forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cześć
PostNapisane: 21 mar 2014, o 06:58 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2014, o 06:47
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I stopnia i ból kolan
Jestem młodym człowiekiem. Mam 24 lata i ostatnio miałem stwierdzoną chondromelację I stopnia obu kolan. Lekarz stwierdził, że taki stan dotyczy niektórych ludzi w wieku około 40 lat, a nie takich młodych jak ja...
Już od wieku nastoletniego pracowałem ciężko fizycznie w gospodastwie rodziców. W późniejszym okresie niejednokrotnie pracowałem po kilkanaście godzin przy zbiorach warzyw, dźwiganiu skrzynek etc.
Mierzę 194 cm i jestem bardzo szczupły-ważę 76 kilogramów.
Jak sądzicie czy muszę definitywnie zmienić swój styl życia i czy te zmiany będą postępować wykładniczo gdy tego nie zmienię swego postępowania?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cześć
PostNapisane: 29 mar 2014, o 21:09 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2012, o 19:01
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Jeśli nic z tym nie zaczniesz robić, to można się spodziewać, że zmiany będą postępować co najmniej liniowo. W niektórych przypadkach faktycznie zmiany postępują nawet wykładniczo.
Można się też spodziewać, że zmiany będą postępować, jeśli nie zaczniesz współpracować z dobrym rehabilitantem. Nie przez NFZ raz na pół roku 5 czy 10 wizyt na raz, z których nic nie wyniknie, tylko regularne spotykanie się co miesiąc, dwa (na samym początku pewnie częściej) i kontrola postępów, które będziesz osiągał, wykonując we własnym zakresie ćwiczenia, które pokaże Ci rehabilitant. Bo przede wszystkim potrzebujesz zacząć regularnie wzmacniać i rozciągać mięśnie (zwłaszcza czworogłowy). To podstawa. Jeśli zaczniesz to robić z odpowiednim zaangażowaniem, to masz bardzo dużą szansę nawet na zupełne pozbycie się problemów (a przynajmniej brak ich dalszego postępowania). Niemal każdy ją ma, tylko nie każdemu się chce.
Na forum jest sporo opinii o dobrych rehabilitantach. Wybierz sobie któregoś z nich i udaj się do niego. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL