forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 25 sty 2016, o 22:21 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2015, o 21:17
Posty: 54
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: wieloodłamowe złamanie rzepki z przemieszczeniem - operacja drutem Webera
na skierowaniu kod T93.
Mam parę dni wolnego, ponieważ przesiliłem trochę staw i po rozmowie z rehabilitantem, stwierdziliśmy żebym odpoczął parę dni. Chyba za bardzo się ucieszyłem na poprawę mięśnia :evil:
Wczoraj basen i hydromasaż dziś praktycznie odpoczynek.
Do lekarza w przychodnie rehabilitacyjnej mam na 10 lutego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 26 sty 2016, o 19:27 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2013, o 19:08
Posty: 44
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zlamana rzepka
Witaj. Wiec odpoczywaj i odezwij sie 10. Pamietaj zapytac o wielkosc rzepki.Milego wypoczynku. :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 26 sty 2016, o 20:40 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2015, o 21:17
Posty: 54
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: wieloodłamowe złamanie rzepki z przemieszczeniem - operacja drutem Webera
Odezwę sie już jutro bo będę znał termin wyjecia zespolenia. Odpoczynek przynosi efekt. Jednak załamany jestem terminami. Dziś zalatwilem sobie pilne skierowanie i dostałem termin na 21 marzec. A usłyszałem że po wizycie u ich lekarza termin rehabilitacji wcale nie będzie lepszy... Nie wiem co mam robić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 27 sty 2016, o 18:54 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2016, o 17:12
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam wszystkich.

Mam podobny problem, co wszyscy tutaj. Wieloodłamowe złamanie rzepki zespolone drutami Kirshnera i poprękiem Webera. Wypadek był na początki grudnia 2015. Trzy tygodnie noga była w longecie. Potem po tygodniu od zdjęcia szyny sam próbowałem rozruszać nogę wg zaleceń ortopedy, a po sześciu tygodniach od operacji rozpoczęła się rehabilitacja.
Za mną jest: 12 zabiegów pola magnetycznego, prądy 6 razy, laser 4 razy, ultradźwięki 10 razy, oraz ćwiczenia z rehabilitantem 12 razy. 5-go lutego wizyta u ortopedy i dalsze decyzje. Kule "wyrzuciłem" tydzień temu ( po 7-u tygodniach).
Pytanie co do pracy z rehabilitantem. Rehabilitant podał mi ćwiczenia do domu. Ćwiczę regularnie 1-1,5 godziny dziennie. Natomiast on rozciąga tylko nogę. Ćwiczenia rozciągające (zwiększające kąt zgięcia nogi) trwają 10-20 minut. Czy to nie za krótko? Chodzę prywatnie. Koszt razem z polem magnetycznym to 45 zł. Jakie macie Wy doświadczenia, jak powinno to wyglądać? Rozciąganie odbywa się do granicy bólu. Progres to milimetry dziennie. Baaardzo powoli. Obecnie mam zgięcie na oko 45-50 stopni (8 tyg. po operacji). Jak długo dochodziliście do sprawności? Zaznaczam, że mam jeszcze druty.
Jakie ćwiczenia stosujecie na mięsień czworo-głowy i w ogóle ćwiczenia usprawniające rzepkę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 27 sty 2016, o 21:31 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2015, o 21:17
Posty: 54
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: wieloodłamowe złamanie rzepki z przemieszczeniem - operacja drutem Webera
witaj. Myślę, że masz dobry wynik jak na tak krótki czas. Dla porównania ja dopiero zbliżam się do 90 stopni a minęło już 3 miesiące od operacji. Dziś byłem z super pilnym skierowaniem na wyjęcie zespolenia ( wg mojego ortopedy więcej nie zegnę - ale ja i tak staram się brnąć dalej), tym bardziej że termin mam na 30 marca - wyjęcie zespolenia plus artroskopia kolana.
Cwicz nogę jak najwięcej. Co do progresji - mój rehabilitant wogóle tego nie stosuje, ale jak ja ćwiczę w domu to ocieram się o progresje i widzę efekty, psychicznie mnie trochę blokują druty, które wg ortopedy jak przesadzę to mogą przejść na zewnątrz...

fizykoterapia na pewno pomoże z obrzękiem i przeciw bólowo. Kolano szybciej się zagoi. Ale ćwiczenia mają kluczowe znaczenie.
Czwórka to teraz Twój najważniejszy mięsień. Przy nie pełnym zakresie pozostają Ci cwiczenia izometryczne, dociskanie wałka/poduszki/piłki kolanem do podłogi ( podkładasz pod wewnętrzną część kolana ). Dużo ćwicz w zakresie 0-15 stopni żeby partie przyśrodkowe nie były słabsze niż boczne ( nie nabawisz się bocznego przyparcia rzepki ).

Dużo okładów z lodu. 3-4 razy dziennie po 15 minut ( przez szmatkę )

rozciągaj bliznę 10 minut dziennie, co do mobilizacji rzepki - różne są opinie. Zapytaj swojego lekarza. Ja delikatnie na początku ją mobilizowałem, teraz już mocniej.

Ja się dziś trochę zawiodłem moim super pilnym skierowaniem, raczej wracam do pracy od 1 lutego, skupiam się na ćwiczeniach w domu i w dni wolne prywatne wizyty jeśli będę widział jakieś efekty po ćwiczeniach w domu.

No i podstawa to myśl pozytywnie. :mrgreen:

wstaw swoje zdjęcie z rtg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 28 sty 2016, o 09:33 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2016, o 17:12
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
To co piszesz o ćwiczeniach, tak tez robię: 3x20 przyciskanie piłki pod kolanem, podnoszenie nogi w pionie i poziomie, jedno i drugie 3x20, 3x20 piłka przyciskanie piłki między kolanami, naprężanie mięśni po 10x, leżąc podciągam się na palcach przy zgiętych nogach. Robię co mogę. Mięsień czworo-głowy jest troszkę widoczny. Mam nadzieję, że nie zgaśnie zupełnie. No właśnie, czy może być mimo to problem, że ten mięsień wygaśnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 28 sty 2016, o 10:44 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2015, o 21:17
Posty: 54
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: wieloodłamowe złamanie rzepki z przemieszczeniem - operacja drutem Webera
Mi rehabilitant zabronił podnoszenia nogi na lezaco do góry albo zginania nogi w kolanie np siedząc na stole a nogą wisi. Zbyt duże obciążenie na kolano i rzepka zaczyna przypierac do środka. Zmniejsza sie ta szczelina między kośćmi i niszczysz staw. Faktycznie czuje mocny ból w kolanie przy takich ćwiczeniach więc ich nie robię dopóki czwórka nie będzie mocna. Jeśli będziesz wykonywał ćwiczenia i chodzisz już bez kul to raczej mięsień sie utrzyma. Tak jest u mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 29 sty 2016, o 08:54 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2016, o 17:12
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Robię półprzysiad i napieram na kolano, rozciągając mięśnie i przygotowując nogę do normalnego chodzenia. Nic mnie nie boli. Ból pojawia się tylko wtedy, gdy rehabilitant rozciąga na siłę nogę, oraz jak śpię i jest zmiana pogody, to czuje kręcenie w kolanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Anita - otwarte wieloodłamowe złamanie rzepki
PostNapisane: 30 sty 2016, o 21:58 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2015, o 21:17
Posty: 54
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: wieloodłamowe złamanie rzepki z przemieszczeniem - operacja drutem Webera
neo - wstawisz rtg swojego kolana?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL