abym mogła sama siebie nazwać "kolanowiec weteran" ;)

Zacznijmy od tego, że od 12 roku życia (czyli jakieś ćwierć wieku ;) ) zmagam się z nawykowym zwichnięciem rzepki.
Przez ten czas rzepki "wyskakiwały" mi wiele razy (bo ja wiem? kilkadzieści? ) i to w obu kolanach.
Moje szczęście polega na tym, że moje rzepki same wskakują na miejsce.
I na tym koniec szczęścia, bo do nawykowego zwichnięcia dochodzi u mnie wysokie ustawienie rzepki, lateralizacja, boczne przesunięcie rzepek (to zdaje się przyczyny moich problemów), uszkodzenia troczków, chondromalacja III/IV stopnia (a to skutki). Ponadto wielokrotne urazy doprowadziły do degradacji całych stawów... Jakieś jeszcze inne cuda powychodziły mi w badaniach rezonansem, ale niestety nie mam ich przy sobie a nie pamiętam ;)
Podczas ostatniej wizyty u lekarza ( w zeszłym tygodniu) lekarz stwierdził, że rzepki są w takim stanie, że prawdopodobnie nie ma co ich zostawiać i należy rozważyć ich wymianę...

Póki co, jestem przed zakupem Monoviscu (kwas hialuronowy), iniekcja planowana na najbliższy piątek. Rzekomo dla lepszego smarowania bo prawe kolano chrupie już tak, że ludzie się oglądają ;) Tylko czy to coś da?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: NZRz, lateralizacja, chondromalacja IV st. Witam :)
PostNapisane: 9 mar 2016, o 12:41 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2016, o 23:14
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja obu stawów kolanowych
Witam!

U kogo ty się leczysz, dawno powinnaś przejść zabieg stabilizujący rzepki, przy takich uszkodzeniach, inwestowanie w zastrzyki mija się z celem. Lepiej oszczędzać na rehabilitację po zabiegu. :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL