forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Za tydzien zabieg w CMS u dr. Słynarskiego...STRACH!
PostNapisane: 27 lip 2013, o 23:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2013, o 01:47
Posty: 30
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II-III, kolano po artroskopii 2011, problemy z kręgosłupem i biodrem,operacja kręgosłupa 2013 -implant L5-S1
Dołożę swoje 3 grosz w temacie. Ja "tylko" po artroskopii, czyszczeniu chrząstki w 1 kolanie ale rehabilitacja była żmudna i powolna.Po 2,5 r. kolana ledwie sprawne, to artroskopowane niestabilne choć goiło się bez powikłań. Wciąż muszę dużo ćwiczyć, wzmacniać mięśnie i ścięgna. Bezpośrednio po zabiegu "zawalił" się niezbyt prosty kręgosłup i do dziś walczę o najmniejszy mięsień wpływający na poprawna sylwetkę. O bólu nie wspomnę (poradnia leczenia bólu, termin operacji kręgosłupa jest-niekoniecznie się zdecyduję, skierowanie na konsultacje ws wstawienia stymulatora bólu jest też-na NFZ, akurat to widzę).Ciężką pracą, nie mogąc nadwyrężać kręgosłupa odbudowałam czworogłowy po roku. Tak zakończyła się moja artroskopia. Ale widziałam całe mnóstwo zupełnie starszych :!: pań , które po podobnym zabiegu wracały do normy i biegają na obcasach . Czasem najlepszą diagnozą jest dobra rehabilitacja. Wciąż szukam odpowiedzi co spowodowało wiotkość i nadmierną ruchomość trzonów kręgowych i dehydrację krążków tuż po zabiegu? Czyżby zabieg był szokiem dla organizmu, z którym sobie nie poradził? Odpowiedzi można poszukać na poziomie komórkowym ale ...kto to uczyni. Czasem w ramach eksperymentu kolejny lekarz zaordynuje mi lek przeciwbólowy, po którym totalnie wiotczeją mięśnie nóg i kręgosłupa. Wtedy jest jazda. Przestrzegam na wszelki wypadek.
;) Jednak zabieg u dr. Słynarskiego to chyba nie...STRACH.

_________________
ZDEFASONOWANA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Za tydzien zabieg w CMS u dr. Słynarskiego...STRACH!
PostNapisane: 28 lip 2013, o 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Ho, ho, Aniu, to się nacierpiałaś...
Prawda jest taka, że każdy zabieg nawet w najlepszym ośrodku i u najlepszego lekarza obarczony jest ryzykiem. Jeśli już nawet nie poważniejszych powikłań, to tego, że efekty mogą być różne... Szczególnie, że decyduje to tym wiele czynników - nie tylko samo wykonanie zabiegu... I ja również przekonałam się o tym na własnej skórze.

Jeśli chodzi o samo "czyszczenie" kolana, to mnie jeden lekarz powiedział, że w Stanach Zjednoczonych za tego typu zabiegi idzie się do więzienia... (bo ich skuteczność jest ograniczona). Oczywiście to gruba przesada i przyjęłam to z dużym przymrużeniem oka. Lekarze i pacjenci ciągle się na to decydują (ja też takie procedury przechodziłam), no ale rzadko taki zabieg zdziała cuda, a jeśli to na krótko...

Nie jest to wszystko łatwe, ale walczyć trzeba. I jak się człowiek decyduje, włączyć w sobie wszelkie pokłady optymizmu. Których Ci Marku szczerze życzę. No i powodzenia :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL