forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 2 lip 2014, o 23:51 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Ja jeszcze na koniec chcę powiedzieć o bardzo ważnej rzeczy - nauczenia się słuchania własnego organizmu, każdy z nas jest trochę inaczej zbudowany i czasem ani lekarz ani rehabilitant nic nie wskóra bez naszej aktywnej współpracy. Sam kilkukrotnie modyfikowałem ćwiczenia zalecane przez rehabilitantów powodując u nich duże zdziwienie, ale ja widziałem, że mi akurat to pomagało, ale to było możliwe tylko dzięki uchu nastawionemu na to, co mi kolanka cicho szeptały (a raczej trzeszczały ;-))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:51 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
allicja napisał(a):
Wiedza się przydaje, bo jak usłyszysz hasło: "Chondromalacja, proszę łykać glukozaminę", ewentualnie w pakiecie z (wyłącznie) zabiegami typu lasery, jonoforezy itp. to już wiesz, że musisz szukać dalej.
Z lekarzy bardzo chwalą z kolei Słynarskiego (ostrzegam, drogo), choć w moim przypadku ten lekarz akurat niczego nie wniósł, ale mój przypadek jest specyficznie beznadziejny, hehe ;) Mimo to chwalę sobie współpracę z moim krakowskim lekarzem, który, choć na razie jakoś konkretnie mi nie pomógł, to jednak gada najsensowniej ze wszystkich, no i podejście do pacjenta pierwsza klasa, a to też jest ważne. Powodzenia!


Hej.
Zapisałem sie na jutro do  Konrada Słynarskiego. Tak się składa że przyjmuje zupełnie w pobliżu domu ale i tak bede musiał do niego jechac 160 km bo muszę wyjechać kawałek do pracy :(
Mam nadzieje ze uda mi sie do niego zdążyć.
Mam nadzieje że będzie miał jakiś pomysł co robić z moimi Kolanami
Pozdrawiam
Wiktor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 5 lip 2014, o 18:21 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
Hej
Jestem już po wizycie u dr Słynarskiego - zwykła wizyta - badanie. Pokazałem Mu rendgen i USG - w zasadzie nie powiedział nic nowego OT kilka hipotez co i jak dalej Robić.
Dostałem skierowanie na Rengen całych nóg oraz Rezonanz Prawego Kolana. Rezonans zrobie jutro ( tak w Niedzielę ) a rengen pewnie w tygodniu i następna wizyta. Ot Taki los.
Wspominał ze mogę mieć taka sytuacje że ponieważ nogi nie są róne (rozchodza się na boki) to obciążona jest tylko wewnętrzna część kolana.
Możliwe jest wszczepienie z boku kolana jakiejś spręzyny i odciążyć staw. Ale to już po rezonansie.

Wiktor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 8 lip 2014, o 22:18 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
hej
Czy ktoś wie jak interpretować poniższy wynik Rezonansu?

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.


Cytuje tylko ten komentaż, który jest nie prawidłowy.

:?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 8 lip 2014, o 23:13 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
lechwik napisał(a):
hej
Czy ktoś wie jak interpretować poniższy wynik Rezonansu?

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.


Cytuje tylko ten komentaż, który jest nie prawidłowy.

:?


Ja bym to interpretował atroskopią... albo szyciem łąkotki albo jej implantem... ale to musi powiedzieć lekarz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 11 lip 2014, o 19:57 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
[/quote]

Ja bym to interpretował atroskopią... albo szyciem łąkotki albo jej implantem... ale to musi powiedzieć lekarz[/quote]

Witam Ponowanie

Byłem dziś u dwóch Ortopedów :
u Mirosława Szarzyńskiego w medicover i u Konrada Słynarskiego
W obu miejscach mam propozycje wykonania Artroskopi leczniczej z tym ze Dr. Słynarski tłumaczy to jako próba odbudowy łekotki poprzez szycie wszczepienie cześciowego implantu (rusztowania) do odbudowy oraz owinięcie jej membraną kolagenową do tego wszczepienie komórek macieżystych. Wszystko to ma na celu odbudowę tego co tam zostało.

W medicoverze mogą mi zrobic klasyczną Altroskopie leczniczą czy pozamiatanie tego co jest w kolanie - wyczyszczenie itp.
Koszt z jednej strony to jest w Abonamecie a z drugiej jest to 17 tys + rehabilitacja ...?

Co moi Drodzy o tym Myslicie ?
Wiktor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 11 lip 2014, o 19:59 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
Paffcio napisał(a):

Ja bym to interpretował atroskopią... albo szyciem łąkotki albo jej implantem... ale to musi powiedzieć lekarz




Witam Ponowanie

Byłem dziś u dwóch Ortopedów :
u Mirosława Szarzyńskiego w medicover i u Konrada Słynarskiego
W obu miejscach mam propozycje wykonania Artroskopi leczniczej z tym ze Dr. Słynarski tłumaczy to jako próba odbudowy łekotki poprzez szycie wszczepienie cześciowego implantu (rusztowania) do odbudowy oraz owinięcie jej membraną kolagenową do tego wszczepienie komórek macieżystych. Wszystko to ma na celu odbudowę tego co tam zostało.

W medicoverze mogą mi zrobic klasyczną Altroskopie leczniczą czy pozamiatanie tego co jest w kolanie - wyczyszczenie itp.
Koszt z jednej strony to jest w Abonamecie a z drugiej jest to 17 tys + rehabilitacja ...?

Co moi Drodzy o tym Myslicie ?
Wiktor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 11 lip 2014, o 20:14 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Sprawa z jednej strony nie jest prosta, bo koszt prywatnego leczenia mały nie jest (to taki eufemizm). Masz za to zabieg robiony przez krajową sławę kolanową i prawdopodobieństwo spartolenia jest niewielkie. Z drugiej strony zabieg w cenie abonamentu, ale chyba w znacznie mniejszym zakresie, czy w Medi mówili Ci coś o naprawie łąkotki?

Odpowiedź niestety musisz dać sobie sam... bo może być i tak, że zrobisz zabieg w Medi a za rok i tak trafisz do dra Słynarskiego na "poprawki" a co się w tym czasie nacierpisz, to Twoje. Ale może okazać się, że Medi zrobi Ci to też dobrze...

Spróbuj może wyjścia pośredniego - napisz do Medi oficjalną prośbę o pokrycie części zabiegu u dra Słynarskiego... może na to pójdą i wtedy miałbyś bdb zrobiony zabieg w trochę niższych kosztach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Witam
PostNapisane: 11 lip 2014, o 20:30 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
Paffcio napisał(a):
Sprawa z jednej strony nie jest prosta, bo koszt prywatnego leczenia mały nie jest (to taki eufemizm). Masz za to zabieg robiony przez krajową sławę kolanową i prawdopodobieństwo spartolenia jest niewielkie. Z drugiej strony zabieg w cenie abonamentu, ale chyba w znacznie mniejszym zakresie, czy w Medi mówili Ci coś o naprawie łąkotki?

Odpowiedź niestety musisz dać sobie sam... bo może być i tak, że zrobisz zabieg w Medi a za rok i tak trafisz do dra Słynarskiego na "poprawki" a co się w tym czasie nacierpisz, to Twoje. Ale może okazać się, że Medi zrobi Ci to też dobrze...

Spróbuj może wyjścia pośredniego - napisz do Medi oficjalną prośbę o pokrycie części zabiegu u dra Słynarskiego... może na to pójdą i wtedy miałbyś bdb zrobiony zabieg w trochę niższych kosztach...



Mam bardzo podobne przemyślenia ....
Pozdrawiam i pędze na basen....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL