forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lateralizacja. Witam
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 12:11 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
Dzięki, przyda się jak do tej pory tylko się rolowałem,dobre o można masować w każdych okolicznościach.

Z tą mobilizacją ciekawe, czyli masz naciągać rzepkę na zewnątrz i masować troczki przyśrodkowe, brzy bocznym przyparciu raczej jest odwrotnie,wiec pewnie tego przyparcia nie masz, być może mam podobna akcję,
od pierwszego lekarza mam "zwiększone przyparcie" (USG), rtg nie pokazało jakiegoś wyraźnego przyparcia, właściwie lekarz nr.2 się tylko tego doszukiwał i po minie nie widać było żeby znalazł.

Z tym naciąganiem, próbowałem do środka, unikałem na zewnątrz, po jakimś czasie masakrycznie zaczęła mi rzepka przeskakiwać (wręcz blokować trochę), przestałem, przeskakiwanie jakby się zmniejszyło o 90%.
Porobiłem sobie testy z wyciągniętą noga w pozycji lezącej (lub siedzącej), zginanie i prostowanie, o dziwo nie przeskakuje jak przyprę tą rzepkę na zewnątrz, czyli jakby prowokując klasyczne przyparcie, muszę jeszcze się wybrać do jakiegoś ogarniętego fizjo żeby mi to wytłumaczył.

A to boleć powinno konkretnie (masaż), moja znajoma opisywał to jako ból na granicy wytrzymałości (ale ja masują jej fizjo)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lateralizacja. Witam
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 14:57 
Offline

Dołączył(a): 20 sie 2015, o 13:08
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: lateralizacja rzepki
mam ograniczoną ruchomość rzepki w obu kierunkach, do wewnątrz i na zewnątrz także masuje obie strony.
Ja jakiś czas po ćwiczeniach czuje że kolano jest stabilne i płynni pracuje staw kolanowy. W ciągu dnia się jakoś wszystko rozreguluje
i dalej przeskakuje a czasem zatrzeszczy.
Walczymy dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lateralizacja. Witam
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 15:05 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
No to ja mam praktycznie to samo ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL