forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: moje kolano :)
PostNapisane: 27 sie 2014, o 01:08 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2014, o 23:42
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: LEWE: 27.09.13 - skręcenie kolana ;
boczne przyparcie rzepki, nawykowe zwichnięcie rzepki, przykurcz stawu
Witajcie !
MOJA HISTORIA:
Mieszkam i leczę się w Warszawie.
Mam 16 lat, w tym roku skończyłam gim. sportowe.
wszystko zaczęło się w 06.13r od tego że chodząc przeprostowywałam kolano z powodu kontuzji kostki, potem był park linowy, aż w końcu powrót do treningów po przerwie wakacyjnej. 27.09.13 skręciłam kolano lewe na treningu koszykówki, pojechałam do szpitala na ul.Kopernika tam nie wykonano mi żadnych badań obrazowych, dano tabletki i kazano przyjść na dwa tygodnie. Wróciłam po dwóch tygodniach była już inna pani doktor która wysłała mnie na rtg, na podstawie zdjęć stwierdziła boczne przyparcie rzepki i skierowała ma rehabilitacje. Chodziłam na rehabilitacje która wszystko pogorszyła, rehabilitantka kazała nosić stabilizator z otworem na rzepkę.rehabilitacje skończyłam na początku grudnia 2013. Po nieudanej rehabilitacji mama stwierdziła że zapisze mnie do ortopedy na NFZ w CMC. Wizytę miałam wyznaczoną na 4.02.14r. przez okres 12.13r - 02.14r rzepka zwichała mi sie parokrotnie. Poszłam na wizyte lekarz stwierdził przykurcz stawu (kolano ustawione pod kątem 40 st, ruch 10-15 st), dostałam skierowanie na MRI i RTG (cito). Z wynikami udałam się na kontrole, ze zdjęcia RTG lekarz potwierdził boczne przyparcie i lateralizacje; w MRI wyszły przeciążenia spowodowane unieruchomieniem w stabilizatorze. Skierował mnie na rehabilitacje w CMC. na początku 03.14r miałam wizyte u doktora od rehab który przepisał mi rehab 5 razy w tygodniu przez 6 tygodni. rehab zaczęłam 12.03.14. . 3.04.14r miałam ponowny uraz stawu - zwichnięcie rzepki - zaostrzył mi się przykurcz i ogólnie bardzo się stan kolana pogorszył. Zostałam skierowana na operacje w trybie pilnym ( i dostałam skierowanie na MRI). 17.04.14r - redresja przykurczu stawu kolanowego lewego w znieczuleniu zewnątrzoponowym, w warunkach bloku operacyjnego. mieli zrobić mi operacje a skończyło się na tym że lekarz zgiął i wyprostował noge i powiedział że zrosty puściły i nie ma czego operować. wsadzili mi noge w orteze z przeprostem na 3 tyg. zaczełam kolejną rehab 5 x przez 6 tyg. 13.05.14- miałam kontrole: zdjęcie ortezy, nadal prak wyprostu, zgięcie 90 st i lekarz zasugerował mi że symuluje żeby do szkoły nie chodzić (chodziłam przez cały rok szkolny) i ż wszystko jest w głowie mimo że czułam ogromny ból od wewnętrznej strony stawu (nadal go czuje) . skończyłam rehab i zaczęłam kolejną. wraz z końcem roku szkolnego dostałam koleja rehab tak samo ja poprzednio 5x przez 6 tyg. 26.07.14 znowu koszmar wrócił zwichnęłam rzepke, rehabilitantka mi okleiła tejpami i przez tydzień był spokój. w dniu ostatniej rehabilitacji miałam wyprost i zgięcie 120 st. między 2.08 a 26.08 rzepka zwichała sie 3-4 razy w tygodniu (!). wczoraj tj. 26.08.14 miałam wizyte (wypis z ORD) deficyt wyprostu 15 st i zgięcie 90 st ( przez zwichanie rzepki) kolano znowu spuchło. powiedziała że nie rozumie czemu nie zoperowali mi tego od razu, wysłała na pilna konsultacje do ortopedy i powiedziała że mogę się szykować do zabiegu. następną wizyte ma 9.09 (u ortopedy ) i wtedy się może czegoś jeszcze doweim

mam nadzieje że was nie zanudziłam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL